Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

bdenkov

Робството и Политика на Робовладелство.

Препоръчан отговор

Роб си когато:

1. Отнемат собствеността ти. Чрез Национализация, Експроприация, Коопериране, Банки, Кредити, Закони и др.

Да. Роб се става чрез закон. Чрез Съдебно Решение в Името на Народа или Името на Родината и др.

2. Отнемат средствата за производство - частни активи за изхранване. Чрез Национализация, Експроприация, Коопериране, Банки, Кредити, Закони и др.

3. Задължителна казарма или затвор.  Оградено място където изпълняваш чужди нареждания, чужди порядки и чужди закони. Коцлагер. ТВО.

Казарма = Пушечно месо заради Богатите.

Русия всичко на изток от град Казан до Канада е освободила. Да. Точно Канада.

Етнически Руснаци са се разплодили с местните народности и скрити клетки или еничери управляват държави или народности. Пример е Северна Корея. До 4% макс 5 % организирани спящи клеки са в състояние да поробят останалите 98 %.  Думам ти дъще, Сещай се снахо.

Ени Чери в превод означава Нова войска.

Девшерме в превод от Турски означава Сбор.  В Българските учебници Девшермето е обяснено, като кръвен данък. Сбор е съвсем различно от Събор.

Като нямаш собственост много важно било, че Билетът бил 4 стотинки и бозата 8 стотинки, като ако си видял как я правят .... условията ....

Робството е и Задължителен Детски Труд - разбирай Принудителен и Безплатен. Уж възпитавал. Уж не знам какво.

В казарма и Бригади ходят чуждите деца. Тези на Хвалителите и Защитниците им не ходят.

Не е глупав този, който яде баницата, а този, който я дава. Като си безработен и не можеш да си плащаш сметките, Храната и Лекарствата ти взимат апартамента и умираш от глад. Толкова за Безплатното.

Часът в момента е 06.10.  Датата е 03. 03. 2020 год.

Риба се лови в мътна вода. И който се хване на въдицата - тежко му.

Договорът от Сан - Стефано е примирие между две воюващи армии. Няма в него България. Има в него ЗадДунайска област ( Губерния ).

България се появява чак след Берлинският конгрес.

Сан Стефанска България или Bulgarische Exarhat е Мит, Легенда, Блъф.

Колко войни има между Русия и Османската империя в периода 1500-1900 год? И коя война подред е освободителна за България.

Отговор: 12 = Дванайстата.   През 1830 год. Али Паша Египетски разпарчетосва Османската империя. Целостта и я връща Русия. Има там еди камък на Босфора - договор за Братство и взаимопомощ валиден според знаците в камъка за вечни времена.

Едно се преподава в училище на изток, а друго на запад. На всеки континент различни неща пишат. Главно на Латиница.

Всеки има право на избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, bdenkov написа:

...

Договорът от Сан - Стефано е примирие между две воюващи армии. Няма в него България. Има в него ЗадДунайска област ( Губерния ).

...

Думите "ЗадДунайска " и "губерния" отсъстват напълно в текста на Санстефанския мирен договор, за разлика от името на държавното автономно образование България!

Цитат

...
...
...
Чл. 6. България се издига в автономно, поданно княжество, с християнско правителство и народна милиция.
Окончателните граници на княжеството ще бъдат определени от една особена руско-турска комисия преди изпразването на Румелия от руската императорска войска. Тази комисия ще държи сметка в тези си работи за промените, които трябва да направи на мястото на главното трасе, за принципа на народността на болшинството жители на покрайнините според основите на мира, както и за топографските нужди и за практическите интереси на съобщенията на местното население.
Пространството на българското княжество е определено в общи черти върху тук приложената карта, която ще трябва да служи за основа на окончателното разграничение. Като се отделя от новата граница на сръбското княжество, граничната линия ще следва западната граница на Вранянската каза до планинската верига Карадаг. Като завива на запад, линията ще следва западните граници на Кумановската, Кочанската и Тетовската каза до планината Кораб; оттам - по реката Велещица до вливането и в Черни Дрин. Като отива на юг по Дрин И след това по западната граница на Охридската каза към пла­нината Лина, границата ще следва западните граници на казите Корча и Старово до планината Грамос. След това през Костурското езеро граничнаталиния ще стигне до реката Мъгленица и след като следва нейното течение и мине южно от Яница (Енидже Вардар), ще се отправи през устието на Вардар и през Галико към селата Парга и Сарайкьой; оттам - през средата на езерото Бешикгьол към устията на Струма и Места и по морския бряг до Буругьол; по-нататък, вземайки североизточно направление към планината Чалтепе, през Родопската планинска верига до планината Крушово, през черните Балкани (Карабалкан), през планините Ешеккулачи, Чепелион, Кара­колас и Ишиклар до реката Арда. Оттам граничната линия ще бъде трасирана по направление на гр. Чирмен и като остава на юг гр. Одрин, през селата Сюгюлю, Карахамза, Арнаутчени, Акарджи и Енидже до реката Теке Дереси. Като следва течението на Теке Дереси и на Чорлу Дереси до Люлебургаз и оттам през реката Суджакдере до селото Сергюен, граничната линия ще отиде през височините направо към Хаким Табияси, гдето ще достигне Черно море. Тя ще остави морския бряг при Манкалия и следвайки южните граници на Тулчанския санджак, ще достигне Дунава над Расово.
...
...
...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, darkterminal написа:

Думите "ЗадДунайска " и "губерния" отсъстват напълно в текста на Санстефанския мирен договор, за разлика от името на държавното автономно образование България!

Съжалявам, че не Цитирах Цитатите Ви.....

Да. Това го пише в Българските учебници по - История.

А какво пише в Гръцките учебници за договора от Сан Стефано?

А какво пише в Сръбските учебници за договора от Сан Стефано?

А какво пише в Румънските учебници за договора от Сан Стефано?

Договорът от Сан Стефано е написан на ФРЕнски език и е на Латиница.   Включително и копието от него в руските архиви.

Още никой не е виждал руския екземпляр. Московия упорито го крие написаното и подписаното на хартия.

Москва = мръсна вода от Чувашки. и Татарски.

Аз лично чета исторически учебници от USA - США, Канада, Австралия, Испания, Франция и др.  Закупувам ги от омразния Кореком с още по- симпатичните Долари  1 USA Dollar = 0,98 книжно левче на НРБ.  Въобще не съм споменал Валута, Капиталистически страни, Втора Направление - за стоки за износ, Освабаждение = Жителство и мн. др.

Бъдете жив и здрав.  Не се доверявайте. Проверявайте фактите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, bdenkov написа:

Съжалявам, че не Цитирах Цитатите Ви.....

Да. Това го пише в Българските учебници по - История.

А какво пише в Гръцките учебници за договора от Сан Стефано?

А какво пише в Сръбските учебници за договора от Сан Стефано?

А какво пише в Румънските учебници за договора от Сан Стефано?

Договорът от Сан Стефано е написан на ФРЕнски език и е на Латиница.   Включително и копието от него в руските архиви.

Още никой не е виждал руския екземпляр. Московия упорито го крие написаното и подписаното на хартия.

Москва = мръсна вода от Чувашки. и Татарски.

Аз лично чета исторически учебници от USA - США, Канада, Австралия, Испания, Франция и др.  Закупувам ги от омразния Кореком с още по- симпатичните Долари  1 USA Dollar = 0,98 книжно левче на НРБ.  Въобще не съм споменал Валута, Капиталистически страни, Втора Направление - за стоки за износ, Освабаждение = Жителство и мн. др.

Бъдете жив и здрав.  Не се доверявайте. Проверявайте фактите.

Не е трудно! Цъкаш ето тук, плащаш скромните $34 и си го четеш на латиница. Публикувано от Cambridge University Press и не ти трябват сръбски, гръцки или сомалийски учебници по история, защото ще черпиш от извора. Член 6-ти, все така манифестира обявяването на България за автономно държавно образование, а думичките "ЗадДунайска" и "губерния" все така не присъстват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, darkterminal написа:

Не е трудно! Цъкаш ето тук, плащаш скромните $34 и си го четеш на латиница. Публикувано от Cambridge University Press и не ти трябват сръбски, гръцки или сомалийски учебници по история, защото ще черпиш от извора. Член 6-ти, все така манифестира обявяването на България за автономно държавно образование, а думичките "ЗадДунайска" и "губерния" все така не присъстват...

Тези 34 Корекомски яйца без таксите и банковите преводи, къде гарантират, че го има в този сайт Сан - Стефанският мирен договор.

Защото в Гугъл го няма.

А щом го няма в Гугъл, то как там ще го има.

И в Гугъл няма изображение или източник на Сан - Стефанският мирен договор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, bdenkov написа:

Тези 34 Корекомски яйца без таксите и банковите преводи, къде гарантират, че го има в този сайт Сан - Стефанският мирен договор.

Защото в Гугъл го няма.

А щом го няма в Гугъл, то как там ще го има.

И в Гугъл няма изображение или източник на Сан - Стефанският мирен договор.

Още по-лесно е! Гаранцията ти я дава VISA (или там който е картовият ти оператор). На гърба на картата, с която плащаш има телефонен номер. В случай,че те измамят и не ти покажат текста на Санстефанския договор, обаждаш се на номера и оператора анулира сделката. Ти си получаваш парите обратно на картата, а съответният разпространител се сдобива с голяма черна точка в бизнес средите и никой няма да иска да прави повече бизнес с него. Нещо повече, можеш да ги осъдиш за лъжлива реклама и да вземеш големи пари от тях. Няма адвокат който би се отказал да натрие носа на такава уважавана институция...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bdenkov написа:

Роб си когато:.....

Робството "драги ми Мунчо" е състояние на Съзнанието . :nono:И като такова ти си типичен негов представител....:lol6:

Искаш неоспорими примери ли ? :angry:

Левски , Ботев......никога не са били роби !...... :nono:

Следва простичкия извод - твърде бедничко ти е Съзнанието . За това си роб....! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой са го пуснали за празниците...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние знаем нашата история през руската гледна точка! Тя, Русия е изпечен майстор на ИЗОПАЧАВАНЕ НА ИСТОРИЯТА!!!!

Снимка на Контра Пропаганда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1953
соросоиди
Оппа, 'ма той 20-тина годишен много известен бил...😎😆😈
@bdenkov, ама ти си жив пример за фразата "Простотията българска". Или май просто не си българин.
Ей, да не си новомакедонец?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, darkterminal написа:

Чл. 6. България се издига в автономно, поданно княжество, с християнско правителство и народна милиция.

Я да видим останалите точки ?

Цитат

Чл. 2. Високата порта признава окончателно независимостта на княжество Черна гора.

Чл. 3. Сърбия се признава за независима.

Чл. 5. Високата порта признава независимостта на Румъния, която ще пре­дяви своите права за едно обезщетение, което ще бъде уговорено между двете страни.

Що ми се струва че за разлика от другите държави, само при нас има термин ... "поданно княжество"...

и още една камара точни за окупационен корпус, как ще плащаме данък... как Турция да позлва нашите пътища свободно, телеграфн ии пощенски връзки и тн ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, miro20 написа:

Я да видим останалите точки ?
...

Ми да погледнем...

...

Що ми се струва че за разлика от другите държави, само при нас има термин ... "поданно княжество"...

...

Защото изброените по горе са били вече автономни държавни образования и като следваща стъпка се сдобиват с независимост...

• Черна Гора - Османската Империя там никога не е имала силна централна власт
  • Сърбия - автономно княжество от началото на XIX век
  • Румъния - Влашко и Молдова автономно княжество от началото на XIX век

...

и още една камара точни за окупационен корпус ...

Има точно една точка, в която се говори за окупация на територията на княжество България! И там изрично си пише, че окупационният корпус ще присъства до създаване на местните въоръжени сили/милиция с точно определен срок и точно определен контингент! Този корпус всъщност окупира туркските територии и фактически ги напуска след създаване на държавните структури на княжество България... Този корпус всъщност там се явява гаранция за мира и целостта на България!

...

... как ще плащаме данък... как Турция да позлва нашите пътища свободно, телеграфн ии пощенски връзки и тн ...

Ми... Такива са съдбите на всички васални държави... Плащат на сюзерена си... Забележи, данъкът се дължи не на Русия, а на Турция! Такива данъци са плащали и Сърбия и Влашко и Молдова докато са били васални държави! Не че това ми харесва, но такива са били реалиите и не са зависели нито от нас, а от Великите Сили... Всичките!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, miro20 написа:

Е , затвоа пък има такъв документ :

11025127_364895293711395_126830817942094

Ами нормално, ние си плащаме за независимостта и плащаме за това, че нещата няма да се обърнат и Османската Империя няма да се върне обратно, както днес става в Сирия ;) Напълно нормално са тия разходи, още повече, че не става ясно кой е поискал това. Щото ако аз искам някой да ме пази, нали се сещаш, че другия и пари ще иска за това. Айде стига глупости. Факт ли е, че след руско-турската война се обособява държавата ни в някакъв вид? Факт е. Тогава няма какво да интерпретираме документи, дето никой от нас не знае какви преговори са водени и защо точно това съдържание е одобрено. И забележи, одобрено е и от България! 

преди 14 часа, ncl написа:

Някой са го пуснали за празниците...

То от петнайстина години ги пуснаха и сега ги прибират за година само, ако утрепят някой ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Кико написа:

Ами нормално, ние си плащаме за независимостта и плащаме за това, че нещата няма да се обърнат и Османската Империя няма да се върне обратно, както днес става в Сирия ;) Напълно нормално са тия разходи, още повече, че не става ясно кой е поискал това. Щото ако аз искам някой да ме пази, нали се сещаш, че другия и пари ще иска за това. Айде стига глупости. Факт ли е, че след руско-турската война се обособява държавата ни в някакъв вид? Факт е. Тогава няма какво да интерпретираме документи, дето никой от нас не знае какви преговори са водени и защо точно това съдържание е одобрено. И забележи, одобрено е и от България! 

Така е - няма безплатен обяд. Пито - платено. Само че не ми е ясно след като е платено за някаква услуга нали възпитаният човек казва "благодаря" и се разделя с този който е извършил услугата и не чувства необходимост да му е задължен за цял живот. Защо непрекъснато трябва да изпитваме признателност за нещо което сме заплатили по надлежния ред. С условията се е съгласила не само България но и Русия , значи цената е била справедлива и всички са доволни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, lsmurf написа:

Така е - няма безплатен обяд. Пито - платено. Само че не ми е ясно след като е платено за някаква услуга нали възпитаният човек казва "благодаря" и се разделя с този който е извършил услугата и не чувства необходимост да му е задължен за цял живот. Защо непрекъснато трябва да изпитваме признателност за нещо което сме заплатили по надлежния ред. С условията се е съгласила не само България но и Русия , значи цената е била справедлива и всички са доволни.

Ами имало е споразумение. Човек винаги е доволен на някой, който му е помогнал. Не те разбирам. Все едно някой да ми спаси живота, аз да му дам 100 лева и от утре да ми е безразличен! Как ще стане това бре!

Ние си плащаме за "окупация". Не знам какво се е разбирало навремето под тая думичка, но за мен това си е защита. Защото тогава България не е имала ни войска, ни политическа система. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, bdenkov написа:

Къде ги тия корекоми , къде тоя курс бре ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Кико написа:

Ами имало е споразумение. Човек винаги е доволен на някой, който му е помогнал. Не те разбирам. Все едно някой да ми спаси живота, аз да му дам 100 лева и от утре да ми е безразличен! Как ще стане това бре!

Ние си плащаме за "окупация". Не знам какво се е разбирало навремето под тая думичка, но за мен това си е защита. Защото тогава България не е имала ни войска, ни политическа система. 

Така е човек е дволен но след като си е заплатил надлежно поисканата цена за спасяването не тича да издига паметници на доктора който му е спасил живота примерно срещу 100000 лева за извършена операция. Лекарите спасяват ежедневно хиляди животи да си видял хиляди паметници издигнати от признателни пациенти ? Да не говорим че в крайна сметка Русия ни избавя от зависимост от Турция и в същото време ни поставя под своя зависимост не толкова директно разбира се .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

Така е човек е дволен но след като си е заплатил надлежно поисканата цена за спасяването не тича да издига паметници на доктора който му е спасил живота примерно срещу 100000 лева за извършена операция. Лекарите спасяват ежедневно хиляди животи да си видял хиляди паметници издигнати от признателни пациенти ? Да не говорим че в крайна сметка Русия ни избавя от зависимост от Турция и в същото време ни поставя под своя зависимост не толкова директно разбира се .

Ами...не съм много съгласен. Първо, паметник и доктор не се връзват. Второ, цената е договорена, както сега 40%-но по-ниската цена за газ от Русия. И пак казвам. България в тия години е нямала войска. Нямала е изградено политическо управление. Просто се е налагало да има чужди войски тук. Един нормален домакин, дето му идват на гости хора и остават по някаква причина, която е в полза нему, плаща сметката. Никога госта не си плаща :) Нещо я объркахте тая политика последните години. Почнахте да ровите, да смучите от пръстите си. Срамно е. Аз не съм чувал за държава, човек, семейство...дето като някой му помогне, той да се отдръпне настрана, да остави госта си да си плаща сметките, да го кара и квартира да плаща! Просто това не е човешко. Остави другите неща. Погледни човещината. Има ли договорка между Княжество България и Русия? Има. Тогава къде е проблемът не мога да разбера. Пак ще повторя. Вчера договорихме цена на природния газ с 40% по-ниска. Сега, винаги ще се намерят хора като вас с Миро, дето ще искат 140%. Но истината е, че това е договорка. И не договорка между комунисти и Русия, а договорка между проамериканско правителствео и Русия! Правиш ли разликата?

И още нещо за докторите. Вие искахте да им се плаща, за да могат докторите да лапат по-големи заплати. Някак си не върви доктора да ме лекува безплатно, нали? Но въпреки всичко, ако доктора ме върне от оня свят, винаги ще съм благодарен, та ако ще и всичките си пари да съм дал! Какъв е смисълът да нося парите със себе си в гроба, само защото смятам, че не трявба да давам, както ние на Русия навремето? Не им даваме мангизи, Османската Империя се връща и край с всичко!!!!!!!! Тоя форум нямаше да го има сега, пичага!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пак истерии покрай 3 ти март. Пак писане , писане как Русия ни била заробила , как сега след толкова години робство сега вече американско сме цъфнали та сме вързали?! Усещате ли се?

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да, да истерии... гледам яко сте се впуснали да обяснявате как "окупационен корпус" и то платено от нас, е нещо супер справедливо и гордо за нас.

мнеее това не е същото като "османски окупационен корпус" .

преди 8 часа, Кико написа:

Погледни човещината. Има ли договорка между Княжество България и Русия? Има. Тогава къде е проблемът не мога да разбера.

Ами хайде да преименуваме датата с нещо по ясно , изцяло съобразено с вашите писаници по горе - "3-ти март ден на окупационния руски корпус във васалното княжество България".

Ще е най точно , нали ?  :)

Нещо я объркахте тая политика последните години. Почнахте да ровите, да смучите от пръстите си. Срамно е. Аз не съм чувал за държава, човек, семейство...дето като някой му помогне, той да се отдръпне настрана, да остави госта си да си плаща сметките, да го кара и квартира да плаща! Просто това не е човешко.

Ами я да видим как "братушките" ни изоставиха във войната "капитани срещу генерали" ??   а ?

Което бе срамна реакция продължение на всеизвестния факт че  Русия бе против Съединението ??

https://www.168chasa.bg/article/5879607

Цитат

Изненадващо за всички в България не друг, а освободителката Русия се противопоставя на извършеното Съединение и остро настоява за възстановяване на
статуквото. Руският император Александър III се обръща към турския султан с настояване да въведе редовна османска армия там. Облаците над България се
сгъстяват и войната с Турция изглежда неизбежна. Княз Батенберг нарежда мобилизация. Разгневената Русия изтегля своите офицери от българската армия и я оставя без командване в най-драматичния момент. Ръководството на войските е поето от млади, без боен опит и дори все още незавършили военното си образование
двадесетгодишни български капитани. Вбесеният от българското непокорство руски император нарежда и на военния министър Кантакузин – също руски офицер, да подаде оставка и да напусне България заедно с руските офицери. За да унизи лично българския княз Батенберг, Русия го лишава от генералското му звание и го
отчислява от армията си.

Човешко ли е ? морално ли е ?

https://bulgarianhistory.org/boyat-pri-panchin-grob-bukova-glava/

Не е. Срамно е. И доказва ФАКТА че никой никога не ни е искал никаква независимост, а единствено васалност.

Пак ще повторя. Вчера договорихме цена на природния газ с 40% по-ниска. Сега, винаги ще се намерят хора като вас с Миро, дето ще искат 140%. Но истината е, че това е договорка. И не договорка между комунисти и Русия, а договорка между проамериканско правителствео и Русия! Правиш ли разликата?

Айде сега пък почнахте да се гордеете с това намаление. Я виж в темата за газта от колко години съм говорел за този рашистки монопол, а такива като теб си го защитавахте. Сега почнахте да се кичите , " с чужда пита помен да правите" :) 

И кога съм искал 140 % ? Къде ги измисляте тези простотии, не знам. И това намаление, пак повтарям , е благодарение на ЕК , които именно натиснаха и заплашиха рашистите с милиардни глоби, за да спрат с изнудваческата си политика и високи цени спрямо Източна Европа.

Вместо да се заврете в миша дупка от срам, сега го изтъквате като хвалба.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, darkterminal написа:

Такива са съдбите на всички васални държави... Плащат на сюзерена си... Забележи, данъкът се дължи не на Русия, а на Турция! Такива данъци са плащали и Сърбия и Влашко и Молдова докато са били васални държави! Не че това ми харесва, но такива са били реалиите и не са зависели нито от нас, а от Великите Сили... Всичките!

Кога Сърбия празнува националния си празник ? Когато е станала васална държава ли ?

мм?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Доколкото знам последното официално робство е било оттатък океана и е премахната след войната между севера и юга.

Поредната затворена тема. Надявам се многобройните изкъквания на автора да са били само за един ден, когато е пуснат за домашно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, miro20 написа:

Да, да истерии... гледам яко сте се впуснали да обяснявате как "окупационен корпус" и то платено от нас, е нещо супер справедливо и гордо за нас.

...

Това ти си го измисли! Никой, в тази тема не е казвал такова нещо! Преувеличаваш!

преди 12 часа, miro20 написа:

...

мнеее това не е същото като "османски окупационен корпус" .

...

Първо, такова нещо като "османски окупационен корпус" не е съществувало. Второ, ако се опитваш да направиш паралел между директна и безсрочна турска власт, с пълна липса на независимост и временно окупиране на турски територии, докато се създадат и укрепнат държавните структури на автономното Княжество България, на същите тези окупирани територии. Ми... Не, не е същото!

Кога Сърбия празнува националния си празник ? Когато е станала васална държава ли ?

мм?

Когато си иска. Това си е сръбска работа. Българските празници са определени от Народното Събрание. Българското Народно Събрание постановява в чл. 154, ал. 1 на КТ, че 3ти март е нашият национален празник. Ако това не ти харесва. Имаш пълната свобода на действие да внесеш прошение в Народното Събрание, за измяна на текста на въпросният закон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, nikssi написа:

Пак писане , писане как Русия ни била заробила , как сега след толкова години робство сега вече американско сме цъфнали та сме вързали?! 

Е па сега изчезвате свободно през летището към запада, а преди стреляха на границата.
В магазините имате всякакви корекомски стоки и не чакате 10 години за Москвич.
Имате право да сте екслоататори капиталисти, а преди беше забранено.
Като командват хамериканците и няма войни в Европа.
Ако командваха руснаците, щяхме в цяла Европа да сме бедни като тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...