Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Tommygun

Диагностика на удавен Mate 10 pro

Препоръчан отговор

Пичове, дайте идея как да разбера дали ми е заминал само дисплея или платката.

Малко предистория.

Ходих за риба и телефона ми без да го видя е паднал във водата. Намерих го след 40 минути и го извадих. Работеше до вечерта без проблеми. По принцип е водоустойчив и е тествано с правене на подводни снимки без да има поражения. Явно обаче след всички падания за последните години , някъде нещо е охлабило и този път пропусна вода. Симптомите му бяха че първо почна да играе екрана все едно го пипаш с мокра ръка, после стана черен. Няколко пъти просветва и после пак става черен. Телефона обаче през цялото време си звънеше и функционираше. След 2 дни в ориз вече нито дисплея палеше нито звънеше. Само през около половин минута по една вибрация. Носих го на ултразвуково почистване и момчето каза че е сигурен само че батерията му е наред,но не може да каже дали е дисплея или платката заминала. Според него почти е нямало следи от мокро и корозия вътре, но въпреки това не запали.

Та идеята е, че ако е дисплей ще си купя един и ще го сменя. Ако е платка няма да се занимавам. Как обаче мога да установя? Имам инструменти и ще го отворя, но въпроса е дали има къде да замеря нещо за да разбера какво е дало фира. По принцип новия вече е при мен (P30 Pro),но ми се ще ако може да оправя и този. Все пак продължава да е един топ телефон и до последно нямам забележка, въпреки че играя доста и то все нови и тежки игри. Да не говорим и че въпреки бекъпа в Гугъл, снимките ми с пълно качество са все още на него. Или поне тези от последния бекъп на компютъра пред около половин година.

Ще бъда благодарен за идеи или линкове, където мога да се информирам сам. Съвети в стил '' Занеси го в сервиза'' естествено не ми трябват, както казах имам си вече телефон, така че това е по-скоро ако може ''направи си сам''. Ако не ще е в кофата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да разбереш, без да се замери с уред и от специалист. Ако смяташ, че си такъв и ще се справиш без сервиз, действай. Но водата нанася много поражения навсякъде и едва ли проблема е в дисплея/само в дисплея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак специалист не ,но няма и да го гледам като индианец пишеща машина като го отворя. Сменял съм няколко пъти дисплеи на Айфон. Моя по принцип го дават по-кофти за отваряне, но както за всичко си има упътвания. А и както каза имам инструментите. Просто не намерих упътване за диагностика. Затова и питам ако някой е по в час да каже как да го установя. Със сигурност има начини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време го отвори и разглобен без батерия го засипи в ориз за едно денонощие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вода вече няма, както казах го носих за изсушаване и почистване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И? Значи се върни там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво да се връщам? Смяна на дисплей там е 140 евро, на платка повече и за двете не могат да ми гарантират кое е причината. Аз мога да си купя за 160 евро същия телефон а дисплея ми е само 40. Затова съм написал, ако мога да установя че е дисплей, 40 евро и времето ми не са проблем. Повече не бих инвестирал. Ако установя ,че е платка и заминава в кофата.

Явно ще се оправям сам, няма проблем. Като гледам и телефонния раздел е като хардуерния...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май изискваш от пишещите ясновидски способности...
Хубав уикенд

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Почти е нямало следи от мокро" е различно от "няма следи от мокро". Оризът (а и почистването) няма да помогнат магически, ако нещо вече е изгоряло от окъсяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, killchain написа:

"Почти е нямало следи от мокро" е различно от "няма следи от мокро". Оризът (а и почистването) няма да помогнат магически, ако нещо вече е изгоряло от окъсяване.

Toчно това ми е въпросът, как да разбера кое е изгоряло. Че нещо е заминало ми е ясно, все пак дисплея е черен. Само че имам съмнение , че може и нещо по платката да е заминало. От друга страна това периодично вибриране като при старта на телефона показва и че може да се е вкарал в boot loop. Съответно като не работи дисплея, дори и да го вкарам в менюто за hard reset, не мога да му цъкна потвърждение. Същото и като го вържа към компютъра, трябва да му потвърдя, за да се върже към hisuite.Затова питам за идея, как да локализирам проблема, не да ми се хвърля на боб, както предполага господин Dark. Мисля че съм описал достатъчно точно за какво става дума. При компютъра си има методи да се установи,кое е заминало, би трябвало и при телефона да е така. И понеже не съм запознат какъв е подхода , питам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер, само че това не е компютър да сменяш част по част, докато откриеш неработещата (ако говорим за платката).

Ако го погледнеш на слънце или силна светлина, вижда ли се нещо на дисплея (т.е. евентуално да установиш изгоряла подсветка)?

Стандартно кога я прави тази вибрация - при включване? Ако да, наистина мирише на bootloop.

Можеш ли да разбереш дали дигитайзерът работи? Какво ти дава като възможности стандартното recovery, дали можеш да стигнеш до него (ако става само с физическите бутони или пък ако дигитайзерът работи и можеш да налучкаш къде да натиснеш)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Не не се вижда нищо.
  • Вибрацията я прави когато го заредя и след първото натискане на копчето за пускане. След почистването му беше паднала батерията и тогава само мигаше червено и вибрираше веднъж при опит да го пусна. След като го окачих за цяла нощ спря да мига червено, значи батерията е заредена и почна да си вибрира. Долу-горе на всеки 20-30 секунди, колкото му трябва за рестарт.
  • Не мога да разбера, но пробвах като го вържа към компютъра да цъкна ,където си мисля че е потвърждението за достъп през юсб, но нищо не стана. А както казах първия симптом беше, че започна сам да си прави неща, все едно го пипам с мокри ръце и той не знае накъде да поеме. Физически бутони има само отстрани за включване и за звука.На тях има само включване,софт и хард резет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Tommygun написа:

Имам инструменти и ще го отворя, но въпроса е дали има къде да замеря нещо за да разбера какво е дало фира.

Еми отвори го и дай някаква снимка. Виж първо връзката платка - дисплей. Предполагам знаеш как се работи с мултицет. 

П.П. Това с ориза ти е грешката. Трябвало е вднага да го занесеш за сервизиране. Според мен трудно ще ти помогнем така дистанционно. Предполагам(според бобеца...:D), че дисплейчето е заминало на 99%. Обаче скоро не съм отварял Хуйр@звей, защото нямам грам време за такива глупости. Все пак не съм техник поправка на смартфони, а и в този раздел надали има такъв. Освен да се включи Проплод, защото той се занимава с реставрация на евтинии, които не изискват много. А Дарк-а и подобни въобще не ги отразявай. Хартиени тигри за пълнеж на форумите. Няма лошо...

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дълго време е ползван след намокряне и аз залагам на дефектирала платка или по точно в областта на захранващия чип като не изключвам и да са нанесени по- големи щети. Носи в някой сериозен сервиз за диагностика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип съм се гмуркал с него в басейн и в морето и съм снимал и само съм го озтръсквал и съм го ползвал години наред след това.

Защо мислиш ,че е в областа на захранващия чип, след като батерията беше празна и се зареди нормално?

Иначе се оказа,че дисплея на този телефон не се маха от рамката. От ifixit са успели да го махнат с голяма клизма ,но аз не можах и го счупих при опита с техния метод. Нагрях го сериозно да се размекне лепилото, но не стана. Ето иначе няколко снимки. Тея смотаняци изобщо не са го разглабяли напълно за почистване. Никъде по платките няма и следа от вода, така че според мен ако не е дисплея сигурно отстрани през копчетата нещо е дало накъсо. Там му е слабото място.

Jm-gQca0rAZ_765OADimEDHIwqYuvS-mn7mD7Q53

gRFUHFEBLCGlb-Ipn3djoLSGqGMaAfcN3c_MGEER

0vhcKMhSk5o1mHRerZGBMm8alK2HBioBuvEy8oHy

sAbjFfW2iLl519lW6-C7Kuaf7zr6Bb3O0d0f8lUa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Tommygun написа:

Защо мислиш ,че е в областа на захранващия чип

Защото той е най уязвим при намокряне, както процесора и ROM и RAM паметта, без диагностика няма как да се каже кое е дефектирало (за което вече е късно) , но малко вероятно да е дисплея (лично мнение). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майната му, отива в кофата. Вече посвикнах с P30 pro. Само сензора за пръста ме дразни още че е на такова малоумно място,но сигурно е до свикване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен най-тъпото е, че имаш телефона за водоустойчив, докато не разбереш по трудния начин, че вече не е. Ако беше без сертификация, всичко повече от дъжд отива към щети от намокряне, и знаеш най-малкото в такъв момент да го спреш веднага и да го оставиш да изсъхне за ден-два, а така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да, явно след последните няколко лупвания в земята от дъщеря ми, вече не е бил толкова водоустойчив. А и реално погледнато той е защитен от потапяне не от течаща вода. Дойде ми на акъла че течението може да му е таковало мамата. Както и да е,вече свикнах с новия и почвам да му откривам предимствата а не само неща ,които ме дразнят.

Благодаря на всички за включванията.

Поздрави и останете здрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...