Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Някога случвало ли ви се е USB Flash памет така да се повреди, че да не можете  нито да запишете нито да изтриете информацията от нея?
С течение на годините на няколко пъти ми се случва такъв проблем.
Предполагам, че тук има доста хора, които са в пъти по-наясно от мен от хардуера.

Въпросyт ми е следния: Има ли начин хардуерно да се направи нещо с Flash памет така, че никога да не може да бъде нито изтрита, нито добавена нова информация в нея.
Целта е да се запази информацията възможно най-дълго, защото съгласете се с мен при това разпространение на зловреден код, доста информация се губи безвъзвратно.
А и предполагам и други имат информация като снимки, справочна литература и тн., която искат да запазят за възможно най-дълго време.

Надявам се тук да има истински разбирачи, които да дадат компетентен отговор.

ПП: Същевременно съм пуснал темата на още няколко места и при развитие ще ви дам информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Функцията на флашката е за бързо и удобно прехвърляне на информация от един носител на друг. Ако искате да си съхранявате информация някъде, най-добре да си вземете външен HDD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да запазиш информация/данни/файлове възможно най-дълго време, то тя се пази/записва/копира на поне 2, а може би най-добре на 3 места, били те твърди дискове(HDD/SSD-та), флашки (не много надеждни бих казал), DVD/Blu-Ray дискове, облачни услуги...

Колкото и да защитаваш, каквото и да я правиш, флашката си е едва ли не консуматив.

Не че облачните услуги са перфектни или 100% сигурни, но за мен са едно от най-добрите решения. Разбира се за някои хора това може да означава много разходи, ако ще купуват (плащат месечно/годишно) за повече пространство за съхранение и възможности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има флашки и SD-карти с хардуерно ключе, което защитава от запис.

А по въпроса за сигурността на данните - записват се поне на две места, като е добре едно да е физически различно - например на работа, при приятел/роднина и т.н. Облак също важи, макар там да става солено като цена за по-голям обем.

Накратко - колкото са по-важни данните, на толкова повече места трябва да ги има записани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че данните се съхраняват на няколко места е ясно. Дори го правя. За флашки с хардуерно заключване ползвам въпреки, че ги намирам само по заявка.
Удобни са за всекидневна употреба при включване в какви ли не компютри, но идеята е друга.
Въпреки че флашките са с голям ресурс на запис, се скапват сравнително бързо.
На няколко месеца хвърлям флашки. Идеята е, преди да е станала за хвърляне, да запиша нещо там, което никой компютър да не може да изтрие, дори и аз да не мога да я използвам за друго.
Така всяко важно нещо ще бъде съхранено на още едно място, за всеки случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, случва се такъв дефект. Цените на флашките вече са такива, че не си струва ремонтът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, [email protected] написа:

Здравейте,

Някога случвало ли ви се е USB Flash памет така да се повреди, че да не можете  нито да запишете нито да изтриете информацията от нея?
С течение на годините на няколко пъти ми се случва такъв проблем.
Предполагам, че тук има доста хора, които са в пъти по-наясно от мен от хардуера.

Въпросyт ми е следния: Има ли начин хардуерно да се направи нещо с Flash памет така, че никога да не може да бъде нито изтрита, нито добавена нова информация в нея.
Целта е да се запази информацията възможно най-дълго, защото съгласете се с мен при това разпространение на зловреден код, доста информация се губи безвъзвратно.
А и предполагам и други имат информация като снимки, справочна литература и тн., която искат да запазят за възможно най-дълго време.

Надявам се тук да има истински разбирачи, които да дадат компетентен отговор.

ПП: Същевременно съм пуснал темата на още няколко места и при развитие ще ви дам информация.

За да не се заразят или криптират файлове и са много важни ползвам презаписваем компакт диск - говоря , когато трябва да взема инфото от чужда машина . Лично аз полвам за работа и лично ползване Линукс дистра на PCта и нямам подобни проблеми. Както казаха по-горе също се ползват флаш памети или SD адаптер преходници с хардуерен ключ за заключване на запис, но това помага само , ако ще сваляш , а не записваш файлове !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, JohnTRIVOLTA написа:

За да не се заразят или криптират файлове и са много важни ползвам презаписваем компакт диск - говоря , когато трябва да взема инфото от чужда машина . Лично аз полвам за работа и лично ползване Линукс дистра на PCта и нямам подобни проблеми. Както казаха по-горе също се ползват флаш памети или SD адаптер преходници с хардуерен ключ за заключване на запис, но това помага само , ако ще сваляш , а не записваш файлове !

Ако си набиеш правилно правилата по папките на преносимата памет може и да правиш и двете - да имаш заделена сигурна част, част за запис и най-важното невъзможността за пренасяне на само стартиращ се вирус (компютърен!).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако си набиеш правилно правилата по папките на преносимата памет може и да правиш и двете - да имаш заделена сигурна част, част за запис и най-важното невъзможността за пренасяне на само стартиращ се вирус (компютърен!).

Мисля , че в темата се говори и пита за хардуерна защита , това не пречи и различни пермишъни да се сетват на директории и файлове ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Светлин Танев
      Здравейте приятели,
      Някой може ли да препоръча подходяща техника за запис на цигулка в домашни условия. Виждах сетове с два микрофона (за стерео предполагам) после пулт, видеото отделно с читав фотоапарат.
      Въобще идеи за подходящ сет? Идеята е запис на клипове с добър звук на цигуларка, които да се качват в youtube, задължително е доброто качество на зука, по възможност най-близко до истината,
      много благодаря предварително на всички споделили.

P.S. Попаднах на това: Zoom Q8
      Твърдеше се, че е добро решение, ако някой е запознат ...
      https://photocafe.bg/zoom-q8/
    • от salfie
      Здравейте!
      Имам проблем с флашката си:
      Флашката работеше правилно. Реших да си кача едни файлове на нея и посредата на качването спря ми да качва файлове, даваше някаква грешка, сякаш 1 определен файл не може да се качи и цъках скип, уж да избегна проблема, но то беше на следващия и следващия ... Спрях процеса и реших да форматирам флашката по default предложенията. След това взе да ми дава грешка: write protect, не мога нищо да кача на нея нито да сваля, нито да я форматирам отново. Пробвах всякакви решения, които пише в интернет, дори изтеглих и програма(AOMEI Partition Assistant Standard Edition 8.6), с която да форматирам флашката, но пак без успех.
      Ако някой знае другите решения за проблема, освен тези в интернет: с regedit-ра; командера, моля да помогне
      Благодаря предварително!
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от Илиан Димов
      Добър вечер.От днес съм собственик на SONY KD-43XF7596.Монтирах го.Вивакома си тръгна и тв си имаме.Имах мерак да сваля и да гледам филм.Свалих аз един филм .avi качих го на флашката  и след като я пъхнах нищо не се случи.Флашката е 4гб и формат fat32 тв-то обаче не я намира, форматирах я после на Ntfs ли какво беше там пак не ще.После на exFist нещо си.Пъхам и излизана телевизора че го засича но файловете вътре не ги намира.Пробвах директно от лаптопа с hdmi кабел , но не мога да направя връзката. Hp е лаптопа.Пробвах да се свържа и с телефона пак не успях.Някакви идей? Ръководства?
    • от leonsanchesss
      Здравейте хора проблема е следният инсталирах си  драйверите за usb-връзка (всичко точно) след което реших да ги инсталирам и за wifi-връзка при което нещо не се получи (явно съм объркал нещо) и решиш да ги деинсталирам и инсталирам наново с usb-връзка отново (принтера си работи както трябва) но лампичката за wifi не спира да свети (явно се свързва към wifi) има ли начин да се премахне това.Моделът на устройството е HL-1223WE.
  • Дарение

• Добави ново...