Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Вчера попълних запитване за кредит към бнппариба. 

Обадиха ми се в избрания час. И започнаха с обичайното. Разпитваха ме всевъзможни неща и аз глупак... Но нали уж попълвам в официалния им сайт. Към 10-та минута след като уточнихме че искам заем 800 лв. Ми казаха че имам заем от януари в размер също на 800 лв. Какъвто аз нямам. Казаха че колегите щели да обработят и да отговорят. Нямаше и минута ми се обадиха и ми казаха че е отказан. 

Честно казано много се притесних. Днес звънях на този номер но е постоянно заето. В момента е "този номер е грешен или непълен. Което според оператор може да е само и единствено ако номера е закрит...? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Ka Pe написа:

Честно казано много се притесних. Днес звънях на този номер но е постоянно заето. В момента е "този номер е грешен или непълен. Което според оператор може да е само и единствено ако номера е закрит...

Днес е 3-ти март и едва ли работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Ka Pe написа:

нес звънях на този номер но е постоянно заето. В момента е "този номер е грешен или непълен. Което според оператор може да е само и единствено ако номера е закрит...? 

На този номер от който са ти се обадили няма как да позвъниш, те са така направени че да не получават входящи повиквания. Номера който е посочен на сайта на банката е 070011811, звъниш в работно време и да знаеш че този номер не минава през безплатни минути, а си плащаш на минута според таксуването ти от оператора за минута. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз НЯМАМ 800 лв заем от Януари, въобще нямам 800 лв заем. Затова се притесних и утре ще опитам дали мога да направя нещо и да науча повече. Най много се надявам тоя наистина да работи за тях и нещо да се е объркал, но да се обърка изглежда малко вероятно. В най-добрия случай сменям личната карта. Тази държава е помия, ебаси врътките за да можеш да се провериш в кредитния регистър.

Изтекоха данните на милиони хора и нищо не направиха. Баси смотаната държава.

Още по странното е че взех 500 лв заем след 20 число февруари. От януари имам 100 лв заем. Което при моето финансово положение ми изглежда невъзможно ако в системата съм отчетен със заем 800+100  лв да ми дадат нов в размер на 500.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ka Pe написа:

Аз НЯМАМ 800 лв заем от Януари, въобще нямам 800 лв заем. Затова се притесних и утре ще опитам дали мога да направя нещо и да науча повече. Най много се надявам тоя наистина да работи за тях и нещо да се е объркал, но да се обърка изглежда малко вероятно. В най-добрия случай сменям личната карта. Тази държава е помия, ебаси врътките за да можеш да се провериш в кредитния регистър.

Няма вариант да не си подписал кредит, а да имаш такъв, с личната карта не може някой да изтегли кредит от тове име. Няма начин да са се объркали, възможно е кредита за който са споменали да не е към БНП, а друга банка и да излиза като непогасен в кредитния регистър, възможно да е някое старо задължение в годините. Поинтересувай се и ше разбереш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Ka Pe написа:

Още по странното е че взех 500 лв заем след 20 число февруари. От януари имам 100 лв заем. Което при моето финансово положение ми изглежда невъзможно ако в системата съм отчетен със заем 800+100  лв да ми дадат нов в размер на 500.

Така кажи. Едва ли ще ти дадът повече заеми. Щом имаш 600лв. заеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FusE написа:

Няма вариант да не си подписал кредит, а да имаш такъв, с личната карта не може някой да изтегли кредит от тове име. Няма начин да са се объркали, възможно е кредита за който са споменали да не е към БНП, а друга банка и да излиза като непогасен в кредитния регистър, възможно да е някое старо задължение в годините. Поинтересувай се и ше разбереш. 

Аз нямам 800 лв от януари бе човек. На мен ми бе казано, че ануари съм взел 800 лв заем според системата. Ще видим....Ако някой е успял да изтегли 800 лв заем от мое име януари (естествено, че това е възможно ако имаш вътрешен човек) то аз имам дори повече от 100, може би 150 лв заем от Януари, и както казах взех заем над 500 лв след 22 февруари. Изглежда ми странно на човек на срочен договор и минимална заплата да му ги дадат. Не знам, надявам се да се изчистят нещата и то в моя полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Ka Pe написа:

Още по странното е че взех 500 лв заем след 20 число февруари. 

преди 43 минути, Ka Pe написа:

Аз нямам 800 лв от януари бе човек. На мен ми бе казано, че ануари съм взел 800 лв заем според системата. 

преди 44 минути, Ka Pe написа:

то аз имам дори повече от 100, може би 150 лв заем от Януари, и както казах взех заем над 500 лв след 22 февруари. 

С лихвата може  да бъдат 800лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Явно фигурирате в Централния кредитен регистър с непокрити задължения.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора е добре да изясни следното за да може да му се даде коректно мнение :

1. Каква сума е теглил Януари.
2. Погасена ли е въпросната сума.

Вече за Февруари няма смисъл щото нали за Януари са казали.

Ако евентуално не е погасен заема от Януари без оглед каква е сумата, прегладай си щателно договора и виж лихвите какви са, има ОГРОМНА вероятност ако не е погасен заема да е скокнал до 800лв.

А най добре утре да посетиш офис на банката и лично да се запознаеш с фактите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който го мързи да маа гащи 200-300 метра до банката...

Вероятно вече имаш два заема по 800 кинта - честито! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой форум да ми препоръчате специализиран в такива казуси?

Случая се развива странно. Държаваха е скапана, ясно. Чрез познат успях да си извадя бърза справка от кредитния регистър. Оказа, че имам 800 лв кредит към определена банка с графа "новоразрешен". Спомних си, че наистина кандидатсвах за кредит, но след като обсъдихме условията по телефона се отказах и разговора приключи. Свързах се с банката и от там ми казаха, че при тях не фигурирам като клиент.

A1 имат ли право да ми извадят копие от разговора или пък някакъв друг начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форум не знам, но може да се обърнеш към Омбудсмана. 

преди 26 минути, Ka Pe написа:

Свързах се с банката и от там ми казаха, че при тях не фигурирам като клиент.

След като не фигурираш значи нямаш заем към тях. Този който си проверил от 800лв към същата банка ли излиза или не? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, FusE написа:

Форум не знам, но може да се обърнеш към Омбудсмана. 

След като не фигурираш значи нямаш заем към тях. Този който си проверил от 800лв към същата банка ли излиза или не? 

Това казвам, че в кредитния регистър ми е отбелязан заем към тях, а фактически не фигурирам като клиент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато ходи в банката и ти казаха, че не си им клиент прегледаха ли дали имаш задължения, а как реагираха като излезе със заем от 800 лв. към тях, без да си им клиент?

Цялата тема е един фарс ама хайде ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

Когато ходи в банката и ти казаха, че не си им клиент прегледаха ли дали имаш задължения, а как реагираха като излезе със заем от 800 лв. към тях, без да си им клиент?

Цялата тема е един фарс ама хайде ...

Не съм ходил в тази банка.  Просто по една случайност бях информиран, че в ЦКР ми е отбелязан кредит от 800 лв. за януари. Чрез моята банка ми изкараха извлечение на кредитите от ЦКР. И се оказа, че наистина януари в ЦКР е отбелязано, че имам кредит към тази банка. Свързах се с тази банка и от там ми казаха, че в системата им не фигурирам като клиент. Не става въпрос за някакви мижави банки, а все пак за някакви доказани. Към момента сме се разбрали да им изпратя извечението, ако трябва ще се опитам да ги притисна да направят вътрешно разследване. Защото става въпрос или за измама, за недросъвестен служител или за немарлив служител.

Аз не виждам как при положение, че не фигурирам като техен клиент, може да ме търсят да им връщам този несъществуващ кредит, но така ако това остане в кредитния регистър, ми влошават кредитната история. Някой техен служител с достъп и права го е въвел това те пак трябва да го редактират.

Засега поне се успокоих, че вероятно не ми използват личните данни за нещо много по-лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз не разбирам защо тази тема е пусната в раздел мобилни телефони.  Някой модератор ако я измести в правилния раздел, може и да се включи някой по начетен,  банков служител например. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Michigan111 написа:

А аз не разбирам защо тази тема е пусната в раздел мобилни телефони.  

Защото темата тръгна като телефонна измама, а еволюира до друга. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.03.2020 г. в 15:18, Ka Pe написа:

В най-добрия случай сменям личната карта. Тази държава е помия, ебаси врътките за да можеш да се провериш в кредитния регистър.

Ела в Белгия да те ожениме за някоя тукашна мадама живот да си живееш.

Абе ти ти кредити за кво ги теглиш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Белгиеца написа:

Абе ти ти кредити за кво ги теглиш ?

Трябва ли да ти отговори ?

преди 15 минути, Белгиеца написа:

Ела в Белгия да те ожениме за някоя тукашна мадама живот да си живееш.

Като тебе по-кофите :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, FusE написа:

Защото темата тръгна като телефонна измама, а еволюира до друга. 

Ъхъ като всяка друга тема в Калдата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш в Банката към която е записано задължението и изискай документ за липса на задължение към тях.
След получаването на документа изискай да ти направят служебна корекция. Ако не се навият - в защита на потребители. Въпреки, че това си е за съд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...