Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

bdenkov

Робството и Политика на Робовладелство.

Препоръчан отговор

преди 1 минута, lsmurf написа:

Със сигурност хапе щом толкова настървено атакувате хората които ви я казват, обаче то си е ваш проблем . Прозрете я застанете зад нея и няма да бъде толкова страшно. Нещо не можеш да ми отговориш на кого според теб дължим признателност на царя водил тази война или на наследниците на палачите на семейството му ? Относно изнервянето не мисля че съм се изнервил повече от теб . Погледни си само коментарът . Или толкова си можеш по принцип ?

Царя ли е умрял тука, та ми задаваш този свръхинтелигентен въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎3‎.‎3‎.‎2020‎ г. в 6:15, bdenkov написа:

Роб си когато

Денков, не ми е известно на кой робувате, но нещо сте се освободили или какво?!

Знаете ли за мен кога даден човек е роб, а?!

Това си е вид лъжа направо! Човек не е роб, а го таксуват като такъв. Той има право с всички средства да не робува. Просто си хваща своето тяло и отива в гората. Там няма робство, а дива природа, която има елементарна логика: По-силния побеждава! Или живее или умира.

Та образно казано роб е човек който не може да направи правилния избор, за да живее или умре, но не и да се подчини!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, lsmurf написа:

Всички войни се водят от користни подбуди включително и тази в която руските войници са оставили костите си както казваш обаче не за моята свобода а заради руски интереси. Това че си жалка картинка която приема приказките за "безкористната помощ" без да обръща внимание на фактите си е твой проблем . То мисленето не е за всеки - особенни за такива като теб. На кой човек дължа живота си според теб ? На Путин може би . Наследник на кого се явява той . На Александър втори чиято фамилия унищожиха болшевиките или на самите болшевики. Смешиник! 

Точно.

преди 2 часа, _Belial_ написа:

Тия хора са умрели тука, той ми говори за корист... Че ме нарича и смешник. Сравнението ти с лекарите продължава да е все толкова малоумно. Но гледам че се поизнерви... истината хапе доста болезнено. Палтил им бил...

Абе ти така ли не разбра че тези хора не са умрели заради  ТЕБ !

Тази истина наистина много боли . Някои дори фанатично отказват да я приемат. И пак боли ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, miro20 написа:

Абе ти така ли не разбра че тези хора не са умрели заради  ТЕБ !

Ти да не си ги питал та знаеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _Belial_ написа:

Ти да не си ги питал та знаеш?

Други са го казали . Не аз.

Виж на предната страница за цитата на РУСНАКА Утин.

Ти на проапгандата ли вЕрваш  или на съвременници на събитията ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Други са го казали . Не аз.

Виж на предната страница за цитата на РУСНАКА Утин.

Ти на проапгандата ли вЕрваш  или на съвременници на събитията ? 

Има не само съвременници, но и участници във войната. Защо да не вярвам на тях, а на някой си Утин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото е военен кореспондент бре. И пряк наблюдател :lol6:

http://www.jivotatdnes.bg/nachalo/news/kultura/nepoznati-reportazhi-ot-rusko-turskata-voyna

Знам че си избрал пропагандата, не се пъни :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, miro20 написа:

Защото е военен кореспондент бре. И пряк наблюдател :lol6:

http://www.jivotatdnes.bg/nachalo/news/kultura/nepoznati-reportazhi-ot-rusko-turskata-voyna

Знам че си избрал пропагандата, не се пъни :) 

Ега ти източника!

Някакво си четиво по всичкология.

Случайно ли го откри, или някой ти помогна?

Мирча Кришан и Сорина Дан - Краставицата_(480p).mp3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ти харесва да имаме паметник на окупант ?

Ето това е робска психика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мирчо, като си падаш по алтернативните реалности, а дай малко съждения на тема - руснаците щото са лоши да не освобождават България, нека си остане под османско: давай нататък, ти си. Няма князе, няма царе, па това, па онова, руснаците отиват да превземат Япония например през това време и въобще абсолютно нищо спрямо положението на балканите, та какво ще се случи с България при едни такива обстоятелства - запада им е през дедовия и за българи, и за излази некви, и за османци, хич не им дреме на руснаците също, и .....? Пет века винаги е имало хора, които са се опитвали да направят нещо от вътре, ала все безуспешно, пет века са това, не е да кажеш 50 години псевдокомунизъм или 30 години псевдопреход, а пет века яко гърч, що поколения са това и винаги е имало хора, които са се опитвали да променят ситуацията, заплатили с живота си при почти всички случаи, но все без резултат. Това ми е най- интересно, как го виждаш да се случи освобождението - или може би най- добре без освобождение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 13 минути, insec написа:

Мирчо, като си падаш по алтернативните реалности, а дай малко съждения на тема - руснаците щото са лоши да не освобождават България, нека си остане под османско: давай нататък, ти си. Няма князе, няма царе, па това, па онова, руснаците отиват да превземат Япония например през това време и въобще абсолютно нищо спрямо положението на балканите, та какво ще се случи с България при едни такива обстоятелства - запада им е през дедовия и за българи, и за излази некви, и за османци, хич не им дреме на руснаците също, и .....? Пет века винаги е имало хора, които са се опитвали да направят нещо от вътре, ала все безуспешно, пет века са това, не е да кажеш 50 години псевдокомунизъм или 30 години псевдопреход, а пет века яко гърч, що поколения са това и винаги е имало хора, които са се опитвали да променят ситуацията, заплатили с живота си при почти всички случаи, но все без резултат. Това ми е най- интересно, как го виждаш да се случи освобождението - или може би най- добре без освобождение?

Първо  - правиш ли разлика между съветска окупация и освобождението от  османско иго ?

Второ... руснаците са водили 13 войни с Турция. "совободени" сме в последната,  когато е и заминала самата османска империя. Колко им е пукало за България е повече от ясно . Особенно в  официалните документи, където ни смятат з анищо повече от "задунайская губерния"  със забележи - окупационен корпус.

Трето - яростната позиция на Русия ПРОТИВ Съединението .

Точка.

А да... Хората за които  говориш и които са се опитвали да правят нещо отвътре, също е хубаво да чуеш мението  им  . Възрожденците странно защо никак не са долюбвали имперските амбиции на Русия.

Захари Стоянов, Раковски и ученика му Левски ?

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, insec написа:

Мирчо, като си падаш по алтернативните реалности, а дай малко съждения на тема - руснаците щото са лоши да не освобождават България, нека си остане под османско

Ако питаш него много по-добре сме си живели под османска окупация.Всичко друго, но не и руско.

преди 3 минути, miro20 написа:

Второ... руснаците са водили 13 войни с Турция. "совободени" сме в последната,  когато е и заминала самата османска империя.

Отново "блестиш" с познанията си по история.:wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, M.Николов написа:

Ако питаш него много по-добре сме си живели под османска окупация.Всичко друго, но не и руско.

спекулриаш и си измисляш простотии.

Защо обаче трябва да съм сляп като вас за имперските политики било то и това да е Русия ?

Яд ви е че мнгоо добре знаете че съм прав за тези фАКТИ от историята, ама пусто ..  както на дете да му разбиеш вярата че дядо Мраз не съществува :) 

преди 7 минути, M.Николов написа:

Отново "блестиш" с познанията си по история.:wub:

Ами уточни какво не ти харесва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнението им ми е познато достатъчно добре, ти разкажи като как виждаш България да се освободи без намеса на Русия? Нали, как си го представяш, инак ясно, че не се е случило и то в продължение на пет века не се е случило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, insec написа:

Мнението им ми е познато достатъчно добре, ти разкажи като как виждаш България да се освободи без намеса на Русия? Нали, как си го представяш, инак ясно, че не се е случило и то в продължение на пет века не се е случило.

Казах го пределно ясно и кратко- това че сме се освободили от османско робство, не ме прави сляп за имперските  геополитики на чужди сили, които ОСВЕН всичко , действат и против нашата държавност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

преди 56 минути, miro20 написа:

Казах го пределно ясно и кратко- това че сме се освободили от османско робство, не ме прави сляп за имперските  геополитики на чужди сили, които ОСВЕН всичко , действат и против нашата държавност.

Кои са тези империи, които не водят имперска политика и не действат против чуждите държави?  Дай пример за ненамеса.

Британската , Австро-Унгарската империи хич не са се месили в руско-турската война и не са действали в свой интерес и против интереса на други държави?

https://bg.wikipedia.org/wiki/Райхщадско_споразумение

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, nikssi написа:

Кои са тези империи, които не водят имперска политика и не действат против чуждите държави?  Дай пример за ненамеса.

Аз не споря за това дали има и кои не водят имперска политика, а че не си затварям очите за такива, както някои "боготоворят и благовеят " руската империя.

А по късно и СССР.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, miro20 написа:

Аз не споря за това дали има и кои не водят имперска политика, а че не си затварям очите за такива, както някои "боготоворят и благовеят " руската империя.

А по късно и СССР.

Но си умираш от кеф да си под влиянието на тези, които се опитват да владеят целия свят, даже и космоса.

Кои ли са те?

"Над 70 държави по света са били нападани от САЩ от 1776 година досега"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, dedidi написа:

Но си умираш от кеф да

..да виждам позитивни посоки на проевропейско развите  на държавата въпреки червенопитеците дърпащи ни в Мордор и назад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, miro20 написа:

..да виждам позитивни посоки на проевропейско развите  на държавата въпреки червенопитеците дърпащи ни в Мордор и назад.

И пак изяде една буква!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.dnes.bg/usa/2020/06/10/v-sasht-obiaviha-kolumb-predstavliava-genocid.452787

интересно американците какво са направили с коренното индианско население според тях :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...