Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Мисля да си поръчам iPhone от един индийски сайт - India Mart (не е реклама). Работи на принципа на другите големи китайски сайтове. Свързах се с търговеца и цената на устройството е по-ниско с 400-500 лв. Праща по DHL и дава номер на товарителница, след направена транзакция по Money gram или Western. Твърди че са чисто нови, неотваряни. Има ли някакъв начин, с който да се предпазя от измама. По принцип ми предложи да му пратя 50%, за да изпрати телефона и другите след като пристигне. Някой работил ли е с този сайт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам няма добри отзиви поне тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, esennnn написа:

Има ли някакъв начин, с който да се предпазя от измама. 

Да, има, и ти вече го направи - поиска мнение във форума преди да се набуташ :)

"цената на устройството е по-ниско с 400-500 лв", "транзакция по Money gram или Western" , "да му пратя 50%, за да изпрати телефона и другите след като пристигне" - това са все предупредителни знаци, че става въпрос за мошеничество. Истинските търговци не работят така. Изпратиш ли му пари, няма да си ги видиш повече, няма да видиш и телефон. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, esennnn написа:

Мисля да си поръчам iPhone от един индийски сайт - India Mart (не е реклама). Работи на принципа на другите големи китайски сайтове. Свързах се с търговеца и цената на устройството е по-ниско с 400-500 лв. Праща по DHL и дава номер на товарителница, след направена транзакция по Money gram или Western. Твърди че са чисто нови, неотваряни. Има ли някакъв начин, с който да се предпазя от измама. По принцип ми предложи да му пратя 50%, за да изпрати телефона и другите след като пристигне. Някой работил ли е с този сайт?

Прати му ги по paypal, там като има нещо пускаш сигнал и ти връщат парите докато не се оправят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложих му опция за пейпал и прие. Каза че по принцип работи така само с приятели и семейство. Въпросът е каква е цаката с пейпал сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, esennnn написа:

Въпросът е каква е цаката с пейпал сега?

А сега де !
Иди в някой индийски квартал в България и им разгледай навиците на тези индийци, приличат много, даже са като две капки вода с нашите цигани.
Абе от индийския амазон щом като не искат да пращат до тука, други ако са нормални как ще искат ?
Те нали имат ниски цени като за мизерстващите там. Вероятно нямат право да пращат в Европа на техните цени.
Ти сметна ли колко мито ще платиш и ДДС ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тук вече мога само да предполагам. Но в един друг форум четох за следния случай:

Човек си купува нещо скъпо от Китай. През АлиЕкспрес (мисля), плаща с Пейпал, предварително. Като получава пакетчето обаче се оказва, че в него има някакъв боклук. Купувачът повдига диспут пред Пейпал, оттам му нареждат да върне пратката на продавача, и ще му възстановят парите. Тук е тънката част - тази част на Китай е вече под карантина, заради Корона вируса. Съответно обратната пратка се бави, след един месец търговецът казва, че не я е получил, и Пейпал отсъжда в негова полза. Горе-долу така беше, разказвам по спомени.

Мисля, че би трябвало да си се досетил, че става дума за някаква измама. Защо упорстваш да се набуташ?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, esennnn написа:

Предложих му опция за пейпал и прие. Каза че по принцип работи така само с приятели и семейство. Въпросът е каква е цаката с пейпал сега?

Ти наистина сам си търсиш как да се набуташ. Може и реплика да ти прати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Белгиеца написа:

А сега де !
Иди в някой индийски квартал в България и им разгледай навиците на тези индийци, приличат много, даже са като две капки вода с нашите цигани.
Абе от индийския амазон щом като не искат да пращат до тука, други ако са нормални как ще искат ?
Те нали имат ниски цени като за мизерстващите там. Вероятно нямат право да пращат в Европа на техните цени.
Ти сметна ли колко мито ще платиш и ДДС ?

Всичко е било включено в тези пари 😂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Белгиеца написа:

Те нали имат ниски цени като за мизерстващите там.

Мдааа - Айфони на ниски цени, за горките мизерстващи индийци :D .

Белгиец, както винаги разцепи мрака :super:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, esennnn написа:

C paypal няма мърдане, има ли проблем си вземаш парите и край.
Естествено обаче трябва да докажеш проблема.

преди 1 минута, RudeBoy написа:

Има бре, и амазон и ибей са пълни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, esennnn написа:

Всичко е било включено в тези пари 😂

Като искаш по-тънки цени за телефон разгледай ОЛX има достатъчно оферти за чисто нови апарати

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Pig написа:

Ти наистина сам си търсиш как да се набуташ. Може и реплика да ти прати.

Ще му поискам снимка на точните имей номера на апаратите от кутията, за да проверя. Наскоро продадох старата 6ца и в еконт ми искаха имей номер на апарата. Дали пишат имей и в DHL?

преди 3 минути, RudeBoy написа:

Наистина са много ниски цените. Този ми каза, че ги е взел от фабриката на Епъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Pig написа:

Като искаш по-тънки цени за телефон разгледай ОЛX има достатъчно оферти за чисто нови апарати

Брадчед ти сериозно ли?
В ОЛХ е пълно с мошеници...

...и ненормалници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, esennnn написа:

Наистина са много ниски цените. Този ми каза, че ги е взел от фабриката на Епъл.

Амиии - както искаш. Явно си го решил, действай. 

И моля те - споделѝ после какъв е резултатът :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Брадчед ти сериозно ли?
В ОЛХ е пълно с мошеници...

...и ненормалници.

Хората купуват и нямат проблеми Бричет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Pig написа:

Хората купуват и нямат проблеми. 

Абе ясно, има и изключения, ама все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bubbles написа:

Абе ясно, има и изключения, ама все пак.

Винаги трябва да се внимава но има стабилни хора които си продават от години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Pig написа:

има стабилни хора които си продават от години.

И аз съм един от тях, от години не само си пазарувам но и продавам там и никога не съм попадал на мошеници и измамници.

Едно момче дори ми изпрати цяла седмица предварително пари преди да си получи компютъра който му продадох, въпреки моето несъгласие в началото той васе пак ми ги изпрати, искаше да е сигурен че компютъра е негов и никой няма да му го вземе, става въпрос за 485 лв.

Някои хора могат сами да си направят изводи за какво доверие става дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...