Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко дена си закупих нов лаптоп без операционна система - Lenovo Ideapad S145-15IGM. Инсталирах Windows 10 но впоследствие се сблъсках с доста неприятен проблем, а именно че се оказа, че тъчпадът не работи. Въобще не го засича самия лаптоп. Инсталирах всички необходими драйвъри, включително от официалния сайт на Леново Synaptics и Elan, не се показват никакви грешки, когато отворя Device Manager-a, но липсват всякакви настройки що се отнася до тъчпада. Все едно го няма просто. Свързала съм отделна мишка, с която няма проблеми. Освен че липсва настройка в Device Manager-a за тъчпада, липсва и в BIOS, и в Control Panel. Прикачвам съм скрийншоти, от които е видна ситуацията. Опитах с натискането на Fn + F6, отново без резултат. Отделно сканирах за евентуални липсващи драйвъри, но не показва такива. 😔Уиндоусът е 10, х64. 

1.png

2.png

3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/6yst0baf09mc.exe

Теглиш, стартираш с администраторски права, инсталираш, рестартираш.
Winkey+R >main.cpl

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В BIOS и Safe Mode touchpad-а работи ли? Windows-a последна версия ли е - 1909?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да има закачена мишка?
Покажи диспечера на устройства с изглед Устройства по свързване. Разгърни всички USB хъбове така, че да се виждат всички дъщерни устройства. Покажи картинка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уиндоусът е Windows 10 Pro, 1703. Тъчпадът никак не работи, въобще не е работил. Свързала съм мишка в момента, тъй като без нея въобще няма движение на курсора. На Mice and other pointing devices само тя излиза, а като я изключа нищо не излиза, изчезва цялото Mice and other pointing devices. Пробвах със стартирането като администратор и рестартирането, но пак няма резултат. Последният скрийншот е от Dеvice Manager-a без включена мишка. Просто целият таб е изчезнал.

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи мишката и пробвай да активираш с клавишна комбинация.
В BIOS тъчът активен ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих пробвал с Live Linux от флашка. Ако там работи - знае се, че проблемът е софтуерен и е във Windows. 

Ако не - нося лаптопа на продавача, да го праща в сервиз или да ми го сменя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, RudeBoy написа:

Аз бих пробвал с Live Linux от флашка.

Със същия успех проба може да се направи и с инсталатора на Windows. Ако тъчът е ОК и там ще работи.
В BIOS в раздел Integrated Peripheria виж да не е забранен тъчът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах активацията с клавишна комбинация и без мишката, но нищо. И в BIOS не е активен тъча, а липсват какво и да е настройки за него там. Иначе за втори път го преинсталирам уиндоуса, първият път инсталирах версия, която пак беше 10-ка, х64, но не про и пак не работеше тъча. 

Прегледах абсолютно целия BIOS, но няма нищо свързано с тъча, нито pointing device, нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по време на инсталациите тъчът беше ли активен или пак с мишка протече?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, iva98 написа:

И в BIOS не е активен тъча

връщай го обратно в магазина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И по време на инсталацията не беше активен. Въобще не е бил активен, откакто съм включила лаптопа за първи път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи с лаптопа в магазина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясна работа, това се надявах да избегна, ама явно няма как 😁 Благодаря за бързите отговори 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BIOS-а на Lenovo е много орязан от към настройки, така че нормално да нямаш настройки там. Обнови Windows-a до 1909 https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10 или от Windows Update. Също така обнови BIOS https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/ideapad-s-series-netbooks/s145-15igm/downloads/driver-list/component?name=BIOS%2FUEFI За да го обновиш батерията и зарядното трябва да са включени и стартирай инсталотора като администратор.

Щом не работи и в BIOS-а има вероятност да е хардуерен проблем, ако тези 2 неща не проработят, го давай на сервиз и те да се оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, tepmu написа:

Обнови Windows-a до 1909 https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10 или от Windows Update.

Актуализацията на уиндоуса с линка проработи за мен. Много благодаря за помощта и съдействието 🙂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, tepmu написа:

давай на сервиз и те да се оправят.

Що? Хайде първо да четем:

преди 10 часа, iva98 написа:

преди няколко дена си закупих нов лаптоп 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 часа, iva98 написа:

в BIOS не е активен тъча,

преди 39 минути, DarkEdge написа:

Що? Хайде първо да четем:

уш съм научил буквите и мога да чета
ама си нямам никаква идея, как аджеба в BIOS, тъча не работи, а с надграждане на ОС, тръгнал да работи
тук някой здраво нъ лъготи
темата, определено е подвеждаща и дано не се случи на някой нуждаещ се, да попадне на нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, дръндю написа:

уш съм научил буквите

Абе, ей! Ти вземи чети с разбиране - к'ъф сервиз за машина на 5 дни от магазин....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е купен през Интернет - в сервиза му е мястото. Даже и да направи рекламация в магазина, оттам пак ще го пратят в сервиз. И ако не подлежи на ремонт, тогава вече говорим за смяна или разваляне на сделката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Абе, ей! Ти вземи чети с разбиране - к'ъф сервиз за машина на 5 дни от магазин.

ясно ни беше написано, че тъча не работи в BIOS
за това казах, че си нямам на идея, какво стана

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, RudeBoy написа:

Ако не е купен през Интернет - в сервиза му е мястото.

И как ще регистрират в магазина рекламацията в дневника за целта? Само питам.
Да времеемко е магазин-сервиз-магазин...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 15 минути, RudeBoy написа:

Ако не е купен през Интернет - в сервиза му е мястото.

всъщност ако магазина е продал дефектна стока, трябва да се върне
сервиза поддържа гаранцията само на закупена изправна стока
няма как да се докаже, при покупката дали стоката е била изправна, но мисля, че има някакъв срок за връщане в магазина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, DarkEdge написа:

И как ще регистрират в магазина рекламацията в дневника за целта? Само питам.

Ами никак :) - след като не е направена там ... Регистрира се в сервиза.

преди 5 минути, дръндю написа:

всъщност ако магазина е продал дефектна стока, трябва да се върне
сервиза поддържа гаранцията само на закупена изправна стока
няма как да се докаже, при покупката дали стоката е била изправна, но мисля, че има някакъв срок за връщане в магазина

Момчета, нищо лично, но доста години съм се занимавал точно с това - разнасяне на дефектни стоки по сервизи. Мисля, че знам процедурите по-добре от вас. Ако не вярвате на мен - правете си справки в ЗЗП.

Има някои търговци, които предлагат срок, в който закупена стока от физически (не онлайн) магазин може да се върне, без да се изтъква причина. Но не всички са длъжни да го правят. И след като в темата не се казва откъде е купен лаптопът - пиша по принцип как стоят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...