Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Преди 6 масеца в рутера ми се появи един проблем. На компютъра имах интернет защото е свързан с кабел обаче на лаптопа ми и телефоните се губеше интернета от време на време. Когато от един телефон изключа Wi-Fi и пак се свържа се оправяше. Правеше го веднъж на 1-2 седмици затова не беше проблем. Но сега става 6-7 пъти дневно. Миналата вечерта за един час стана 3 пъти. Не е от интернет доставчика, а е от рутера но не мога да разбера защо го прави. Претоварва ли се? Но са свързани само 3 устройства към Wi-Fi. Преди се свързваха 5-6 устройства и нямаше никакъв проблем. Междувременно моделът на рутера е TL-WR741ND.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свържи се с доставчка си на интернет, ако рутера също е от тях. Може да се наложи да се направи ресет на настройките му, но не бързай с това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако държиш на тоя античен рутер, купи му друго зарядно!
Обикновенно като се скапа зарядното, Wifi се държи странно.

Или направо се купи нещо с AC стандарт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, определено захранванията често дават такива проблеми. Но тоя евтин боклук, по-добре си купи нещо по-добро, тъкмо използвай момента.

Колкото до АЦ стандарта, добре е наистина да го има, но по моите впечатления, си останах само на N у дома, защото на AC много бързо пада скоростта като се излезе от стаята - от 60-тина МБ/с на 2-3 в коридора, и под 1 в кухнята и другите по-далечни стаи, където N държи 6-7 (от 15-тина в стаята). На мобилните устройства не ми трябват кой знае какви скорости, и 10-15 са ми достатъчни, затова и все още не ползвам АЦ, а и на N тука не е толкова пренаселено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз имам две предложения:

1. Ако държите да ползвате фърмуера на TP-Link, проверете го и ако не е последна версия, флашнете го с последната от сайта на TP-Link.

2. Флашнете го с DD-WRT. За съжаление, от 2019 моделът е без поддръжка в ОpenWRT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви ще сменя рутера. Какъв ще ми препоръчате на TP-Link

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, T-Rex1 написа:

Щом си го отписал, флашвай го смело с DD-WRT. Соред мен няма да изгубиш нищо, но ще видиш нагледно как става и може да ти хареса. В DD-WRT има 8932879324324 повече опции и настройки от фабричния фърмуеър на TP-LINK.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Darude написа:

Щом си го отписал, флашвай го смело с DD-WRT. Соред мен няма да изгубиш нищо, но ще видиш нагледно как става и може да ти хареса. В DD-WRT има 8932879324324 повече опции и настройки от фабричния фърмуеър на TP-LINK.

Ако зарядното му е заминало, все едно с какъв фърмуер е....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Darude написа:

ще пробвам

преди 1 минута, Taner Rasim написа:

най-новия V5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, T-Rex1 написа:

Арчър серията ми допадат, симпатични са .
Всеки бюджетен нов ще ти свърши работа.

Аз съм фен на Микротик с Рутер ОС, на Циска и Убикуити.
Но те са за по адванс потребители с опит в мрежите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Taner Rasim написа:

А ако не е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Archer C60 си мисля да купя един мой приятел го купи и е доволен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, T-Rex1 написа:

най-новия V5

5 ама коя версия на 5? Те май всичките с 5. Последната е V5_150605

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Darude написа:

А ако не е?

Ако не е, един ресет е достатъчен но така да хвърляме боб............

Също така може да се сканира радио ефира и да се оптимизира канала на който да лъчи радиото!
И да се сменят стандарти и региони!

Взима се мултицет и се мери дали на изхода имаш  напрежението, което е посочено на адаптера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, T-Rex1 написа:

V5_150605 e

Тогава DD-WRT. В смисъл, винаги преди да купя рутер, гледам дали се поддържа от DD-WRT, OpenWRT и след покупката, първата ми работа е да го флашна. Даже не го и пробвам с фабричния фърмуеър. А до тази схема прибягнах точно заради прекъсвания на един TP-Link преди 5 години. Но беше чисто нов. С DD-WRT нямам никакви проблеми. Само ъпдейтвам периодично. Последният ми рутер, който съм настроил да е WiFi acc point без DHCP, е рестартиран заедно с главния рутер преди 1 година. От тогава всичко работи непрекъснато, без значение колко устройства имам закачени, но нормално са 6.

Възможно е и адапторчето да е заминало, но дори и така да е, качи си DD-WRT за пробата, да разгледаш колко повече и най-различни опции има в сравнение със стандартния фърмуеър на TP-Link. Ако ти допадне, може да го флашнеш и на новия рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стабилността и ъптайма вече почти не са особен критерий, повечето вече могат да държат ъптайми, ако това ще е критерий за "добър" фърмуер. Имам при нашите 841N на около 4-5г. Редовно прави по около година ъптайми, текущо е на около 250 дни. Интересното е че и тока явно не мигвал оттогава, защото там тока сравнително често премигва и спираше допреди година и нещо.

Да флашва друг фърмуер - само ако фабричния му прави проблеми. Ако няма нужда от "милионите" допълнителни възможности, няма смисъл да рискува и да се занимава. В случая най-вероятно е адаптера. Но тъкмо повод да си вземе нещо по-добро, ако наистина го тормози с бърз нет и много у-ва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...