Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Цитат

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• Гост
      от Гост
      Здравейте. Отдавна не съм влизала тук. Имам питане, надявам се да се види ли от хора, които разбират. Един луд хакер ме следи от известно време. Както компютъра, така и телефона ми. Инсталирах си spyhunter на компютъра, а телефона го връщам към фабричните настройки, за да шкартирам програмката, с която ме следи. Spyhunter откри червей на компа, изтрих го. Това достатъчно ли е като защита и възможно ли е да ми качи пак шпионски програми, без да разбра и без да бъдат отчетени от притовошпионската?  
    • от G. Folten
      Здравейте , всички знаем че колкото повече се глобализира светът и Интернет пространството , съответно и се увеличават рисковете от злоупотреби и хакерски атаки спрямо личните данни на потребителите .  Във тази връзка имам въпрос относно сигурността на стационарните компютри и лаптопите . Искам да попитам съвсем на кратко ако един компютър бъде заразен със зловреден софтуер който цели да точи лична информация , то възможно ли е този вирус ( RAT )  да се прехвърли на друг компютър който е включен към същият рутер ? Става въпрос ако заразеният компютър не е включен в обща локална мрежа тип ВПН с други устройства и компютри , просто използва един и същи източник за Интернет. Т.е възможно ли и е чрез Уай фи връзка или по друг начин да бъдат заразени  други устройства свързани към същият рутер.

• от Biser Milenov Ivanov
      здравейте, бих помолил за някаква програма за скриване на ип то защото има някакъв от скайп който постоямно ми спира интернета и незнам какво да правя на всеки нов доставчик ми викат че немогат нищо да направят моля ви ? помогнете
    • от killer_kz
      Здравейте, незнам дали на правилно място пускам темата, но вчера когато влезнах в "Моят Компютър" видях, че освен мен "името на компютъра ми" имаше още две имена.Отбелязъл съм на снимка как изглеждаше http://prikachi.com/...19/5038319O.jpg .В заграденото място е моето име, над моя беше с някакви цифри, а под моя имаше още едно име "ZLATKO" и компа започна да зацепи, даже трудно се рестартира.Какво е това, дали ми влизат в компютъра и ако "ДА" какво да направя ! Това се случва за първи път.. Ето още един път стана направих снимка задрасканото име е на моят компютър, а над него е чужд http://prikachi.com/...30/5038330h.jpg ..
    • от haidukpikaso
      Разбита е най-мощната хакерска групировка в България

Неутрализирана е най-мощната хакерска групировка в България - Cyber Warrior Invasion.

Антимафиоти от ГДБОП осъществиха операция срещу организирани хакерски групи в интернет след няколкомесечно разследване, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Тя е била проведена в София, Шумен, Пловдив, Бургас, Червен бряг, Плевен, Хасково, Дупница, Стара Загора, както и съвместно с 12 държави.

Членовете на групата Cyber Warrior Invasion са използвали кибертерористични похвати и са компрометирали услугите на редица големи финансови и интернет базирани компании.

Те са се занимавали и с нерегламентиран достъп до компютърни системи, търсене на пролуки или непълноти при изграждането на редица правителствени и неправителствени сайтове, споделяне на специфичен софтуер за осъществяване на нерегламентиран достъп до компютърно-информационни данни, кражба и разпространение на крадени данни от кредитни карти на хора от цял свят и т.н.

До средата на 2012 г. хакерската групировка е осъществила атаки на над 500 различни уебсайта из целия свят.

Антимафиотите са установили, че изключително добре организираната група е използвала сайта Cwi-group.org, за да координира дейността си, като постоянно е променяла местоположението му.

Според прессъобщението на МВР е била използвана "сложна система от "зомбирани" прокси компютри за "тунелиране" на връзката към него с цел прикриване на истинското му местонахождение, както и това на администраторите на сайта".

Въпреки това хакерите са били разкрити. Установено е, че уебсайтът е регистриран от И.Б., с псевдоним SlaserX, който бил член на форума. Той е криминално проявен и осъждан.

Сред основните членове на групата са и М.Б. с никнейм Necrosis от Шумен, пловдивчанинът Е.Н. с псевдоним Praetorian, хасковлията Т.Н. с псевдоним r00t3r, П.П. - Farzy от Плевен, софиянецът Р.К. с псевдоним Elfinity, И.Д. - Lord_nikon от Дупница, и С.А. от Павел Баня, използващ псевдонима SERPENT.

Хакерите имали строга йерархична организация, свидетелстваща за високата степен на координация между отделните членове. Те били структурирани в различни групи според достъпа и правомощията им: администратори, модератори, сканиращ екип, донори/спонсори, секционни модератори, приятели, ВИП потребители и членове.

В хода на операцията претърсвания и изземвания са извършени на територията на девет града. Конфискувани са четири преносими компютъра, пет настолни компютъра, седем преносими дигитални носители на информация, три компютърни твърди диска и над 200 компактдиска.

На иззетите компютърни конфигурации, използвани от организаторите на групата, са открити бази данни с огромно количество откраднати електронни пощенски кутии и потребителски профили за социални мрежи, както и паролите за тях. Голяма част впоследствие са били използвани за изнудване.

Към момента хакерският интернет форум Cwi-group.org се намира под контрола на ГДБОП и дейността му е преустановена.

Срещу членовете на групата е образувано досъдебно производство. Предстои да им бъдат повдигнати обвинения за извършвани от тях престъпления в областта на високите технологии.

"Всички участници в заловената хакерска група са изключително високо интелектуални личности, познават добре информационните технологии", каза пред журналисти в Пловдив министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов.

vesti.bg
  • Дарение

• Добави ново...