Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Взехме Samsung A20e ( не за мен ), обаче старата сим карта беше от големите, трябваше да се вземе нова карта, за да се прехвърли номера. И по-разни причини  сложихме първо на моя Redmi 4x, който е бил с опция за заключване на СИМ, която аз махнах, но няма промяна. И сега на самсунга не приема ПИН-а. Къв е тоя телефон, даже не мога да го изгася без ПИН.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Камен Петров написа:

трябваше да се вземе нова карта, за да се прехвърли номера

Прост се реже картата с клещи или във всеки сервиз.

Към всяка сим карта, освен PIN има и PUK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Камен Петров написа:

И сега на самсунга не приема ПИН-а

Титуляра на картата отива в офис на оператора или се обажда и се решава проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е на мен лично не ми се е налагало да сменям от стандартна към микро или нано карта, така че сефте чувам за изрязване в сервизи. След разговори с оператори като цяло с нищо не ми помогнаха. Ще посетим офис - ще видим, но и там са толкова наясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Камен Петров написа:

Ще посетим офис - ще видим, но и там са толкова наясно

В офис на оператора не само, че са на ясно, но ще ви дадат направо и необходимия размер карта и ще ви я деблокират. А операторите, наистина не винаги разбират за какво става дума,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Камен Петров написа:

Взехме Samsung A20e ( не за мен ), обаче старата сим карта беше от големите, трябваше да се вземе нова карта, за да се прехвърли номера. И по-разни причини  сложихме първо на моя Redmi 4x, който е бил с опция за заключване на СИМ, която аз махнах, но няма промяна. И сега на самсунга не приема ПИН-а. Къв е тоя телефон, даже не мога да го изгася без ПИН.

PIN кода както и PUK кода са написани на картончето с което идва SIM картата, ако се въвеждат различни от написаните е нормално да има проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, barbuncela написа:

В офис на оператора не само, че са на ясно, но ще ви дадат направо и необходимия размер карта и ще ви я деблокират. А операторите, наистина не винаги разбират за какво става дума,

Не е мой договора, нито картата, нито телефона, дано си прав/а. Аз досега такива проблеми не съм имал.

преди 11 минути, FusE написа:

PIN кода както и PUK кода са написани на картончето с което идва SIM картата, ако се въвеждат различни от написаните е нормално да има проблем. 

Сериозно ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Камен Петров написа:

Не е мой договора, нито картата, нито телефона, дано си прав/а. Аз досега такива проблеми не съм имал.

Сериозно ли?

Да! Написани са!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Камен Петров написа:

Сериозно ли?

Абсолютно сериозно, всяка SIM катра идва с PIN код който е написан на катрончето който трябва да бъде въведен като след това от менюто на телефона може да се промени, ако е използван повече от три пъти грешно този код се прилага PUK кода който е написан на същото картонче до PIN като ако той е въведен над 10 пъти грешен картата блокира и след това се заменя с нова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 минути, Камен Петров написа:

Тогава няма да стане! Само титуляра на договора може да го направи...Съжалявам.

Опитай с кодовете ако има разбира се на картончето. Както те посъветваха.

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, FusE написа:

Абсолютно сериозно, всяка SIM катра идва с PIN код който е написан на катрончето който трябва да бъде въведен като след това от менюто на телефона може да се промени, ако е използван повече от три пъти грешно този код се прилага PUK кода който е написан на същото картонче до PIN като ако той е въведен над 10 пъти грешен картата блокира и след това се заменя с нова. 

Имам отново усещането, че пишете преди да четете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Камен Петров написа:

И защо така мислиш? Едни резачки за 30 лв, все ще отрежат 5-6 карти. СИМ не се заключеа към телефон, а към оператор - грубо казано. Вече, ако телефона е заключен към оператор е друга тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Камен Петров написа:

PIN кода е на SIM картата не на телефона, няма как от заключена с такъв код карта да се пренесе на друга, обяснил съм къде се намират PIN и PUK кодовете, как се използват останалото е в твоите ръце. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...