Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Anne

Може ли кафе да докара бъбречни проблеми?

Препоръчан отговор

преди 1 час, qrtddt написа:

При мен се получават болки в бъбреците и възпаление на пикочните пътища от кафето.

Май ти си за доктор! ;)

преди 1 час, Емил Костов написа:

Ако ми кажеш каква е връзката между бъбреците и трудното изхождане ще те черпя. 

От вчера си в неква еуфория? Казвай хапчетата/тривътъ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JKirilov написа:

Май ти си за доктор! ;)

От вчера си в неква еуфория? Казвай хапчетата/тривътъ???

Хайде и теб ще те питам каква е връзката между бъбреци и сране!! Иначе реално погледнато спореб БГ законите май е по-добре да си с жълта книжка. Никой не те закача.Но това е друга тема.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, сега като е по - спокойно, да обясня (племенниците ми бяха тук и беше лудница). Малко ме е срам да обяснявам лични неща, ама.............

От известно време имам проблем с изхождането. Да уточня, че живея в апартамент на втория етаж и поради тази причина не излизам много - много навън. Трудно изкачвам стълби, започват да ми се схващат мускулите на глезените, втвърдяват се и трудно се изкачвам по стълби, задъхвам се. Освен това не излизам сма навън, защото не чувам, а живея на центъра, не в тих квартал, и зад гърба си не чувам колите. А и майка ми вече се изморява да ме води на разходки, не е първа младост, а и много работи (начлна учителка е). Също така вече и не танцувам, защото вече не мога да слушам музика. Също така съм и зиморничава, мразя да излизам навън, като е студено. Та, съответно вече не водя особено енергичен живот.

Също така и менюто ми не е кой знае какво, защото нямам зъби и не мога да ям всичко (не ми се отваря тема за зъбите). На ям основно яйца, меки салами, карначета, препечени филийки със сирене, печени чушки в доматен сос, пиле, шоколадов крем, картофени мечета "Помбер". Пия по две кафета на ден, плюс "Кока - Кола" и прясно изцеден сок от моркови.Вода пия рядко, просто не обичам вода, а и я свързвам с нещо негативно (двама близки, болни от диабет, единият почина).

Та, напоследък трудно ходя до тоалетна, трудно се изхождам, налага се да се напъвам и стискам. А вече и трудно пишкам и на моменти. Имам зверски болки по целия гръб и отстрани на кръста. Според майка ми, съм изстинала от дългото стоене в студената тоалетна. А аз наистина се усещам задръстена, усещам тежест в корема и неприятен вкус в устата, плюс това, когато съм задръстена, никога не ми е студено, но след като се изходя, обикновено ми става много студено. Също така, като съм задръстена, ставам и сънлива, много ми се спи, замайва ми се главата, а и усещм как нещо ме боде отзад на главата.

Имах бъбречна криза преди години.Бях в болница на системи и се оправих, но беше ужас.

Майка ми вече не издържа на здравословните ми проблеми и откача. Кара ми се, все аз излизам виновна. На лекар ме водят само, ако съм много зле. Пък и тук е малък град, в почивните дни няма лекари.

Няколко години наред имах болезнена менструация и едва, когато тя беше продължителна и силна, чак тогава майка ми ми обърна сериозно внимание и ме заведе на лекар. Дотогава се тъпчех с болкоуспокояващи.

Като ги помоля да ми премерят кръвното, например, ме гледат на кръв. Мислят ме за хихохрондичка.

А и напоследък нерви, стрес, покрай тоя ТЕЛК и мъкненето до Монтана............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Anne написа:

Така, сега като е по - спокойно, да обясня (племенниците ми бяха тук и беше лудница). Малко ме е срам да обяснявам лични неща, ама.............

От известно време имам проблем с изхождането. Да уточня, че живея в апартамент на втория етаж и поради тази причина не излизам много - много навън. Трудно изкачвам стълби, започват да ми се схващат мускулите на глезените, втвърдяват се и трудно се изкачвам по стълби, задъхвам се. Освен това не излизам сма навън, защото не чувам, а живея на центъра, не в тих квартал, и зад гърба си не чувам колите. А и майка ми вече се изморява да ме води на разходки, не е първа младост, а и много работи (начлна учителка е). Също така вече и не танцувам, защото вече не мога да слушам музика. Също така съм и зиморничава, мразя да излизам навън, като е студено. Та, съответно вече не водя особено енергичен живот.

Също така и менюто ми не е кой знае какво, защото нямам зъби и не мога да ям всичко (не ми се отваря тема за зъбите). На ям основно яйца, меки салами, карначета, препечени филийки със сирене, печени чушки в доматен сос, пиле, шоколадов крем, картофени мечета "Помбер". Пия по две кафета на ден, плюс "Кока - Кола" и прясно изцеден сок от моркови.Вода пия рядко, просто не обичам вода, а и я свързвам с нещо негативно (двама близки, болни от диабет, единият почина).

Та, напоследък трудно ходя до тоалетна, трудно се изхождам, налага се да се напъвам и стискам. А вече и трудно пишкам и на моменти. Имам зверски болки по целия гръб и отстрани на кръста. Според майка ми, съм изстинала от дългото стоене в студената тоалетна. А аз наистина се усещам задръстена, усещам тежест в корема и неприятен вкус в устата, плюс това, когато съм задръстена, никога не ми е студено, но след като се изходя, обикновено ми става много студено. Също така, като съм задръстена, ставам и сънлива, много ми се спи, замайва ми се главата, а и усещм как нещо ме боде отзад на главата.

Имах бъбречна криза преди години.Бях в болница на системи и се оправих, но беше ужас.

Майка ми вече не издържа на здравословните ми проблеми и откача. Кара ми се, все аз излизам виновна. На лекар ме водят само, ако съм много зле. Пък и тук е малък град, в почивните дни няма лекари.

Няколко години наред имах болезнена менструация и едва, когато тя беше продължителна и силна, чак тогава майка ми ми обърна сериозно внимание и ме заведе на лекар. Дотогава се тъпчех с болкоуспокояващи.

Като ги помоля да ми премерят кръвното, например, ме гледат на кръв. Мислят ме за хихохрондичка.

А и напоследък нерви, стрес, покрай тоя ТЕЛК и мъкненето до Монтана............

Продължавай в същия дух и няма да доживееш и до 40.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в предишната тема ти го обясних, обаче явно ефект няма.И да пускаш теми, ти не прихващаш како, сори.Само си разтягаме локуми.По-добре дай на майка ти да пишем на нея, щом явно от нея зависи ходенето ти на лекар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почни да пиеш вода, иначе положението няма да става по добре.

Може би, си се запекла от сух хляб без вода няма как да ходиш до тоалетна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, The-Walk!nG-Dead написа:

Почни да пиеш вода, иначе положението няма да става по добре.

Може би, си се запекла от сух хляб без вода няма как да ходиш до тоалетна.

От много неща се е запекла. Ако това, което пише е вярно, тя не се движи, не пие вода, не дъвче храната правилно, пие газирано, с наднормено тегло е ...................................... Сигурно има още доста неизвестни в уравнението. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пих преди два дни 4 чаши вода за ден, големи, и пак не стана. Не става. А принципно сокът от моркови, водата и "Кока - Кола" - та ми помагат, но не и този път.

А като легна в леглото е ужас, и по гръб и настрани. Да не говорим, че днес, като си легнах да спя, коремът ми куркаше, а не е като да не съм яла. Ядох точно преди да легна, 3 препечени филийки със сирене.

И вкъщи не е студено изобщо, само в тоалетната, там е като фризер и зимно време направо не ми се ходи в тоалетната, понякога не ходя, щото после излизам премръзнала и ми трябва време да се стопля. 44 кг съм.

преди 3 минути, Емил Костов написа:

От много неща се е запекла. Ако това, което пише е вярно, тя не се движи, не пие вода, не дъвче храната правилно, пие газирано, с наднормено тегло е ...................................... Сигурно има още доста неизвестни в уравнението. 

Не съм качила много килограми, просто преди 5 години бях 35 кг, после качих до 45 и то от стрес.

Като ми се карат, и като е напрегнато вкъщи, а няма къде да отида на спокойствие, и се тъпча като праси.

Ям по два пъти на ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ined написа:

Цитат

намалява риска от смърт с 25%

Е па тия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Сигурно има още доста неизвестни в уравнението

Мдаааааа...

Още не знаем днес ходи ли до НОИ? Нови глоби нещо? :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, JKirilov написа:

Мдаааааа...

Още не знаем днес ходи ли до НОИ? Нови глоби нещо? :cool:

Не ти разбирам идеята да се заяждаш, но пък е разрешено във форума. Може да се допиташ или да провериш сам каквото и както си пожелаеш. Но това е в друга тема. Не ги намесвай нещата. Аз проблем нямам. АННЕ има сериозни проблеми. Ако ще се опиташ да и помогнеш добре. Мен ме боли фара че се бъзикаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

хъх
от тема с бъбречни проблеми, минахме на констипация
и аз немам зъби, ама консумирам смутита, фрешове
аве краставица, домати , круши и тънъ
като мине през блендер или пасатор, може да се наливаш, без да се запичаш
заланчуци, който не яде
явно иска да се запече
който иска да се посере
само круши да яде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз нямам зъби, за да ям плодове и зеленчуци, някои ги обичам, други - не. Уж се заричам да ям супи, но покрай веганските простотии така съм се изнервила, че ми се яде месо, а принципно без месо не мога. 4 години на училищен пансион с тревопасна диета са ми достатъчни.

А и като ходим при хубаво време на разходки, майка ми е голямо мрънкало. Писнало и да обикаляме центъра. А аз не мога да ходя надалеч, изморявам се, а и в парка не ходя, откакто стана кучешки. Тоест там си скитат волничко бездомните "любимци" на града.

И няма как да не съм под стрес с двама остаряващ и изнервени родители. Баща ми е диабетик и е невъзможен.

И днес не ми стигат здравословните проблеми, ами и дребосъкът пречеше на мен и кака си да си запиша снимките на флашка.

От 2008 насам животът ми е пълен със стрес, нерви и напрежение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да започнеш да пиеш вода и да промениш начина си при хапването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Anne написа:

Здравейте.

Може ли кафе да докара бъбречни проблеми, конкретно консумирането на такъв тип кафе като "Jacobs Monarch Crema Barista Edition"?

Питам, защото имам някакъв сериозен проблем с болки в кръста и гърба и майка ми твърди, че било от кафето.

по колко пиеш?

и най-полезното ,,нещо"....,,субстанция"...в големи количества е вредно.....

обратното също е вярно

без да съм фен на хомеопатията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 чаша такова кафе и 1 чаша обикновено мляно. Просто покрай рекламата исках да пробвам това кафе и много ми харесва. Има прекрасни аромат и вкус. Пия кафе само на "Якобс", другите като "Нова Бразилия" и "Нескафе" хич не стават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

не разбра ли че кафето е диуретик...обезводнява те
после, що имала запек и проблеми с бъбреците
една чашка кафе на ден е предостатъчно
наливането с кафе, определено е вредно
всичко  е полезно в зависимост от дозата
прекаляването с консумация на кафе, определено има негативни последици за организма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анне пий повече вода движи се и яж повече течни храни и най вече иди при някой с МД пред името :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен най-малкият ти проблем е кафето. Както го описваш положението се влошава, а ти не предприемаш марки да го обърнеш. Например някаква гимнастика и раздвижване, то поне е безплатно и се изисква единствено желание. А също и пиенето на вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, дръндю написа:

не разбра ли че кафето е диуретик...обезводнява те
после, що имала запек и проблеми с бъбреците
една чашка кафе на ден е предостатъчно
наливането с кафе, определено е вредно
всичко  е полезно в зависимост от дозата
прекаляването с консумация на кафе, определено има негативни последици за организма

те това е интересното при кафето....

хем вдига кръвното....хем е и диуретик....

като при увеличаване,по-честа диуреза....кръвното пада

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и нещо друго, при обездвижване мускулита атрофират. Как няма да те болят краката, като стоиш само вкъщи?! 

Доколкото разбирам, няма физически причини за това. Отделно има и психосоматика.  

С години това обездвижване си оказва въздействието. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е само обездвижването. Имам доказана вродена миопатия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 29.02.2020 г. в 17:26, Anne написа:

Някои  хора а съжаление още вярват в бабини деветини. Като нашите. Инатят се и не искат да ме заведат на лекар.

Вземи си хуск капсули,те са на билкова основа или ако не искаш билково си вземи бизакодил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, <------------------ написа:

Вземи си хуск капсули,те са на билкова основа или ако не искаш билково си вземи бизакодил.

добър съвет, ама тя не излиза сама никъде

демек трябва да накара Доктор Всезнайко да я заведе до аптеката ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кафето е канцероген и  съдържа акриламид. То уврежда бъбречните гломерули дехидратира тялото и то губи вода и ценни соли и минерали .Бъбреците са най уязвими на дехидратация .Кафето предизвиква абстененция и симптоми на ззависимот като при наркомани на хероин.Ако се спре до 13 седмици след това то все още има тези симптоми  и не се възтановява нормалната работа на невроните. При хора с нервни нарушения (Анне) водо до тежки форми на агресия  психизи или фиксации. Кафето намалява тъканната способност да се гори глюкоза това води до инсулинова резистентност и диабет- пряка връзка. То е стимулант чрез кофеина и удря в.у сърцето и синоатриалният възел.При недиагностициран дефект като сина на Плевнелиев може да изправиш електро кардиограмата при повече от 2 кафета или Енергийна напитка равносилна на над 30 чисти кафета.Паякът плете така паяжина след кофеинова интоксикация (отравяне).

And people say coffee is.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...