Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Myanmar написа:

А аз си мислех, че е от наблюдения как Вселената се разширява.

Забележи - Наблюдения ... после сравнение с нещо, но е свързано със сътворението на вселената (пак на база сравняване с нещо...)

Самата вечност и безкрайност към момента на този свят не могат да се наблюдават, защото той само и единствено е подобие, а не друго на нещо божествено, което обаче към тоя момент един неправеден не може да разбере....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

но е свързано със сътворението на вселената

Не е свързано със сътворение, а със научна теория на космологията. Не прекарвай всичко през религиозните си възгледи, издаваш, че възгледите ти са строго ограничени и доктринизирани.

преди 6 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

към момента на този свят не могат да се наблюдават, защото той само и единствено е подобие, а не друго на нещо божествено

Ти защото всеки ден си говориш с бог и го наблюдаваш. Айде стига ламерски изказвания!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Myanmar написа:

Какво стана с Библията, още ли не вярваш, че е книга.

Голяма простотия написа. Вселената е еквивалент на всичко. Извън всичко има още всичко, това каза. Нататък няма да чета, наистина си изгубил способност да разсъждаваш по елементарни неща. Само дървено философстване ми остава да коментирам...

Ако ти кажа, че вече за мен е файл, а не книга, то какво?! Чат или не си, а?! ;) Що трябва да се повторя, че за мен е свето писание, а?! И, че не си в състояние да докажеш, че не е такова, а е това което твърдиш ти.

Хайде моля поне малко помисли ... Не искаш май да мислиш ... някой прочие и прочие и прочие го написал, че е така ... че библията било книга ... :) 

То и ти пишеш простотии, но какво ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвай в каквото си поискаш, само не го сравнявай и с най-дребния научен факт, който е подкрепен с доказателства. Нереципрочно е.

току-що, iИ.дИоNд.Ni написа:

Ако ти кажа, че вече за мен е файл, а не книга, то какво?!

Вече ти пролича, че си невеж. Ако продължиш да отричаш един толкова прост факт, това показва и че няма перспектива да спреш да си невеж. Инатенето да се приемат фактите не е признак за интелект, а за ментални проблеми.

преди 1 минута, iИ.дИоNд.Ni написа:

Хайде моля поне малко помисли ...

Хора, които вярват в богове, а пък не са знаели, че Библията е книга, моля да не ми дават акъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Вече ти пролича, че си невеж.

Същото се отнася и за теб!

Просто не си го признаваш ... но за сметка на това го показваш и се пречиш .... с нецензурното ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

един неправеден не може да разбере...

Ооо, това е толкова стара история. Още преди 10 години тук инфинити светна възгордялите се държащи за шлифера бог човечета, че вярата не е за богоизбрани. Тя е състояние на духа, а не признак за някакви качества. Ако си въобразяваш, че си много умен и затова ти се вярва в детски приказки за лека нощ, а останалите НЕ МОГАТ да разберат тези детски истории как се месят хора с кал и се създават всички животни и растения за 1-2 дена работа, то остани си заблуден. Само нямай наглостта да обвиняваш другите в неспособност да оценят реално тази история.

преди 2 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Същото се отнася и за теб!

Ауул, аз съм невеж! Ти не знаеш, че книгата, която боготвориш е книга, обаче като те уча, след това имаш наглостта да ме наречеш невеж. При такова пренебрежение към знанието, нищо чудно, че си достигнал до такива висоти на самоувереност, неподплатени с нищо.

Обаче, нека позная, ако утре напиша, че съм видял ангели и изведнъж ще стана "умен" за теб... Добре, че интелигентността не се определя от такива като теб, а от реални показатели с реални изражения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

Само нямай наглостта да обвиняваш другите в неспособност да оценят реално тази история.

Лееей ... заповеди вече ... да нямам нещо ... чи за какво ми е това - наглост, а?!

Или искаш да кажеш, че имам повече от теб и затова ми завиждаш ли, а?! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдетеняваш се вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, този свят не е много реален, а по-скоро като сън. Ако беше реален нямаше да има смърт. 

Хрисими, не знам си кви..... Ами то от вътре ти идва като знаеш какво Щастие имаш насреща. Кой не е хрисим пред щастието, любовта и мира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Myanmar написа:

Вдетеняваш се вече.

Не, всеки рано или късно показва какъв е.

Не ти издържаха нервите. Нормално е. Виждаш, че не може да изтъкнеш вече някакъв смислен аргумент и се почва с определени неща ... :) 

Мда, все още има да се учиш, как по иносказателно да тролиш... :) 

КЮ!

преди 3 часа, Mediterranean написа:

Абе, този свят не е много реален, а по-скоро като сън. Ако беше реален нямаше да има смърт. 

Хрисими, не знам си кви..... Ами то от вътре ти идва като знаеш какво Щастие имаш насреща. Кой не е хрисим пред щастието, любовта и мира.

Дядо Смърт е пръв приятел на Чък Норис. Помага му от време на време. ;) 

Тук се свежда до това: Дали създаваш щастие, любов и мир или изповядваш същите. ;) 

Самаряните са хрисими, те бродят да помагат на страдащите, а Миряните правят неща които друг да изповядва и да не страда.

Този който се чуди - това реално ли е или не, не е вярващ, а вярващия не мисли за смъртта. Той знае, че рано или късно ще дойде и неговата, затова и твори в този свят с нещата дадени му от Бог, и създава блага в негово име, за да може човек да осъзнае, че той властва над този свят, а след това ще заживее вечен живот, но първо трябва да се покае, смири и чак след смъртта си ще научи дали е бил праведен или не, в тоя свят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм праведна май, защото не мога да заобичам истински хората. Все нещо ме дърпа. Мозъкът ми казва не. И тва много ме терзае. Дано Господ ми прощава.

Тази молитва е много хубава. Днес са я сложили - https://www.marica.bg/index.php/tema-v-razvitie/covid-19/carkvata-publikuva-molitva-za-izbavqne-ot-novata-epidemiq

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...