Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ако случайно тука сте започнали да разбирате от коли(щото миналия път един ми обясняваше как "ризите" на алуминиевите блокове били от мед, а един друг тръгна да ми хвали форд) един друг приятел си търси кола(засега само ориентировъчно, ще събира още малко) та може да ни посъветвате. 

Та засега е между Е46 318(М43, не Н42) и Сивик 6-та генерация 1.5/1.6 (105/114/115/125) за 3хил(може и 3500)

318-ката е леко умрял кон ама е с железния М43, та няма ванос, няма валвтроник, само една диса дето при първа възможност заминава или се сменя с метална. 

Сивика пък и той не е много мощен, на хартия няма и секунда разлика. От там нататък за сивика следват само минуси - 2 звезди и половина на краш тест(за възрастен, не общо) срещу 4 за Е46, ръждясва(Е46 ръждясва по калниците, дреме му, сивика по пода, сами се сещате кое е по-важното) и мен много ме учуди че частите са по-скъпи(или пренебрежително по-евтини).

Примери:

Амортисьори-
Е46 Билщайн 88лв заден, 122лв преден
Сивик KYB преден и заден по 107-108лв

Пружини-
Монро за всички
Е46 - 60/65лв
Сивик - 92(98)/104

Филтър въздушен-
(MANN)
Е46 - 34лв
Сивик - 34лв

Филтър маслен
MANN 18лв и за двете

Водна помпа(SKF):

Е46 - 117лв

Сивик - 178лв

Като на друг приятел 406-цата е с амортисьори kyb на по-малко от година и вече са тръгнали да заминават. 

Аз съм за Е46, той пък е за сивик, ама както не разбира и ще вземе да си купи ръждив оризарник. Търси нещо по-спортно, не баш пистарка, а просто добро управление. 

Може и други предложения. Акорд седан и купе са с още по-скъпи части. 

Защо не 320? За тия пари 318 са по-запазени, може би ще харчи по-малко, поддръжката е по-евтина и предницата е по-лека. 143 коньовия 318ков мотор е боклук, ясно ни е. 

Дизел НЕ. 

Не е състезател, не се притеснявайте. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са два коренно различни автомобила. По-добре кажете, какво точно търсите в дадения автомобил, надеждност, икономия, динамика, комфорт? Кое е основен приоритет? 3500 може да се намери доста прилично CLK W208, което според мен чисто за българските условия и разбити пътища е по-добър вариант от гореизброените. CLK-то вози комфортно, има добра шумоизолация, и здрави двигатели. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Управление и донякъде динамика и доколкото е възможно евтина поддръжка, или да е нещо интересно. 

На мерцедес частите са много скъпи. 

Фиат Мареа 2.0? 5-цилиндъра, 147-150 коня

Може би Ланчия Капа макар че тя е много голяма. 

По-добре от Е46 и Сивик да се избира. Е46 може и купе, има няколко в бюджета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капата е много приятен, като возия автомобил, но почти ги няма в България. Има по-лека и динамична версия Капа купе, но тя е абсолютна рядкост и вероятно струва не малко пари. Мареата лично на мен не ми харесва, изглежда архаично и в този бюджет може да се намери по-съвременен автомобил. Под "Нещо интересно" Fiat Coupe са интересни и на времето най-бърз автомобил с предно, но и те са рядкост. Иначе, като динамиката и управлението е приоритет, реално Е46 е по-добър избор от CLK. Лично мен ме радват Е34, като визия 4-те кръгли фара, но те не прощават грешки и нивото на безопасност в момента не знам дали и 1 звезда връзва по съвременните стандарти. Пък и те в тоя ценови диапазон не са много, не са и запазени. 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11581685225755584&slink=ekshv5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е34 аз ще си взема, той не 😈
Има капи, даже една е се продава до село, не че е близо, иначе са евтини. Има комби в София, ако някой го интересува, той иначе не е по комбитата.

Иначе е доволен от Фиат, кара на майка си Пунтото 1.2 80 коня(2-ра генерация 3 врати)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, The Negative One написа:

Ами аз пък съм за хондата.Късмет с е34.

Мерси, а защо Хонда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото над 20 хиляди километра карам автомобил с хондов мотор, без да съм имал никакви проблеми.Въртя ключа и отивам където искам.Динамиката няма да я коментирам, защото нямам опит с много бързи коли, лично на мен 115 коня са ми достатъчни да си правя кефа в завоите.Системи за сигурност нямам.В е46 и цлк не съм се возил, не мога да дам мнение за тях.Има бая изписано в нета.Аз лично не бих си взел Мерцедес или БМВ, за тези пари, колкото и да ги харесвам.Мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На теория - за тези години - разбира се, че Сивик. Все пак това е VTEC, освен това е икономичен, рамата е много здрава. 

Но аз бих препоръчал да потърсиш и за читав Лансър от тези години. Имал съм такова нещо, за 1.3 инжекцион и 75 коня това нямаше спиране, а и разхода беше около 5.

Освен това японските коли имат по-скъпи части но се развалят много по-рядко. Всеки с които съм говорил и има японска кола го потвържава. За пет години на Лансъра не съм му сменял нищо освен най обчайните консумативи. Даже не съм му сменял фреона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какви цели, режим на каране, по колко км на седмица / месец / година ? Колко хора и колко багаж? Ръчка или автоматик? Колко години мислите да е ваша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега се сетих и за Ягуар Х-тайп. Това са доволно динамични автомобили, доста запазени се намират в тоя ценови диапазон, а поддръжката им е, като на Форд, по онова време компанията бе тяхна собственост и имат много взаимозаменяеми детайли с фордовете. 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11578227114275191&slink=ekuyhj

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11582894640556612&slink=ekuyhj

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11580900641395054&slink=ekuyhj

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Soviet Soldier написа:

А сега се сетих и за Ягуар Х-тайп. Това са доволно динамични автомобили, доста запазени се намират в тоя ценови диапазон, а поддръжката им е, като на Форд, по онова време компанията бе тяхна собственост и имат много взаимозаменяеми детайли с фордовете. 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11578227114275191&slink=ekuyhj

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11582894640556612&slink=ekuyhj

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11580900641395054&slink=ekuyhj

Не, британско, било то и базирано на форд мондео - НЕ!

преди 1 час, Камен Петров написа:

На теория - за тези години - разбира се, че Сивик. Все пак това е VTEC, освен това е икономичен, рамата е много здрава. 

Но аз бих препоръчал да потърсиш и за читав Лансър от тези години. Имал съм такова нещо, за 1.3 инжекцион и 75 коня това нямаше спиране, а и разхода беше около 5.

Освен това японските коли имат по-скъпи части но се развалят много по-рядко. Всеки с които съм говорил и има японска кола го потвържава. За пет години на Лансъра не съм му сменял нищо освен най обчайните консумативи. Даже не съм му сменял фреона.

Търси се нещо по-динамично.

Витека бива няколко вида, за 105/114/115/125 коня той е витек-е който ти е витек за ниските(подобрява икономичността), средни и високи са като без витек, демек няма смисъл от тоя витек.

Мицубиши минимум Галант, няма 8-ма генерация 2.0 136 иначе бих му го препоръчал.

Сивик и здрава рама са антоними.
awW30KV3_700w_0.jpg

преди 50 минути, Филипов написа:

За какви цели, режим на каране, по колко км на седмица / месец / година ? Колко хора и колко багаж? Ръчка или автоматик? Колко години мислите да е ваша?

Да може да ни настигне по пътя към Копитото 😁

Ходи на университет и на работа, кажи-речи 30км на ден но не всеки. Не го знам къде другаде кара.

Случва се и 4-ма да се набутаме в пунтото.

Ръчка задълже

Моя не мисля да е, негова 2-3, може би 4 години.

Е46 може и да е с алуминиеви носачи, но по форумите се хвалят че шарнирите може да си избият и да се сменят с усилени.

80лв за двата носача общо с работа и части.

Друг много важен фактор който другия приятел с 406 не съобрази - части втора употреба.

За Е46 са много повече и може да си я прави както иска. Пластмаси по интериора, фарове, брони, калници, седалки, електроника. Ако стане нещо за Е46 има много повече части. (за 406 още не можем да намерим фар и кожени кори - щото платнените всички са увиснали или са на път)
Отделно комфорт и безопасност.

Да дрифти няма, може би зимата горе на витоша на спирката като няма коли или някой паркинг.

И другото - на Е46 може да смени двигателя с по-мощен. Технотест, педалите му с педали, не дават да се слага двигател който не е монтиран оригинално в дадено купе. Късмет с намирането на B16 от Type-R ако иска да сили хондата...M52B20TU от друга страна, с карантия от М54B30, колкото щеш, че и данъка ти е като за 2.0, а караш 3.0 😁( а за да те хванат трябва да ти отворят мотора)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При БМВ не е нужна смяна на целия мотор.Там тия 323, 325 и 328.Иначе трика със смяната на мотора сме го правили с една мазда, но при нея в талона нямаше номер на мотора и й забодохме двулитров от друга мазда.А тия двигатели на БМВ съм скивал по форумите, че са доста здрави.Говоря за 325 и 328.Там вече кодовете не ги знам.Но купето на е46 е тежко и с тоя слабия бензинов мотор, динамика няма да видите, освен в нанадолнището.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, The Negative One написа:

При БМВ не е нужна смяна на целия мотор.Там тия 323, 325 и 328.Иначе трика със смяната на мотора сме го правили с една мазда, но при нея в талона нямаше номер на мотора и й забодохме двулитров от друга мазда.А тия двигатели на БМВ съм скивал по форумите, че са доста здрави.Говоря за 325 и 328.Там вече кодовете не ги знам.Но купето на е46 е тежко и с тоя слабия бензинов мотор, динамика няма да видите, освен в нанадолнището.

Има си мощност. 

Е46 има немалко алуминий. 

На хартия е наравно, може би 5 десети от секудата по-бавно. Но както казах ако не е доволен след време може да го прави законно. Хондата не може. 

преди 31 минути, Камен Петров написа:

Лол, смяна на двигателя, ще ти струва повече от целия автомобил.

На хондата пък ще е тройно повече от колата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не виждам нищо специално в Сивик 6. Нито външно, нито като салон ми харесват. От към безопасност, като гледам горе снимката от краш теста също изглеждат слаби. Моторите на Ходна са здрави, но витек версиите са силно придирчиви от към масло. Не знам защо някои хора като чуят "Витек" и си представят някаква свръх технология на Хонда. Първо не Хонда, а Алфа Ромео за първи път реализират променливи фази на газоразпределението в моделът Alfa Romeo Spider от 60-те години. Даже в туинспарковете стои тази система, и също като не се сипва хубаво масло започват да тракат  и да създават проблеми, а замяната на вариатора е скъпа. БМВ също имат подобна система, те са си я кръстили "Ванос", и при други производители я има със свои си имена, но само при Хонда е така силно разпиарена, едва ли не, като нейна и извънземна технология, а на практика не е нищо особено. 

Ето още един рядък и интересен модел, не е от най-здравите, но за сметка на това е пъргав и управляем. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11579606831572418&slink=elbmt5

Двигателят на тази би трябвало да е JTS с директно впръскване (Да не се бърка със стария туин спарк). Ходовата е, като при 156 и 147, лека, твърда, управляема, но и не държи много на пътищата ни, иначе ремонтите на са ѝ скъпи. Като цяло колата е идеална играчка за млад човек. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари - толкуз.А алфа не знам какво са измислили, ама цените им са ужасно ниски за това което предлагат.Не знам защо. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, The Negative One написа:

За тия пари - толкуз.А алфа не знам какво са измислили, ама цените им са ужасно ниски за това което предлагат.Не знам защо. :D

Не е вярно, я виж читава 159-ка с кожа, автомат, 2,4jtd върви, почти колкото CLS / Akord 8 в прилично състояние от ~сходна година на производство. Lexus IS 2-ра генерация може да намериш в по-богата комплектация същата година за по-малко пари. Много зависи от Алфата. Салона на тая GT е почти като нов, а колата е на близо 15 години. Много качествени салони имат някои версии, конкретната не знам с каква кожа е, но примерно 166 излизат с MOMO, отделно има версии с музика BOSE, но за жалост са рядкост у нас. Я виж Жулиета, колко струва напълно аналогични са с Ауди А3 по цена. 
GT e сравнително евтина, защото е с двигатели и ходова от 90-те, ползвани при 156 и 147, иначе казано към момента на излизането си са били остаряващи, за това и цените са им ниски. Пък и е двуврато купе, което е непрактично и далеч не от всеки желано. Това е автомобил за млад човек, насочен повече към спорт, но не и практичен. Това също е фактор цените и търсенето да не им е голямо. За 3500 можеш да вземеш CLK сравнително запазено, малко по-старо. Цената според мен е адекватна и обяснима, в крайна сметка Алфа Ромео, дори като нова не е струвала колкото луксозен бранд, като Мерцедес. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Soviet Soldier написа:

И аз не виждам нищо специално в Сивик 6. Нито външно, нито като салон ми харесват. От към безопасност, като гледам горе снимката от краш теста също изглеждат слаби. Моторите на Ходна са здрави, но витек версиите са силно придирчиви от към масло. Не знам защо някои хора като чуят "Витек" и си представят някаква свръх технология на Хонда. Първо не Хонда, а Алфа Ромео за първи път реализират променливи фази на газоразпределението в моделът Alfa Romeo Spider от 60-те години. Даже в туинспарковете стои тази система, и също като не се сипва хубаво масло започват да тракат  и да създават проблеми, а замяната на вариатора е скъпа. БМВ също имат подобна система, те са си я кръстили "Ванос", и при други производители я има със свои си имена, но само при Хонда е така силно разпиарена, едва ли не, като нейна и извънземна технология, а на практика не е нищо особено. 

Ето още един рядък и интересен модел, не е от най-здравите, но за сметка на това е пъргав и управляем. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11579606831572418&slink=elbmt5

Двигателят на тази би трябвало да е JTS с директно впръскване (Да не се бърка със стария туин спарк). Ходовата е, като при 156 и 147, лека, твърда, управляема, но и не държи много на пътищата ни, иначе ремонтите на са ѝ скъпи. Като цяло колата е идеална играчка за млад човек. 

витека не е променлива фаза(VVT), а променливо отваряне на клапаните (колко се отварят) (VVL) 

ЖТС не бяха ли опелови? За туин спарковете не съм чувал хубави неща, а jtd са дизели и са много сложни. Пък и един тъпанар има алфа та не щем. Ланчия може ама капа голяма, либра грозна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.03.2020 г. в 19:30, Ivelin _ написа:

Ако случайно тука сте започнали да разбирате от коли(щото миналия път един ми обясняваше как "ризите" на алуминиевите блокове били от мед, а един друг тръгна да ми хвали форд) един друг приятел си търси кола(засега само ориентировъчно, ще събира още малко) та може да ни посъветвате. 

Щом пак задаваш тоя въпрос, значи нищо не си разбрал. Аз хвалех Форд. И ще продължавам да го хваля. Но хвалех и Сивик и ще продължавам. Това, че ти си с предразсъдъци към дадени марки, е твой проблем. Не е проблем на автомобилните производители!

преди 44 минути, Ivelin _ написа:

витека не е променлива фаза(VVT), а променливо отваряне на клапаните (колко се отварят) (VVL) 

Я не пиши глупости, като си нямаш понятие. Накарай твоя познат да пуска теми, не ти да му даваш акъл от втора и трета ръка!

на 2.03.2020 г. в 19:30, Ivelin _ написа:

Не е състезател, не се притеснявайте. 

Като не е състезател, що не си вземе Ситроен Пикасо?  Тия коли дето цитира, са за хора, дето поне малко имат наклонности към спортно каране.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ivelin _ написа:

ЖТС не бяха ли опелови? За туин спарковете не съм чувал хубави неща, а jtd са дизели и са много сложни. Пък и един тъпанар има алфа та не щем. Ланчия може ама капа голяма, либра грозна...

От майстор италджия знам, че 2-ката е най-проблемна от серията туин спарк. 1,8 версията била по-здрава, а 1,6 бил най-надежден, няма даже вариатор на фазите на газоразпределението, но бил много слаб, дори за лек автомобил, като Алфа 146.

Не е опелов, италиански е и е слаган на 147/156 facelift версиите плюс на GT. Не бива да се бърка с версиите 1,9 и 2,2 jts слагани в 159/Brera, които вече са си опелови.  

Ето мнение и опит споделени от бивш собственик на Alfa Romeo GT 1,8TS

https://alfaromeobg.com/2017/06/13/alfa-romeo-gt-едно-истинско-cuore-sportivo/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Кико написа:

Щом пак задаваш тоя въпрос, значи нищо не си разбрал. Аз хвалех Форд. И ще продължавам да го хваля. Но хвалех и Сивик и ще продължавам. Това, че ти си с предразсъдъци към дадени марки, е твой проблем. Не е проблем на автомобилните производители!

Я не пиши глупости, като си нямаш понятие. Накарай твоя познат да пуска теми, не ти да му даваш акъл от втора и трета ръка!

Като не е състезател, що не си вземе Ситроен Пикасо?  Тия коли дето цитира, са за хора, дето поне малко имат наклонности към спортно каране.  

1. Спри се с тоя форд

2.In basic form, the single cam lobe and follower/rocker arm of a conventional engine is replaced with a locking multi-part rocker arm and two cam profiles: one optimized for low-RPM stability and fuel efficiency, and the other designed to maximize high-RPM power output.

Фазокрутилка(или каквото му се вика) няма. Чак i-VTEC има. 

3. Иска по-спортно за да му е кеф като кара. То ебаси за какво ти е кола като има автобус, влак и самолет... 

преди 7 часа, Soviet Soldier написа:

От майстор италджия знам, че 2-ката е най-проблемна от серията туин спарк. 1,8 версията била по-здрава, а 1,6 бил най-надежден, няма даже вариатор на фазите на газоразпределението, но бил много слаб, дори за лек автомобил, като Алфа 146.

Не е опелов, италиански е и е слаган на 147/156 facelift версиите плюс на GT. Не бива да се бърка с версиите 1,9 и 2,2 jts слагани в 159/Brera, които вече са си опелови.  

Ето мнение и опит споделени от бивш собственик на Alfa Romeo GT 1,8TS

https://alfaromeobg.com/2017/06/13/alfa-romeo-gt-едно-истинско-cuore-sportivo/

Абе иска се нещо да става на газ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще плюем хонда, то да спрем с коментара викам аз?Тоя чел това, оня онова, за чий чеп си пишем като автора може да си отвори гугъл и да си намери каквото му трябва.А 159тките 2010/2011 с фул екстри са на цените на тайп с от 2005та година.Без никакъв хейт, алфата вътре е брутална, 2.4жтд върви на помяр, но си трябва отношение към нея.А ако на 318 му викаме спортно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, The Negative One написа:

А 159тките 2010/2011 с фул екстри са на цените на тайп с от 2005та година.Без никакъв хейт, алфата вътре е брутална, 2.4жтд върви на помяр, но си трябва отношение към нея.А ако на 318 му викаме спортно...

Абсолютно аналогични са, като пари 159 с Акорд 8. В България към момента не виждам да се продава читава 159-ка. Тая е най-скъпата 2011г. и мизерна комплектация: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11549360174102848&slink=eljyg3 
Нито е автомат, нито TI, нито Q4, нито е със спортните седалки, нито мултиволан, нито навигация . . . мизерна комплектация, но ѝ искат 15 000лв. За тия пари далеч по-добре комплектован Акорд може да се намери. Под нея има една дърта 2006 година, но по-прилична комплектация, но въпреки това далеч от идеала и ѝ търсят 14 000лв. и това за посредствени комплектации . . . нищо специално. 
Ето примерно този Акорд е доста по-богат, като комплектация, но струва по-малко от по-дърти и опощени алфи от аналогична или по-стара година: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11582191422112713&slink=elk239  Колата е доста добра комплектация с люк, кожа, мултимедия, мултиволан. Недей да гледаш боклуците в мобиле.бг, те са 5 на кръст и са мизерни. Виж в мобиле.де кви пари стигат 159-ките, там поне нормални комплектации се намират. Ето примерно тая TI версия струва 17 800€ https://www.mobile.de/ru/Автомобиль/Alfa-Romeo-Alfa-159-Sportwagon-2.0-JTDM-16V/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:desc,ms1:900_10_,ful:diesel/pg:vipcar/227785897.html

Тия общи приказки, че алфите са евтини нямат нищо общо с истината. Евтини бяха 156-ците, но от 159 нагоре , ако щеш и Giulietta във версия Quardrifoglio струват луди пари. Да не говорим за Джулия и Стелвио, дето като излизаха поставиха рекорди на писти, като силверстоун и Нюмбургринг, натривайки носа на автомобили като M3 компетишън и C63AMG. Тази година пък тръгва лимитирана серия Giulia GTA, която е още по-мощна от Giulia Quadrifoglio, ще се произведат към 500 броя и цената им и сега и след години ще е космос.
Alfa-Romeo-Giulia-GTA-0-Hero.jpg

Точно в Alfa Romeo правят едни от най-скъпите лимитирани автомобили. Имаш ли представа, колко върви в момента една Alfa Romeo TZ3 Stradale от 2012? Някъде около 700 000 долара. 
alfa_romeo_tz3_stradale_69.jpeg

А за изцяло ръчно изработената Alfa Romeo Disco Volante?

d07344fe11ea796066d043abbbc4bb39.jpg

Само човек крайно незапознат с марката може да твърди, че Alfa Romeo са евтини, а такива в България много. Това че има евтини модели, като 156 не е повод да се слага всичко под общ знаменател. Читава, като комплектация 159 гони цената на IS 2, Akord, CLS на същите години . . .и това е евтино? Хах евтино при Alfa Romeo е поколението на базата на 156 като 147 и GT. По-старите като 155GTA , 75 и подобни в момента читавите им комплектации са страшно скъпи и това са коли от 80-те и 90-те, а не някакви свръх ретро. 

https://www.autoscout24.com/offers/alfa-romeo-75-1-8-turbo-evoluzione-gasoline-red-f64e0d97-98ba-f93e-e053-e250040aedbd?cldtidx=5&cldtsrc=listPage

https://www.autoscout24.com/offers/alfa-romeo-155-2-0i-turbo-16v-4x4-unipropr-1942-a-s-i-crs-gasoline-red-15cae1c0-65f8-4bc2-af9b-1bbf1640b720?cldtidx=14&cldtsrc=listPage

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...