Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

#####

На дамите - Честит празник!

#####

Въпросът ми е:

На какъв принцип работи Microsoft Windows? Подобен ли е като в Wayland или Xorg на Linux?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

На принципа на операционните системи - на няколко слоя.

1200px-Windows_2000_architecture.svg.png

win10-app-platform.jpg

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

На принципа на операционните системи - на няколко слоя.

Благодаря Ви за положените усилия и професионалното отношение! :yanim:

Ако позволите да вметна, аз не съм на виско техническо ниво в тази сфера. Има ли възможност да ми обясните с по-обикновени думи. Знам, че няма да е правилно от техническа гледна точка, но доста хора като мен ще схванат за какво става дума. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших малко да споделя какво съм разбрал - нетехнически. Ако съм много в грешка поправете ме.

"Значи Linux управлява услугите за показване по съвсем различен начин, отколкото Windows. Така че няма еквивалент. Windows използва драйвери за управление на видеокартата и монитора.  Linux също използва драйвери, но това е само един слой в по-голямата архитектура, който позволява на много потребители едновременно да влизат. Защо Linux използва сървър (който всъщност е софтуер) за видео дисплеи? Защото поддържа няколко потребители, които имат достъп до ОС едновременно. Windows е еднопотребителска операционна система. "

Горе-долу, от ровенето в нета и от показаното в снимки по-горе, разбрах това....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от Vasil Donchev
      Здравейте при пускане компютъра изписва "preparing automatic repair" след това diagnostic your pc и после repairing disk errors!!! Изчаквам го и след като го изчакам ми дава да избера дали да изключа компютъра или други опции..  Ако може да ми помогнете... 
      Има и още един проблем като тръгвам да преинсталирам уиндолса не ми искарва мишката!?! 
    • от Donchevv
      здравейте от доста време докато играя игри ми изписва тази грешка някой да ми помогне ? 
      "this pc ran into a problem and needs to restart''

• от Kikoprobg
      Докато бях на компан бездаискам натиснах някакви клавиши на клавиатурата и тя се заключи когато натисках някой клавиш се чуваше някакъв звук и компютъра не  искаше да приеме командата видях че се е отворил някъв прозорец за настройка на клавиатурата. Опитах да го затворя но неуспешно .Рестартирах компа и когато си пишех паролата ми даваше но следкато я напиша по принцип ми излиза панела за команди от където пиша explorer.exe защото не ми се включва автоматично но сега като натискам клавиш се чува само един звук и нищо .Мисля, че съм натиснал някоя настройка но аз изобщо немога да направя нищо На windows 10 съм ако някой може да помогне моля пишете
    • от loranst looa
      Здравейте преди няколко дни получих доста подробно съобщение че Гугъл променя своите условия за кой ли пореден път , обаче това което ми направи впечатление беше, че доста широко се акцентира  върху правата за интелектуалната собственост . Описва се как компанията може по свое усмотрение да премахне съдържание което прецени за такова увреждащо авторските права  и сродни на него , как без предупреждение може да преустанови услугите които предлага на даден потребител инт . И аз като повечето потребители използващи услугите на Гугъл като Google Drive , Picassa , Google Photos  и прочие се чудя сега след влизането в сила на тези промени може ли Гугъл да премахне от личния ми профил в GoogleDrive който използвам за собствена употреба снимки и видео което съм качел още преди години говорим за видео и снимки които съм качил от торенти и други подобни сайтове  ? Като искам да подчертая че не става въпрос за разпространение на такива материали в Интернет пространството а за личното им използване. Защото почти всеки в днешно време има качени подобни файлове в онлайн виртуални дискове и точно това е въпросът ми трябва ли всички да се притесняваме ,че съдържанието което сме качили в личните си профили на Гугъл Драйв , и Photos може просто ей така да бъде изтрито без предупреждение и да загубим цялата си информация ? 
  • Дарение

• Добави ново...