Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Rufus настройки

Препоръчан отговор

Здравейте!
Ситуацуята е 1 shot 1 kill или иначе казано просто няма място за грешки, защото времето ни притиска.

Моля някой да подхвърли малко информация , какви възможности да избера при създаването на буутваща флашка.
Лаптопа е HP 8570w информация за биоса по подразбиране - заводски с последен ъпдейт.

леля Замунда ми подари един хубав кейк заедно с най различни Хоум и ПРО лакумства които са х64
Благодаря предварително!

П.С:
Ако страдате от синдрома на свободното време можете да драснете/копи-пейст горе долу някаква информация за опциите и тяхното използване/значение. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако кажеш какво ще правиш с тази флашка и лакомствата от Замунда ще е добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от БИОС-а но най често ползвайте MBR

преди 1 минута, Емил Костов написа:

И ако кажеш какво ще правиш с тази флашка и лакомствата от Замунда ще е добре.

Кристалната топка дума че се мъчи да прави Уин 10 флашка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах точно въпроса ти, но това са настройките, които аз използвам:

image.png.d5a2b7afd99fcab0ca9c412577543470.png

Щом говорим за arenabg.com, най-вероятно става дума за Windows дистрибуция, шибвай NTFS и да гърми. При някои Linux дистрибуции, NTFS ще ти изиграе лоша шега, затова по-добре да е FAT32. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Kuncavia написа:

Не разбрах точно въпроса ти, но това са настройките, които аз използвам:

image.png.d5a2b7afd99fcab0ca9c412577543470.png

Щом говорим за arenabg.com, най-вероятно става дума за Windows дистрибуция, шибвай NTFS и да гърми. При някои Linux дистрибуции, NTFS ще ти изиграе лоша шега, затова по-добре да е FAT32. 

Къде видя пък видя ти аренабг и Линукс?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека си е написал, че сваля някаква дистрибуция от ArenaBG. Хоум или про подразбира за Windows дистрибуция, но ако случайно става въпрос за друга алтернатива да си подбере адекватно файловата система, защото ще му дава ядове после. Вярно, че при one shot - one kill ако плесне FAT32 на Windows, няма да е голям проблем и може да се оправи, то при друга дистрибуция, може да е one shot - one dead... Или иначе казано, ако гледа данните от screen-a ми, да смени FAT32. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще инсталираш Windows 10 най-добре използвай инструмента на Microsoft да запишеш флашката https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Kuncavia написа:

Човека си е написал, че сваля някаква дистрибуция от ArenaBG. Хоум или про подразбира за Windows дистрибуция, но ако случайно става въпрос за друга алтернатива да си подбере адекватно файловата система, защото ще му дава ядове после. Вярно, че при one shot - one kill ако плесне FAT32 на Windows, няма да е голям проблем и може да се оправи, то при друга дистрибуция, може да е one shot - one dead... Или иначе казано, ако гледа данните от screen-a ми, да смени FAT32. 

Интересно обаче кога Замунда и Арена станаха едно и също нещо, както и откога линукс имат home и pro версии. А още по интересно ми е какво е това 1 shot 1 kill.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Интересно обаче кога Замунда и Арена станаха едно и също нещо, както и откога линукс имат home и pro версии. А още по интересно ми е какво е това 1 shot 1 kill.

Добре де, фен съм на ArenaBG, как пък все някой се хваща за една думичка. Повечето хора дори не биха го видели. За home и pro-то казах вече. Колкото до 1 shot 1 kill, което бе написано в първия пост, аз поне разбирам, че ако не стане, няма от къде да бъде презаписана нова флашка в същия ден/вечер. Което не е като да не ми се е случвало, но сега с наличието на повече техника, поне аз съм застрахован от такива издънки :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Kuncavia написа:

Добре де, фен съм на ArenaBG, как пък все някой се хваща за една думичка. Повечето хора дори не биха го видели. За home и pro-то казах вече. Колкото до 1 shot 1 kill, което бе написано в първия пост, аз поне разбирам, че ако не стане, няма от къде да бъде презаписана нова флашка в същия ден/вечер. Което не е като да не ми се е случвало, но сега с наличието на повече техника, поне аз съм застрахован от такива издънки :)

Давай в същия дух. Да видим до бан колко коментара ще изкараш!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Follow me ;) И въпреки това, смея да твърдя, че моя коментар, бе най-полезен, макар и не чак толкова обяснителен. Благодаря за аплодисментите (bow) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, tepmu написа:

Ако ще инсталираш Windows 10 най-добре използвай инструмента на Microsoft да запишеш флашката https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Това е верният отговор! :goahead: tepmu за сега не мога да го разшифровам, но човекът е един от малкото знаещи!

Това:

преди 3 часа, Емил Костов написа:

...по интересно ми е какво е това 1 shot 1 kill.

е когато ходиш през ден до НОИ! :cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Kuncavia написа:

става дума за Windows дистрибуция, шибвай NTFS и да гърми.

Да, става дума за Windows

преди 7 часа, z0sk1e написа:

един хубав кейк заедно с най различни Хоум и ПРО лакумства които са х64
Благодаря предварително!

Ако вместо да се правиш на интересен беше уточнил за коя версия на Windows става дума, щеше да е ккъде-къде по-добре.
Лаптопът поддържа GPT.
Ако става дума за Windows 10 би било добре да се подготви в GPT/UEFI

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване