Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Relic_hunter

Препоръчайте ми евтин смартфон с голяма батерия

Препоръчан отговор

Здравейте. Препоръчайте ми смартфон, който ще се използва основно за слушане на музика (със слушалки), гледане на клипчета в YouTube и да си проверявам фейсбука. 
От сега казвам, че НЯМА да го използвам за игри. Само за горе-споменатите дейности. Марката няма значение, но държа да има следните характеристики:  

Батерия: поне 5000 mAh (без значение вградена или сменяема) 
3.5 мм жак за слушалки - за слушане на музика със слушалки. 
USB Type-C  
32GB вградена памет+слот за за microSD (аз си имам microSD която ще прехвърля на новия телефон). 
Рам: поне 2 гб  
SIM карта - без значение, може micro SIM (каквато имам в момента) а може и NANO sim - ще отида ако трябва да ми я изрежат - да стане nano. 
И да може да се използва телефона тук в България в нашите мрежи (в смисъл да не е заключен, кодиран или нещо подобно). 
За предпочитане ANDROID операционна система.  

Бюджет - до 400лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

С посредствено аудио е, може би в този ценови клас някое LG , но няма да е особенно актуален. В този ценови клас и добро аудио са невъзможни неща, като алтернатива е да се вземе смартфон който покрива изискванията, а за аудио някой преносим DAC на Fiio. Sony xperia също имаха добро аудио в Z сериите си, но се позиционират ценово по - високо от 400лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, FusE написа:

С посредствено аудио е

Все пак се търси евтин телефон, а не качествена домашна аудио система. Мисля, че за MP3-ки от нета с битрейт до 192 kbps, слушани на хендсфрито, ще върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях се на xiaomi redmi note 7 - няма 5000 mAh батерия (само 4000 е) но определено ще бъде по-добър от тази на настоящия ми Samsung galaxy s4 mini който е с 1900 mAh.. 

Може да заключвате - прегледах няколко ревюта в тубата и се спрях на Redmi Note 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, RudeBoy написа:

Все пак се търси евтин телефон, а не качествена домашна аудио система. Мисля, че за MP3-ки от нета с битрейт до 192 kbps, слушани на хендсфрито, ще върши работа.

В евтин сматрфон няма качествено аудио, написах го защото е като изискване, ако не се търси качествено аудио избора е голям за 400лв. 

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/xiaomi/redmi-note-8-pro-64gb-p500631339/

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/motorola/one-macro-p515497263/

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/xiaomi/redmi-note-8t-64gb-4gb-ram-dual-p508030878/

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/samsung/galaxy-a30s-64gb-dual-a307fn-p499910019/

преди 3 минути, Relic_hunter написа:

Спрях се на xiaomi redmi note 7 - няма 5000 mAh батерия (само 4000 е) но определено ще бъде по-добър от тази на настоящия ми Samsung galaxy s4 mini който е с 1900 mAh.. 

Може да заключвате - прегледах няколко ревюта в тубата и се спрях на Redmi Note 7

Redmi note 8 и note 8t са по- добри от note 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, FusE написа:

Redmi note 8 и note 8t са по- добри от note 7.

За изискванията на автора не са по добри. Камерата е по добра но процесора е спорен грее повече. съответно и батерията пада по-бързо.

По скоро нещо от Редми серията има доста предложения до 400лв. Но човека вече си е избрал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, П.е.т.ъ.р написа:

За изискванията на автора не са по добри. Камерата е по добра но процесора е спорен грее повече. съответно и батерията пада по-бързо.

По скоро нещо от Редми серията има доста предложения до 400лв. Но човека вече си е избрал.

Redmi note 7 antutu 166.147

Redmi note 8 antutu 170.516

Redmi note 8t antutu 170.516

Една идея по- бърз процесор, но е по - бърз, няма смисъл да купува стар модел при наличие на нов такъв. Времето за пад на батерията не е зависимо от това дали ще грее или не процесора, а от неговата енергиина ефектовност и технология по която е разработен, разбира се редица други фактори като софтуер например са от значение също. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, FusE написа:

Redmi note 7 antutu 166.147

Redmi note 8 antutu 170.516

Redmi note 8t antutu 170.516

Една идея по- бърз процесор, но е по - бърз, няма смисъл да купува стар модел при наличие на нов такъв. Времето за пад на батерията не е зависимо от това дали ще грее или не процесора, а от неговата енергиина ефектовност и технология по която е разработен, разбира се редица други фактори като софтуер например са от значение също. 

Фен съм на Xiaomi от самото начало 2013-2014г ползвал съм над 40 различни апарата, в момента имам три техни телефона.

Redmi note 8 вероятно ще си остане без ъпдейт на андройд. Досега винаги е било така апарати с MTK процесор получават кръпки и поддръжка на MIUI но не и ъпдейт на андройд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, П.е.т.ъ.р написа:

Фен съм на Xiaomi от самото начало 2013-2014г ползвал съм над 40 различни апарата, в момента имам три техни телефона.

Redmi note 8 вероятно ще си остане без ъпдейт на андройд. Досега винаги е било така апарати с MTK процесор получават кръпки и поддръжка на MIUI но не и ъпдейт на андройд.

Нещо се бъркаш redmi note 8 е с Qualcomm Snapdragon 665, а не MTK. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, RudeBoy написа:

Тоя симпатяга не идва със слушалки в комплекта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RxC001 написа:

Слушалките и да ги има в комплект са неизползваеми за музика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, FusE написа:

Нещо се бъркаш redmi note 8 е с Qualcomm Snapdragon 665, а не MTK. 

Цитат

Xiaomi Redmi Note 8 Pro

OSAndroid 9.0 (Pie), upgradable to Android 10.0; MIUI 11

ChipsetMediatek Helio G90T (12nm)

CPUOcta-core (2x2.05 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55)

GPUMali-G76 MC4

Мдаа има два варианта този с медиатек се води Про.

преди 1 час, RxC001 написа:

Xiaomi не предлагат слушалки с апаратите, но пък ако държиш на марката продават доста добри слушалки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...