Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Ако мобилните данни и wi-fi на смартфона са включени постоянно, това харчи ли повече батерия и мобилни данни, дори и ако са затворени всички приложения. Телефонът е Galaxy S10 Plus

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що се отнася за батерията - нормално е wifi модула да "харчи" ток от батерията....нали постоянно сканира за АР. За данните....едва ли ще е нещо значимо, като трафик. То сега плановете са такива, че някой друг мегабайт трафик, едва ли се брои.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Забелязал съм, че на мобилни данни хаби повече, отколкото на Wi-Fi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, aivanov1 написа:

Ако мобилните данни и wi-fi на смартфона са включени постоянно, това харчи ли повече батерия и мобилни

Всичко излишно харчи батерия, даже и цвета на тапета който ползваш има значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Емил Костов написа:

Да. Забелязал съм, че на мобилни данни хаби повече, отколкото на Wi-Fi.

Имаш в предвид, батерия (ток)?

Аз нямам наблюдение, защото от години, карам на "бисквитка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BMW с бисквитки? Некво ново извращение ще да е... :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си тест кое колко харчи и дали ти покрива изискванията. Едната вечер остави включени мобилните данни, втората wifi, третата и двете и накрая нищо и направи сравнение. Зависи и какви настройки си дал за wifi - има опция да спира при заключен телефон. Не е rocket science. Няма как да ти се даде точен отговор, освен ако няма някой с телефон като твоя да си е правил подобни експерименти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При ползване на мобилни данни и аз съм забелязал, че батерията отива по-бързо, отколкото на Wifi. Винаги държа и двете включени за да може автоматично да си минава на едното или другото в зависимост дали съм покрай (позната) Wifi мрежа. Пък и самия факт, че като съм на Wifi интернет (въпреки включените Мобилни Данни) батерията отива по-бавно значи че самите мобилни данни вероятно почти не харчат батерия докато са неактивни. Просто режимът е включен за да са достъпни когато нямаш wifi.
То има и опции за целта в секция Wifi в сетингите, дали да държи Данните постоянно активни за по-бързо превключване, дали изобщо да превключва и т.н. Разгледай.

В notification shade на телефона ти пък, можеш да следиш колко мобилни данни има за текущия ден. Включваш брояча и така, особено ако си с лимитиран трафик (на бързи мегабайти).

"Затворени всички приложения" - почти няма такова нещо при андроид. Дори да са затворени и да си на главния екран, приложенията на заден план доста от тях работят, защото зависят функции от това - примерно да получиш съобщения през push, разните приложения се "абонират" за различни евенти в телефона, дори вайбър (примерно) да е "убит" като приложение, той се събужда ако се получи event, който го засяга. Такива приложения най-често могат напълно да се изключат или като се логаутнеш от техния акаунт, или ги деинсталираш, или ползваш някой апп или функция, който напълно забранява бекграунд activity и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, teglicha написа:

При ползване на мобилни данни и аз съм забелязал, че батерията отива по-бързо, отколкото на Wifi. Винаги държа и двете включени за да може автоматично да си минава на едното или другото в зависимост дали съм покрай (позната) Wifi мрежа. Пък и самия факт, че като съм на Wifi интернет (въпреки включените Мобилни Данни) батерията отива по-бавно значи че самите мобилни данни вероятно почти не харчат батерия докато са неактивни. Просто режимът е включен за да са достъпни когато нямаш wifi.
То има и опции за целта в секция Wifi в сетингите, дали да държи Данните постоянно активни за по-бързо превключване, дали изобщо да превключва и т.н. Разгледай.

В notification shade на телефона ти пък, можеш да следиш колко мобилни данни има за текущия ден. Включваш брояча и така, особено ако си с лимитиран трафик (на бързи мегабайти).

"Затворени всички приложения" - почти няма такова нещо при андроид. Дори да са затворени и да си на главния екран, приложенията на заден план доста от тях работят, защото зависят функции от това - примерно да получиш съобщения през push, разните приложения се "абонират" за различни евенти в телефона, дори вайбър (примерно) да е "убит" като приложение, той се събужда ако се получи event, който го засяга. Такива приложения най-често могат напълно да се изключат или като се логаутнеш от техния акаунт, или ги деинсталираш, или ползваш някой апп или функция, който напълно забранява бекграунд activity и т.н.

Сърдечно благодаря за подробния отговор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...