Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ще тръгне ли GTA 5 на този компютър

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да се допитам до вас дали едно PC със следните характерисики може да подкара GTA 5 на никски или средни настройки: CPU Intel Core i3-8300 3.70GHz с 4 ядра; RAM 6GB; GPU NVIDIA GeForce GTX 590

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://support.rockstargames.com/articles/203428177/Grand-Theft-Auto-V-PC-System-Requirements

Тези никой не го гледа... Хората са направили играта да върви на хардуер от 2007-2008 година. С малко логично мислене, сравнително съвременни i3(4 ядра) с 4-8GB рам и GTX 590 ще подкарат ли GTA5? Не знам само защо фигурира GTX590, нещо от рода на 1650/1660 би било много по-удачно и разумно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че става въпрос за GTX 590, а не RX 590? Ако е GTX, със сигурност е втора употреба, доста стара и гореща видеокарта, която може да е повредена или всеки момент да се повреди и да трябва да я сменяш. Най-добре напиши за какво става въпрос и ако ще вземаш нещо на какви пари ти го предлагат, точна конфигурация и какъв ти е максималния бюджет, да не се окаже, че за парите си можеш да вземеш много по-добра конфигурация/компоненти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Raze написа:

Сигурен ли си, че става въпрос за GTX 590, а не RX 590? Ако е GTX, със сигурност е втора употреба, доста стара и гореща видеокарта, която може да е повредена или всеки момент да се повреди и да трябва да я сменяш. Най-добре напиши за какво става въпрос и ако ще вземаш нещо на какви пари ти го предлагат, точна конфигурация и какъв ти е максималния бюджет, да не се окаже, че за парите си можеш да вземеш много по-добра конфигурация/компоненти.

Да, GTX 590 е моделът. Имам тук няколко стари ''гейминг'' конфигурации. Видеокартата е взимана от JAR computers нова, но май преди доста време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те всички са били нови, тази преди 8-9 години:

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gtx-590.c281

Цитат
Release Date
Mar 24th, 2011

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не е наред. Пробвах се един път да пусна играта... Зарежда ми няколко минутки и крашва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

Те всички са били нови, тази преди 8-9 години:

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gtx-590.c281

Знам. Гледах я вече в този сайт. Не вярвам да съм я купувал преди повече от 3-4 години. Сигурно преди това е била по складове. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е било така, сериозно си се набутал. Имаш ли добро/достатъчно захранване за тази видеокарта, включил ли си всички захранващи конектори?

Цитат

Being a dual-slot card, the NVIDIA GeForce GTX 590 draws power from 2x 8-pin power connectors, with power draw rated at 365 W maximum.

Ако играта тръгне без нея, значи работата е ясна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най после тръгна! Дадох на нормални настройки бенчмарка. Не вижда да има лагове. 35-макс 55 кадъра вадеше. Не вярвъм пък вградената графика на процесора да е по-добра от тази на видеокартата. Според вас Raze защо видеокартата крашва играта?

преди 2 минути, Raze написа:

Ако е било така, сериозно си се набутал. Имаш ли добро/достатъчно захранване за тази видеокарта, включил ли си всички захранващи конектори?

Ако играта тръгне без нея, значи работата е ясна.

Монтирах я отново. Идвата пина са свързани и бяха свързани. Захранването е май 650W

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал, че вградената графика е по-добра, а просто да се пробва с нея, понеже може видеокартата да е повредена - все пак е на доста години. Последно нали работи, ако е свързана както трябва и захранването е достатъчно (все още чакам информаци), както и ако видеокартата работи и не прегрява, не би трябвало да има проблеми.

преди 5 минути, UTRR5471 написа:

Монтирах я отново. Идвата пина са свързани и бяха свързани. Захранването е май 650W

Такава марка "май" не съм чувал, а още сме март. Захранването има марка и точен модел, пише ги на етикета. Ако е старо и китайско noname, не бих рискувал с него, понеже стават хубави фойерверки, а и може да изгори и останалия хардуер, особено с такава лакома видеокарта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах Windows-а и всички нужни Nvidia драйвери пише, че ги има. Играта тръгна сега и с видеокартата. Пускам и бенчмарка, задържа се секунди и крашна.

Пробвах се пак да го пусна и пак крашва, но май този път се задържа малко по-малко. Сега като докоснах картата тя цялата пари. Чак на дъното около PCI слота се е нагряло

Не вярвам да е от видеокартата. Върши си много добра работа. Тук имам една видеокарта от едно старо PC на която пише Radeon R9 380. Имаш ли представа дали тя е по-силна? Понеже ми изглежда по-старичка ще има ли някакъв проблем да работи с този процесор?

Raze ще съм ти безкрайно благодарен ако ми посочиш от къде се тегли софтуерът за нея

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Седни и препиши всички важни компоненти, сподели ги.

След това обясни каква OS мъчиш, кога е слагана и колко е омазана с различни драйвери.

Освен играта - тази/тези видео карти минават ли тестове или играят ли се други игри на тях?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Седни и препиши всички важни компоненти, сподели ги.

След това обясни каква OS мъчиш, кога е слагана и колко е омазана с различни драйвери.

Освен играта - тази/тези видео карти минават ли тестове или играят ли се други игри на тях?

PC-то е доста старичко. Казал съм, всички компоненти които знам от OS, защото това PC е старо и не му се пазят кутиите от компонентите. OS е Windows 8

Норамлно ли е само след сменянето на видеокартата конфигурацията да си прави тест и да дава максимална мощност на вентилаторите на новата карта на Radeon която сложих? Някой знаели драйвери за такава карта, защото в гугъл нищо няма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам оригиналните книжки и дискове на първия ми компютър който е на 21 год., а твоето да е старо, колко да е старо ...

Мога да се обзаложа, че всеки компонент си има етикет, а компонента който пряко има значение е захранващия блок - на него си има марка, модел, параметри, дори и дата на производство.

А какво ли се случва вътре, дали някога е почиствано, гледана дали има видими проблеми ...

W 8 (8.1) не е нова OS, но това не отговаря на въпроса кога е слагана и колко хардуер е минал през нея ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво са ти кутии? Отваряш машината и гледаш вътре какво има, нещо ако не знаеш - търсиш в гугъл или качваш снимки. Стара е видеокартата, както ти казах е над 8 годишна. Процесора не е стар:

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/129942/intel-core-i3-8300-processor-8m-cache-3-70-ghz.html

Цитат

Видеокартата трябва да ти изкара картина и без драйвери, ако не го прави - най-вероятно е повредена, не е свързана правилно или няма достатъчно захранване. Все още не си дал нищо от това, което питах, както и няма температури на видеокартата под товар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, конфигурацията не е толкова стара. Сега ще кажа всички части освен дъното защото нямаше никакви букви или етикети. Процесор: Intel Core i3-8300 3.70GHz с 4 ядра и 8mb; Видеокарта: Nvidia GeForce GTX 590; Захранване: 650W Zalman GigaMax; RAM: Corsair 512mb X2, Kingston ValueRAM 2gb X2; Разгледах OS и нямаше софтуери за други видеокарти. Всичко си е ОК. Повечети програми за следене на температура не разботят с нея и не показват никаква температура. Но, най-често когато играя каквато и да е игра или я натоваря с някое клипче на по-виоко качество веднага вентилаторите започват да се въртят на максимална мощност. Според моят усет може би вдига малко над обичайното. Също така е почистена добре и няма вътре прах

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с това:

https://www.hwinfo.com/

При стартиране имаш опция само за сензори или може да се активират отделно. Като ги пуснеш, пусни някоя игра да натовари видеокартата и след това потърси в сензорите къде са и температурите - ще ти отчете минимум/максимум/средни/текущи. Може да пробваш и с GPU-Z.

https://www.techpowerup.com/gpuz/

Захранването би трябвало да издържи видеокартата, стига и с него всичко да е наред. Видеокартата отдавна е спряна за поддръжка, драйвер се тегли от сайта на nvidia - последния драйвер е от преди година почти:

https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/132845/en-us

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Raze написа:

Пробвай с това:

https://www.hwinfo.com/

При стартиране имаш опция само за сензори или може да се активират отделно. Като ги пуснеш, пусни някоя игра да натовари видеокартата и след това потърси в сензорите къде са и температурите - ще ти отчете минимум/максимум/средни/текущи. Може да пробваш и с GPU-Z.

https://www.techpowerup.com/gpuz/

Захранването би трябвало да издържи видеокартата, стига и с него всичко да е наред. Видеокартата отдавна е спряна за поддръжка, драйвер се тегли от сайта на nvidia - последния драйвер е от преди година почти:

https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/132845/en-us

CS:GO става ли? Имам Fortnite, Monstrum и още няколко много леки. Пускам теста и ти пращам резултатите

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Intel Core i3-8300

Corsair 512mb X2

На мен не ми се връзва нещо.

Също така как стават 6GB?

Не са точно 6GB. Преди не бях сигурен точно колко са. 2 плочки=1024MB + 2 плочки=4GB = 5024MB

Така, поиграх CS:GO и Monstrum. Държеше се в зоните: минимум-65, средно-81, максимум-88

Винаги по към края FPS-а спада доста

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С всичко става. Може да качиш снимките тук, няма нужда да ми пращаш нищо.

преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Какво казват програми като CPU-Z, Speccy, Aida64 за твоя хардуер - процесор, памет, дъно и т.н.?

Hwinfo също дава информация. На speccy изобщо не бих разчитал - бъгаво е много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Raze написа:

С всичко става. Може да качиш снимките тук, няма нужда да ми пращаш нищо.

Hwinfo също дава информация. На speccy изобщо не бих разчитал - бъгаво е много.

Бъгаво, бъгаво, колко да е бъгаво?

CPU Intel Core i3-8300 - с каква памет работи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

На моя Ryzen крашва машината последната версия, не се обновява редовно, а предната версия даваше нереално високи температури на процесора. За по-стар хардуер може и да върши работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видях къде е бил проблемът. Един драйвер не е бил ъпдейтнат на последна версия. От новата версия трябваше в настройките да сменя някаква си честота (гледах урок в Youtube за това). Вече държи добре и бенчмарка и играта. благодаря на всички които ми помогнаха с проблема :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване