Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

N1K17Y

Смяна на рутер. Особености при настойване ?

Препоръчан отговор

Досега винаги съм ползвал рутер предоставен от интернет доставчка ми (като сменя доставчика, техникът настройва и рутерът, който ми предоставят за ползване) та, нямам никакъв опит в това. Насочил съм се към tp link archer c5, ако е от значение. Та, трябва ли да знам нещо конкретно, преди да върна сегашния рутер (МАС адрес и подобни) или всичко е next>next, предвид че сменям само рутера, не и доставчика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачаш рутъра, обаждаш се на доставчика си да ти прихване нови мак адрес и си готов.
Освен ако не си на PPPoE  - тогава трябва да настроиш PPPoE връзката от WAN страната. За целта трябва да си знаеш потребителското име и паролата към доставчика ти.

https://www.tp-link.com/fr/support/faq/410/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да знаеш доста неща. Да не говорим, че доставчика ти може и да не се съгласи да ползваш собствен рутер. А може и да не е възможно.

Звъниш на доставчика и го питаш за вариантите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако доставчика ти разрешава рутер/маршрутизатор погледни TP-Link C6, който идва с по мощен процесор Qualcomm Atheros QCA9563 770 Mhz 128 MB RAM 64 MB пространство.

Единственият му минус е че няма USB порт

За сравнение C5 v.4 има само 64 MB RAM, 8 MB пространство и процесор MediaTek MT7620A 600 MHz.

TP-Link Archer C5 v4 review

TP-Link Archer C6 (v2)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е доставчика?
И как ти доставя услугата?
И ще ти позволи ли собтвен рутер?
Дори да не позволи, винаги има начин да си пуснеш достъп!

Aко ти трябва рутер за простичка мрежа честно казано няма значени кво ще си вземеш...

Настройва се един лан и един ван интерфейс.
DHCP
NAT
WIFI..

Ако искаш нещо по сериозно мани ги тия  тъпилинкове.......

Един Микротик HAP AC2  4 ядрен с Рутер ОС!

И повече няма да погледнеш тъпия линк!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти съм сигурен, че доставчикът позволява ползване на собствен рутер, защото в момента плащам 3лв. на месец допълнителна такса за ползване на рутер предоставен от тях.  Разбрах, че връзката ми е PPPoE, като не помня паролата, и дори дали ми е дадена (не съм на договор) 

Насочил съм се към C5, вместо C6, заради цената - 60/80лв. Ще свържа 3 телефона и това е. Щях да взема и най-евтиния 30-40 левов, ако не бяха ограничени до 100 мегабита. 

Ще се обадя на доставчика, за да каже как да процедирам. Благодаря на всички, които отделиха време да отговорят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звъниш на доставчика, удостоверяваш се и искаш данните си з pppoe. Закачаш си рутъра, в WAN раздела избраш PPPoE Russia и под него въвеждаш дадените от доставчика дании.
Запазваш и рестартираш рутъра за всеки случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом предоставят услугата си по  PPPOE длъжни са да ти предадат акаунта!
Или най малкото някой техен да те върже ако неискат да ти дадат акаунта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...