Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Днеска си купих комплект кабели за автомобилна музика и тръгнах да свързавам кабелите. Прекарах първо синия тънкия кабел и другия кабел дето влиза в ЦД-то до тука добре, после реших да прекарам червения кабел който е за захранването, кабела е със бушон. Вързах кабела към плюса на колата и без да искам с другия край на кабела докоснах купето и даде на късо или не знам какво стана точно (нещо като заварка :D ) , но кабела не беше свързан към усилвателя. После се сетих че трябва да откача клемата на акумулатора за да нямам такива проблеми като горния проблем. Вързах земята за купето и синия тънак кабел към Remote control, само не вързах синия кабел отзад ЦД-то защото не знам каде. Усилвателя не работи след като съм вързах кабела за 12волта и земята и зелената лампичка на усилвателя не светва, и си мисля да не би да е изгорял бушона на захранващия кабел (12в) или трябва да се върже синия кабел отзад ЦД-то? Някой може ли да помогне много ще съм благодарен. Търсих информация в гугъл но не намерих нищо по моя въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Синия кабел го вързваш към CD-то на изхода за управление на усилвател или ако няма такъв на кабела за управление на антената.

Трябва като му се подадат 12 волта на синия кабел усилвателя да се включва, ако пак не го прави провери си бушона на дали е здрав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Х. И. написа:

Здравейте. Днеска си купих комплект кабели за автомобилна музика и тръгнах да свързавам кабелите. Прекарах първо синия тънкия кабел и другия кабел дето влиза в ЦД-то до тука добре, после реших да прекарам червения кабел който е за захранването, кабела е със бушон. Вързах кабела към плюса на колата и без да искам с другия край на кабела докоснах купето и даде на късо или не знам какво стана точно (нещо като заварка :D ) , но кабела не беше свързан към усилвателя. После се сетих че трябва да откача клемата на акумулатора за да нямам такива проблеми като горния проблем. Вързах земята за купето и синия тънак кабел към Remote control, само не вързах синия кабел отзад ЦД-то защото не знам каде. Усилвателя не работи след като съм вързах кабела за 12волта и земята и зелената лампичка на усилвателя не светва, и си мисля да не би да е изгорял бушона на захранващия кабел (12в) или трябва да се върже синия кабел отзад ЦД-то? Някой може ли да помогне много ще съм благодарен. Търсих информация в гугъл но не намерих нищо по моя въпрос.

Бушончето (предпазителят) е изгоряло. То се намира на червения кабел. Това са основни неща и ако не ти са ясни, по добре си намери някой, който ще ти направи инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Х. И. написа:

Усилвателя не работи след като съм вързах кабела за 12волта и земята и зелената лампичка на усилвателя не светва,

Усилвателя работи с два плюса. Първия е основен дебел кабел идващ от плюса на акумулатора. Втория плюс идва от сидито с който плюс се включва усилвателя заедно със сидито. Като изгасиш сидито ще изгасва и усилвателя. Можеш да направиш мостче от основния плюс към втория и усилвателя трябва да светне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнах бушона дали е изгорял на червения кабел който е захранващия, обаче не виждам да е изгорял, мога да направя снимка ако желаете. Другото което ме съмнява е че усилвателя може да се е развалил, но не го вярвам много до последно си работеше на друга кола. Има ли начин как да се тества усилвателя дали работи и другия ми въпрос е след като вържа синия кабел тогава ли ще светне лампата на усилвателя, че работи? Аз си мисля, че като има маса и захранване би трябвало да светне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди в сервиз и не се занимавай с глупости !
По добре хвърли от 30 до 50 кинта на жичкаджия от колкото да пипаш където не разбираш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, dzaabo написа:

Отиди в сервиз и не се занимавай с глупости !
По добре хвърли от 30 до 50 кинта на жичкаджия от колкото да пипаш където не разбираш !

В чужбина съм и не се доверявам много на някой да ми прави колата, гледам сам да си я правя 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Х. И. написа:

В чужбина съм и не се доверявам много на някой да ми прави колата, гледам сам да си я правя 

След като не можеш да подкараш един усилавтел ...
По добре се довери на някой !
Виж  си бушоните .
Друго няма от къде да е .. Щом и усилвателя не е бил свързан .
Виж в ЦД то да няма бушн и там !
Или ако си изгърмял Цд то за това не ти прави и контакт .
Ако работи ЦД то провери си бушоните в колата !
Другата опция е :
Да не бачка усилвателя . Това е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверил съм бушоните и всички са задрави. Цд-то работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

другия ми въпрос е след като вържа синия кабел тогава ли ще светне лампата на усилвателя, че работи

Явно не четеш:

преди 2 часа, nikolela написа:

Можеш да направиш мостче от основния плюс към втория и усилвателя трябва да светне.

преди 2 часа, nikolela написа:

Втория плюс идва от сидито с който плюс се включва усилвателя заедно със сидито. Като изгасиш сидито ще изгасва и усилвателя. Можеш да направиш мостче от основния плюс към втория и усилвателя трябва да светне.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Усилвателя светна след като вързах remote control кабела за 12 volt ignition и 12  volt battery, но не се чува басс . Моля кажете каде да го вържа точно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи гърба на усилвателя и конекторите на говорителите.
Задаваш въпроси като да трябва врачка да отговаря!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да кача снимки прекалено са големи даже и на най ниската резолюция на камерата. Пишете ми по месинджъра ако искате пиша се по същия начи  както тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Усилвателя светна след като вързах remote control кабела за 12 volt ignition и 12  volt battery, но не се чува басс . Моля кажете каде да го вържа точно

Без да знаем модела на усилвателя и какво ще свържеш към него ще ти дам това като отговор.

сидито има чинчове. Представлява същото като входа на усилвателя. От пред при копчетата на усилвателя е входа, от зад са изходи и захранването му.

Влиза в усилвателя ляв и десен канал. От зад излизат ляв и десен канал. Тубата се свързва между двата канала на брич. Плюсче от един и минус от другия. Точно тези, които са един до друг.

https://www.olx.bg/ad/usilvatel-za-kola-blaupunkt-2100b-stapalo-za-avtomobil-CID632-ID7ZTSm.html

Тук имаш ляв и десен канал, тубата е по средата между вдата. плюсчето на левия и минусчето на десния.

Дори и четириканален да е усилвателя, тубата пак се свързва там където се събират двата канала. Последен минус на ляв и първия плюс на десен канал.

ако не ти се занимава със чинчовете от сидито, понеже се губи опцията за баланс на предни и задни. Можеш да вкараш в усилвателя задните два канала. Имаш ляв и десен заден говорител. Кабелите ги вкарай на ляв и десен в усилвателя. От усилвателя излизат ляв и десен за говорителите и по средата на двата канала се свързва тубата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

В чужбинас също има сервизи и специалисти в тях. Чудно как ходиш на доктор. Трябват минимални знания и прост мултицет, а очевадно ги нямаш.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишете ми по месинджъра ако искате пиша се по същия начи  както тук.

Ние зор нямаме...
Този усилвател няма ли си модел? CD няма ли си модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Х. И. написа:

Има ли подаден входен аудио сигнал? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Басс касата е с вграден усилвател, на него не могат да се вързват говорители.На усилвателя има само 12 волта, земя и remote control и двата чинча няма такива места като другите усилватели за свързване на говорителите, мойте са свързани вътре в кутията и отиват към усилвателя, така съм купил басс касата оргинал нищо не е преправяно, ЦД-то е Kenwood ново е. Писах в групата на мерцедес в фейсбук понеже колата е мерцедес и колегите ми казаха да вържа Remote control кабела ( синия тънак кабел) към син/бял кабел вързах го там, но няма звук иначе усилвателя работи и като изключа ЦД-то и усилвателя се изключва. Пробвах и с друг кабел за звъка дето влиза в ЦД-то и басс касата но няма оправия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Х. И. написа:

Не мога да кача снимки прекалено са големи даже и на най ниската резолюция на камерата. Пишете ми по месинджъра ако искате пиша се по същия начи  както тук.

Irfan View има опция за намаляване на изображения /Resize/. Задаваш 1366х768 и JPEG. Изображението става няколко килобайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали е редно да споделям някакви сайтове но ето снимка на усилвателя 

https://imgur.com/nvcvQ1F

Кабелите зад ЦД-то

https://imgur.com/Wn3VZ4h 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек ...
Както и по горе казах ...
Наемери някой , който разбира !
Ще си спестиш доста ядове !
Разбрах че искаш сам да си го направиш , но явно не става работата .
Ще си прецакаш техниката !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти дадеш парите ще я закарам в сервиза да я направят то тука да не ти е България за 20-50 лв да ти я направят.

Оправих си проблема, басс говорителите не са свири от не добра маса тръгнах да базикам кабелите и се оказа от масата смених на масата мястото и се оправи сега всичко свири и синия кабел от усилвателя се свързва за ЦД-то на синия бял кабел, някой занапред , ако има като моя проблем надявам се да съм помогнал, освен темата ако не се изтрие. Благодаря на всички за помагането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Х. И. написа:

Така не се свързват кабели към усилвател. Има кабелни обувки има и кабелни накрайници. Кримпват се слага се шлаух термосвиваем и е топ. Така най много да пламне нещо. Не съм чел цялата тема, не знам за какво иде реч, но ако си близо до Габрово ще ти дам инфо имам гараж за автозвук. 

Ето така трябва да изглеждат кабелите:
maxresdefault.jpg

Съответно ако се монтират на клема или болт зависи. В твоя случай, най-вероятно ще трябва кабелна обувка тип вилица. Само предполагам, не мога да гадая.

И гледай за напред да избягваш тия кабели, които са комплект. Не са читави..., не са медни, нямат добра проводимост, топят се лесно и не отговарят на сечение, съответно и на мощност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези кабели спокойно може да даваш ток да си пали колата зимно време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...