Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 10 минути, RudeBoy написа:

Смятам, че е много относителен.

разбира се, че е такъв
именно за това казах да се ползват два браузъра, за да имаш база за сравнение
числата в теста, не ме интересуват като стойност...съотношенията ме интересуват
всеки прави теста за себе си, числата не са от значение, те зависят от скоростта на нета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Същото важи и за Opera Portable. 

Между другото, вчера си направих скоростния тест, който си предложил. Смятам, че е много относителен. Но все пак Opera изкара малко по-висок резултат от Edge Portable

току що си правих експерименти и потвърждавам, че Opera е малко по-бърз
като недостатък мога да посоча, липсата на вграден преводач
всъщност, от изпробваните от мен браузъри, посочени в предишни постове, това е най-бързият браузър
изключително добър за слабия нет, дето е при мен
и Слави ми го е казвал, но аз чак сега видях видях, че неправилно съм стартирал браузъра...всеки път, като първоначален старт
баси склерито дето съм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Snap30.png.a0e5c4beae6336dae02aaea407d90fc7.png

Opera 67.0.3575.53 порташка

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, RudeBoy написа:

Същото важи и за Opera Portable. 

Това не е така,кеша и профила на опера портативна са там където е и браузъра.Аз ползвам основно тези 2 теста и колкото и да съм изненадан и на двата Edge е с най-висок резултат.

https://chromium.github.io/octane/ https://browserbench.org/Speedometer2.0/

Екранна снимка (20).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Слави Маринов написа:

Това не е така,кеша и профила на опера портативна са там където е и браузъра.Аз ползвам основно тези 2 теста и колкото и да съм изненадан и на двата Edge е с най-висок резултат.

https://chromium.github.io/octane/ https://browserbench.org/Speedometer2.0/

при мен, според този тест, разликата е незначителна
Цента е с 24, Операта с 23 и Едге с 22
за мен това е по-скоро тест за скорост на нета, а не тест за бързина на браузър
според "скоростомера", горе в дясно на картинката, нещата са същите, почти никаква разлика
но в този линк се вижда разликата - не го препоръчвам за тестване с по-бавен нет от 20Mbps
http://www.robohornet.org/

801586158_.PNG.5fcc64815ee6e51e84c5424d90e44253.PNG

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, дръндю написа:

за мен това е по-скоро тест за скорост на нета, а не тест за бързина на браузър

И това не е вярно,при мен има разлика пък си ми е еднакъв нета,при мен стойностите са около 100(за Edge),93 за brave и 88 за opera.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блокаторите/vpn оказват влияние на скоростта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да разрешите и инсталирате разширения за Google Chrome на Microsoft Edge:

1. Стартирайте Edge (Stable, Beta, Dev or Canary) и кликнете на иконата с трите точки, за да отворите менюто му.
  2. Изберете “Extensions
  3. В раздела с разширения включете опцията “Allow extensions from other stores

Chrome extensions

4. В изплувалото меню кликнете [Allow] за да потвърдите, чр искате да инсталирате разширения за Chrome във вашия Edge.

Вече можете да посетите магазина на Chrome и да инсталирате разширение, което искате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

За телеметрията в Edge:

Нищо ново,всеки поне малко интересуващ се е наясно,майкрософт е патологичен случай относно софтуера им, при тях е по подразбиране и е като при мечо Пух-колкото повече,толкова повече.Не са споменали,че Brave се представя най-добре относно опазване поверителността на потребителите.........:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Слави Маринов написа:

Не са споменали,че Brave се представя най-добре относно опазване поверителността на потребителите.........:)

това е основната причина за да не ползвам този браузър
не всеки знае чужденецки, а транслаторите определено нарушават поверителността

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

това е основната причина за да не ползвам този браузър
не всеки знае чужденецки, а транслаторите определено нарушават поверителността

А като е вграден транслатора е поверително?!Всяка добавка е нова врата,дори и ublock,въпроса е кой как се отнася и използва събраните данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека всички, дето ги е страх от телеметрията, да напишат защо ги е страх. Какво има да крият (освен закърпените чорапи ). Или важи правилото-колкото по-въшлив, повече врява срещу това. Да сте разни престъпници с далавери за много пари, иди дойди. Лично аз не се боя целият ми интернет-обмен да бъде четен там. Но силно се съмнявам, че някой въобще го е грижа за мен и това, което пиша. Пък и си представете милиарди потребители , на стотици езици, дето пишат какви ли не глупости и някой да ги чете? Та това е физически невъзможно. Според мен телеметрията служи на първо време за да получа реклама на стоки, към които съм проявил интерес преди. Това става автоматично и никой не чете нищо. Като отворя Емаг и разгледам ССД дискове, след това започват да ми се показват много такива. Пак е направено за нас- и за бизнеса, разбира се. А за търсене на престъпници по ключови думи пак е в наш интерес-та нали ние не сме такива?

33.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Слави Маринов написа:

Нищо ново

Боже! К'ви дървени философи? И как го изследва и установи? Моля?
Или отново сме велики на приказки на базата на чуто някога от някъде...
Дървения до шия. Възтъпичък подход за себеизява.
Споделил съм информаци, която може да заинтересува някого.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Споделил съм информаци, която може да заинтересува някого.

Е, нали именно в тази информация(а и на мн.други места)го пише,или ти само споделяш,но не четеш...............от тъпи хора като мен(даже и над шията),каква изява да очакваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B3M2W0 написа:

Но силно се съмнявам, че някой въобще го е грижа за мен и това, което пиша.

https://software.kaminata.net/it-novini/falshivi-karti-za-koronavirusa-zarazyavat-windows/

Цитат

Изпoлзвaйĸи АZОRult, ĸoйтo e зaceчeн зa пpъв път пpeз 2016-a гoдинa и ce пpoдaвa пpeдимнo в pycĸитe ъндъpгpayнд фopyми, xaĸepитe мoгaт дa oтĸpaднaт вaшитe пapoли, дa пpoвepят иcтopиятa нa интepнeт cъpфиpaнeтo ви, дa видят дaннитe зa впиcвaнe в coциaлни мpeжи, дa видят нoмepa нa ĸpeдитни ĸapти, дa видят пoтpeбитeлcĸoтo ви имe и дopи дa пoлyчaт дocтъп дo бaнĸoвитe ви cмeтĸи, пopтфeйли c ĸpиптoвaлyтa и дa пoлyчaт oтдaлeчeн дocтъп дo ĸoмпютъpa ви. Te мoгaт дa пpoдaдaт и cъбpaнaтa вaшa инфopмaция дocтa cĸъпo в Dаrk Wеb.

https://software.kaminata.net/it-novini/falshivi-karti-za-koronavirusa-zarazyavat-windows/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах как точно микромеките ще ми навредят с телеметрията която са насъбрали от мен. Къщата ли ще ми вземат, колата ли ще ми откраднат, жена ми ли ще на*бат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Hot Bastard написа:

Аз така и не разбрах как точно микромеките ще ми навредят с телеметрията която са насъбрали от мен.

няма да ти навредят, а ще те следят да не стъпиш в минирано поле, посочено в предишния пост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Hot Bastard написа:

Аз така и не разбрах как точно микромеките ще ми навредят с телеметрията която са насъбрали от мен. Къщата ли ще ми вземат, колата ли ще ми откраднат, жена ми ли ще на*бат?

Като сме тъпи няма да разберем,той и Зукърбърг стана милиардер покрай такива тъпаци като нас,дето всеки месец едни милиони пакети с данни все изтичат насам-натам,ама кво от това нали жена ти си е само твоя.А пък тези от майкрософт ще дойдат по-тъпи и от нас,че да събират такава непотребна и не носеща къщи и коли информация!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Слави Маринов написа:

Като сме тъпи няма да разберем,той и Зукърбърг стана милиардер покрай такива тъпаци като нас,дето всеки месец едни милиони пакети с данни все изтичат насам-натам,ама кво от това нали женати си е само твоя.А пък тези от майкрософт ще дойдат по-тъпи и от нас,че да събират такава непотребна и не носеща къщи и коли информация!:)

Президенти, премиери, крале, царе, също имат профили в социалните мрежи. Явно и те са тъпанари. Утре ако Зукърбърг фалира и стане клошар, с какво нашия живот ще се подобри? Нема ние да му наследим парите я.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Слави Маринов написа:

Е, нали именно в тази информация(а и на мн.други места)го пише,или ти само споделяш,но не четеш...............от тъпи хора като мен(даже и над шията),каква изява да очакваш?

Да, и ти го коментираш като нещо отдавна известно...А хората сега са го открили. Не преди месеци...години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Hot Bastard написа:

Президенти, премиери, крале, царе, също имат профили в социалните мрежи. Явно и те са тъпанари.

Защо мислиш,че няма тъпанари измежду гореизброените?С такива като нас(дето се чудят -кво толкова като ме следят и събират инфо) няма как да фалира Зукърбърг, бъди спокоен!

преди 5 минути, DarkEdge написа:

Да, и ти го коментираш като нещо отдавна известно...А хората сега са го открили. Не преди месеци...години

Ще те имитирам малко:Верно ли? Ай, стига, бе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Слави Маринов написа:

Защо мислиш,че няма тъпанари измежду гореизброените?С такива като нас(дето се чудят -кво толкова като ме следят и събират инфо) няма как да фалира Зукърбърг, бъди спокоен!

Струва ми се, че се водиш от древната шопска мъдрост - не е важно на мен да ми е добре, а на вуте да му е зле. Намерил начин човека - направил пари, законно, лошо нема. Ти ако си на негово място немаше ли да прибереш пачките? Фейсбук ти дава възможност да си пишеш с хора от целия свят. Утре некой роднина като замине за Германия с пощенски гълъби ли ще поддържаме връзка? Никой не ти иска пари. Тва, че щели да ми видят местоположението...и? Кво от тва? По-добре ли щеше да е ако живеем в пещера като гери19-те профила и никой не ни знае?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Hot Bastard написа:

не е важно на мен да ми е добре, а на вуте да му е зле

Пак нещо не доразбра-не му завиждам и не искам на никой да е зле,а се опитах на теб да отговоря-как и защо някои имат изгода да събират инфо,без да пипат колата и жена ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Слави Маринов написа:

Пак нещо не доразбра-не му завиждам и не искам на никой да е зле,а се опитах на теб да отговоря-как и защо някои имат изгода да събират инфо,без да пипат колата и жена ти!

Е да, ама въпроса беше аз какво губя, а не те какво печелят. Повече ли щях да спечеля ако вместо събиране на данни искат пари? Примерно - Гугъл събирали данни. Е да, ама ползваш търсачката безплатно. По-добре ли щеше да е ако не събират данни, но искат да си платиш за всяко търсене?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...