Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте уважаеми приятели, ще се радвам да ми помогнете и да ми дадете правилни съвети, пускам темата тук, защото разчитам да ме насочите правилно, законно!
По темата! На 29 години съм, имам приятелка, нямаме брак. И двамата живеем в един квартал, няма да споменавам град, в квартала живея от както съм роден, не съм имал проблеми с никого до сега.
В квартала преди две години работих в  хранителен магазин, Била като продавач консултант, който сега е затворен вече. Не съм имал лични конфликти с клиенти, след като напуснах Септември месец 2018 година, по рядко се показвах из квартала, понеже повече се движа с колата, и по малко пеша.  До тук обяснявам че в квартала не съм имал проблеми с никого!  Преди няколко седмици придружих приятелката си до спирката, след което тръгнах пеша към нас, докато вървях, двама (цигани) ме спряха да ми искат пари. Избягвах конфликти, без да проявявам агресия и да ги предизвиквам по какъвто да било начин, най културно им обясних че нямам пари в себе си, но и двамата бяха настоятелни и не искаха да ме оставят, защото им трябвало пари спешно.Единия ми обяснява на бързо, че му се е счупила колата и трябвало да се прибере при жена си, естествено, аз разбрах че ме лъже. След пет минути обяснения, след като му казах че нямам пари в себе си, вече ме оставиха на мира. Няколко дни след това, аз си вървя из квартала като се прибирах от един магазин, тогава ме срещна един циганин, (не знам дали беше същия,от двамата), обаче тръгна да ме следи, не посмя да ме доближи защото от среща имаше кола на кат, а си беше денем и живо място, след което аз се спрях до детската площадка, понеже имаше много възрастни и търсех подкрепа ако стане нещо, а циганина от страни мина покрай мен и се провикна леко, като ми каза следното "Брат, ела малко"   но аз се направих че не го чух и продължих по пътя си, а той замина в друга посока. Третия път бях с приятелката си, отидохме на спирката да чакаме автобуса за село, тогава минаха двама пак,  единия като ме видя се насочиха към мен, но за щастие автобуса мина в този момент и ние се качихме, а аз не съм споделил с приятелката си за да не я притеснявам. Преди съм чувал от комшии че в квартала имало много роми и наркомани, били агресивни, постоянно нападали, обирали, крали и разбивали, то на всякъде е така, не само в квартала. Квартала ми е спокойно местенце, не е голям, има къщи и няколко блока, имаме един хранителен магазин и това е, но не е някой ептем цигански, да кажем селеметя или подобно. Питам се, има ли причина да се притеснявам и защо става така, дали са ме запомнили и какво искат от мен, пари? Ако не е пари, то какво друго?
Още повече, че по описанието ми, нямам нищо общо с тях, нито съм им паднал в очите, нито имам някаква лична вражда, то просто дреболия! Приятелката ми също е много уплашена, понеже била чула от нейни познати, че в нашия квартал било системно.  Аз как да реагирам? 
Съветват ме да се обърна към полицията и да пусна жалба!  Въпросът ми е, като не ги знам кои са, мога ли да го направя? Ако мога, то какви ще са последствията? Какво ще направи полицията? Да не стане така че, само да ги ядосам повече с тази жалба, понеже съм чувал че нямало ефект от жалби, а дали е вярно е друг въпрос!
С тази жалба да не се окаже нож с две остриета, не съм сигурен колко от тях имат връзки, дали не се знаят с полицията, понеже съм чувал че в квартала са банда или банди. Ще пусна жалба срещу един, а после ще ме търсят хора зад гърба му, още 20 ще ме дирят! Жалбата може ли да се пусне анонимна? А знам че тези не се страхуват от жалба и полиция, дори и да го затворят, един ден пак ще излезе и ще ми е вдигнал мерника.
Не знам, дайте съвет, как да постъпя и какво да направя, искам спокойствие, понеже приятелката ми е бременна и след няколко месеца ще имаме дете. Нямаме възможност да се местим от квартала или да продаваме жилището, то си е наше. Вие да сте се сблъсквали с подобен проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива само от бой разбират !
Вземи си някой приятел или няколко ....
И ги респектирайте !
Явно са видяли че се шашкаш от тях и за това не те оставят !
Правите си с приятелите  една бърза акция респект и кой от къде е и повече няма и да ги видиш ...
Ако правиш жалби .. Дори и да ги хванат ... Ще ги държат 24 часа в Районното и ще ги пуснат като ги накарат да се подпишат че повече няма да те доближават .
В повечето случаи това не работи !
Иначе можеш да подадеш жалба в полицията със входящ номер за психически тормоз опит за присвояване на твоя лична собственост ...
Това е трудно доказуемо и само ще си късаш нервите .
И пак се връщаме на първото ..
Един хубав пердах ще ти реши проблемите !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно имаш вид на "дойна крава" - пробват, пък ако мине номера. Не се занимавай, около такива винаги има паразитиращи адвокати да им защитават правата. Постарай се да документираш и то така, че да не видят с какво ги снимаш че може и да го счупят. За начало беседа с кварталния. Анонимни жалби никъде не се приемат и разглеждат. Тия мозък нямат, всичко е "изпечено" от друсането и дейността им се свежда до проста физиология - ядене, пиене и отделяне. И всичкото им съществуване е за осигуряване на входната точка. Ако все как те спрат и ти искат - нямам, ама и да имам няма да ти дам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Филипов написа:

Явно имаш вид на "дойна крава" - пробват, пък ако мине номера. Не се занимавай, около такива винаги има паразитиращи адвокати да им защитават правата. Постарай се да документираш и то така, че да не видят с какво ги снимаш че може и да го счупят. За начало беседа с кварталния. Анонимни жалби никъде не се приемат и разглеждат. Тия мозък нямат, всичко е "изпечено" от друсането и дейността им се свежда до проста физиология - ядене, пиене и отделяне. И всичкото им съществуване е за осигуряване на входната точка. Ако все как те спрат и ти искат - нямам, ама и да имам няма да ти дам.

Видът си ми е съвсем нормален! Не мисля че привличам особено внимание, но не съм видимо здрав, или пък татуиран. Най нормален естествен, интелигентен вид. Аз  не се занимавам с такива, точно поради тази причина не искам да ги предизвиквам и не проявявам никаква агресия, точно тук е кофти. След като като си кротък пред тях, те още повече и нагло продължават всеки път като те срещнат, ако пък проявя някаква агресия или по строго поведение, то тогава ще им падна в очите, нито така,нито онака!  Точно това попитах, какво да направя с кварталния, а даже и не знам дали имаме и такъв. Да кажем че има!  Чувал съм от познати че винаги ги защитавали, и полицията се знае с тях, а до някъде били и приятели, но това са само слухове. Много мнения съм чувал че, полицията нищо не може да направи, както и да ме защити, тогава какво?  Те са агресивни, с отговорът че нямам пари, не минава, ама никак, недей си мисли че ще ме оставят, стига се до агресия и нападане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, zlinkliskin написа:

Видът си ми е съвсем нормален! ... интелигентен вид

Нещо си противоречиш.

Були, на английски, на български няма точен превод, са подобни на интернет троловете. Не ги храни. Това е моят съвет. Не говори с тях, не ги зяпай, не им давай нищо, най-малкото обяснения защо не им даваш или носиш пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Myanmar написа:

Нещо си противоречиш.

Були, на английски, на български няма точен превод, са подобни на интернет троловете. Не ги храни. Това е моят съвет. Не говори с тях, не ги зяпай, не им давай нищо, най-малкото обяснения защо не им даваш или носиш пари.

Нали точно това казвам!  Това не са от онези, непълнолетни и слаби, говоря за пълнолетни и агресивни, лепят се за теб и не те оставят на мира. Даже и посягат и заплашват, обръснати, някои и татуирани. Такава е ситуацията.  Аз не съм от силните,нито добър в бойните спортове, и хич не ми е в стила, обаче външно не ми личи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...