Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Планирам да купя гейм конфигурация до 900лв.

Търся: Цена/Качество/Производителност

Предимно обичам да играя FPS игри ако това има някакво значение. 

Искам да разбера възможностите, които мога да си позволя с този бюджет както за нови, така и за втора ръка конфигурации. 

Нека да дискутираме само и единствено компютри

Благодаря! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взе пак на какъв монитор ще играеш, какви игри и с какви настройки?

Може да зачеркнеш качество.

И както виждаш, бюджета само за нови компоненти не стига

http://nikem-bg.net/cart/63554p1r57914p1r55984p1r58907p1r62897p1r63405p1r57858p1rf.html

Нещо налично да имаш?

План Б http://nikem-bg.net/cart/63554p1r57914p1r55985p1r61992p1r63408p1r61071p1rf.html

и търсиш видео втора употреба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както помолих, искам единствено да коментираме компютърни конфигурации.
Монитор ще приценя след като се спра на някоя конфигурация. Главно ме интересува да е 144hz и не мисля, че монитора е ориентир откъм, който се сглабя PC.

Както вече споменах обичам да играя FPS игри.

Настройки? Предполагам имаш предвид HD, FullHD, 4K ?
Ако е така, мисля, че тоя въпрос е неуместен при положение, че имаме лимит в бюджета от 900лв.

Качество няма да задраскам!
Част която е на пазара от 2 или 3 години не я прави некачествена а стара. Ако искаш да вникнеш повече в критерия, който съм сложил, можеш да си поръчаш от Aliexpress, някоя последен модел видео карта за 150-200 долара.

Очаквам отговор, който да ме ориентира какво мога да си позволя.
Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не стига бюджета? Първата количка има всичко.

Също така RX 570 е по-мощна карта от 1650 и е на почти същата цена, може да се смени:

http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-RX-570-ARMOR-4G-OC/

Памет може да се вземе и 2х8, но от друго място:

https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=74810

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер!

И аз си представям конфигурацията като AMD според сравненията в YouTube, които гледам сега и коментарите, които пишете.

Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Raze написа:

Защо да не стига бюджета?

преди 1 час, z0sk1e написа:

до 900лв.

Защото не пише около 900 лв., а твърдо до 900 лв. което налага доста компромиси.

Като сложим и

преди 46 минути, z0sk1e написа:

144hz

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тези 144 Hz при някои игри и с 2080 TI може да не успее да ги докара. Иначе при по-леки и стари игри - CS:GO, LOL и подобни, може и да успее, особено на минимални детайли и по-ниска резолюция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качеството е относително понятие, също така тук никой няма да ти препоръча пълен боклук - примерно една нова GT710 с 2GB - може да си е много качествена карта, напълно безшумна с 2-3 год. гаранция, но теб няма да ти върши работа.

Бъркаш настройки с резолюция! Прочети малко за тези неща - резолюция, честота на опресняване и настройки на игрите - виж кое и как дава отражение на производителността на системата и тогава ми кажи има или няма значение монитора при избор на компоненти. Ползване на LCD екран на различна от нативната му резолюция влошава качеството, не е като при CRT.

Игровите заглавия също са важни да се знаят - всяка игра си е различна.

Не знам за какво ми говориш за Aliexpress - също така не купувам аз, а ти! Аз си ценя парите и определено не купувам боклуци, а както ценя моите така ценя и чуждите, но първо трябва да е ясно какво точно се цели.

Хубаво е, че гледаш YouTube интересуваш се, но какво точно виждаш там знаеш само ти. Извинявай, но аз лично няма идея ти колко разбираш какво гледаш. А маркетинга не спи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В алиекспрес може и някои неща да са малко по-евтини, но като ти сложат мито, цената може да стане и по-висока.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@plamen_petrov_80
След като качеството е относително понятие не ме съветвай да зачеркна този критерии. Или след като съветваш нещо поне се обоснови.

"Бъркаш настройки с резолюция!" DAFUQ?
Бъркам??? Ти така си зададе въпроса, че шанса да се разбере какво искаш да питаш е супер относителен спрямо възможностите за настройки на дадена игра...

Монитора не е начална точка при създаването на конфигурация, защото можеш да използваш всякакъв в зависимост от нуждите. Написах, че ще взема монитор, който ще пасне на системата след като разбера каква е тя. Съответно съм се поинтересувал и НЕ съм ти дал конкретен отговор, защото няма как.... и въпреки това ти споделям че ще бъде 144 херцов защото съм приценил, че ще мога да го използвам пълноценно в игрите, които играя. Не искам да разтягам повече.
Престани да помпаш темата с мнения за монитори и разни подобни. Казах че не ме вълнуват. Не съм тука да чета какво си назубрил.

Игровите заглавия са важни, когато искаш да се направиш на интересен пред клиентите на Технополис.
Питам конкретно и разбираемо на чист български, какви са вариантите за достигане на таван на производителност до 900лв. Тебе не те грее дали ще играя Diablo 2 или Escape From Tarkov.

Бягай да пишеш коментари в теми "Ще подкарам ли GTA/Minecraft на тоя компютър?" и да трупаш репутация от 13 годишните. Не пиши тук! 

DISLIKE.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, z0sk1e написа:

@plamen_petrov_80
След като качеството е относително понятие не ме съветвай да зачеркна този критерии. Или след като съветваш нещо поне се обоснови.

"Бъркаш настройки с резолюция!" DAFUQ?
Бъркам??? Ти така си зададе въпроса, че шанса да се разбере какво искаш да питаш е супер относителен спрямо възможностите за настройки на дадена игра...

Монитора не е начална точка при създаването на конфигурация, защото можеш да използваш всякакъв в зависимост от нуждите. Написах, че ще взема монитор, който ще пасне на системата след като разбера каква е тя. Съответно съм се поинтересувал и НЕ съм ти дал конкретен отговор, защото няма как.... и въпреки това ти споделям че ще бъде 144 херцов защото съм приценил, че ще мога да го използвам пълноценно в игрите, които играя. Не искам да разтягам повече.
Престани да помпаш темата с мнения за монитори и разни подобни. Казах че не ме вълнуват. Не съм тука да чета какво си назубрил.

Игровите заглавия са важни, когато искаш да се направиш на интересен пред клиентите на Технополис.
Питам конкретно и разбираемо на чист български, какви са вариантите за достигане на таван на производителност до 900лв. Тебе не те грее дали ще играя Diablo 2 или Escape From Tarkov.

Бягай да пишеш коментари в теми "Ще подкарам ли GTA/Minecraft на тоя компютър?" и да трупаш репутация от 13 годишните. Не пиши тук! 

DISLIKE.

Нямам думи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@plamen_petrov_80 може понякога да прекалява с въпросите, но го прави с цел да няма после "ама аз не мога да включа монитора в новата видеокарта" примерно. Не подценявай съветите му, познанията са му доста добри и ценни!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване