Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте трябва да се спавя със следното нещо. Порта за зареждане на лаптоп леново се мести.Работи зарежда си но постоянно бяга порта. От телефон съм и не ми позволява да кача видеото затова ще поставя линк:  паролата е от 1до9

Не знам как да го оправя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от видеото поне на мен не ми става особено ясно това нещо дали е закрепено към платката със спойка или по друг начин, ако е спойка - Ясно поялника и си ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bubbles написа:

Ами от видеото поне на мен не ми става особено ясно това нещо дали е закрепено към платката със спойка или по друг начин, ако е спойка - Ясно поялника и си ти.

https://ibb.co/DMR3nBk
https://ibb.co/k8gcTh1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако само тия четири крачета ги пипаш с поялника и предполагам останалта работа(ако има такава) трябва да я свърши горната част на лаптопа(кутията) като я затвориш и стегнеш добре.
Апропо какъв е модела на този лаптоп?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Сега загледах малко по-внимателно, това отдясно счупено и е или си е така?

Не ми изглежда счупено нищо. Спойката по крачетата няма да навреди на платката нали ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Bubbles написа:

Ако не минава някоя връзка от там не би трябвало да има проблеми.
Виж и видеото все пак, пък дано да помогне.

Запоих крачетата към порта не мърда вече хах и  си работи ! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.03.2020 г. в 17:56, Bubbles написа:

:)

Добър вечер.. Случи се така че се счупи порта за зареждане целия Откачи се от платката. След като  запоих крачетата всичко си беше окей без никакви проблеми си го ползвам. Преди малко като му падае батерията и поставих зарядното докато го вкарвам усетих как се разкачи. Отворих го видях че са се откачили пак крачетата  със споо и пак беше щръкнал нагоре. Побутнах го надолу и се откачи целия..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ами очевидно значи наистина е имало отчупена част както ми се стори още онзи ден.
Ами може би наистина е най добре да се занесе на сервиз, но ако приемете един съвет - Занесете го в оторизания сервиз ако и да е свършила гаранцията, иначе рискувате някой "Специалист" да си остави ръцете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Bubbles написа:

Е ами очевидно значи наистина е имало отчупена част както ми се стори още онзи ден.
Ами може би наистина е най добре да се занесе на сервиз, но ако приемете един съвет - Занесете го в оторизания сервиз ако и да е свършила гаранцията, иначе рискувате някой "Специалист" да си остави ръцете.

Току що го запоих наново.. Ще изпратя клип да погледнете. Този път го запоих с 4 те крачета.  Пак си работи т.е светват сетлините понеже не съм сгобил наново. Аз изкарах откачих цялата платка 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Атанас Димов написа:

Току що го запоих наново.. Ще изпратя клип да погледнете. Този път го запоих с 4 те крачета.  Пак си работи т.е светват сетлините понеже не съм сгобил наново. Аз изкарах откачих цялата платка 

А калая примесихте ли го с нещо?
Ако не пак ще се отлепи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм някакъв професионалист. На 17 съм но се занимавам с подобни неща като хоби понеже ми е интересно да ремонтирам смартфини/компютри. И така дето се вика трупам опит. Винаги като срещна затруднения гледам да се обръщам към вас които имате повече опит в сферата. Затова избягвам сервизи гледам сам да си поправям техниката. Ето видео паролата пак е от 1 до 9

паролат

току-що, Bubbles написа:

А калая примесихте ли го с нещо?
Ако не пак ще се отлепи.

Каля не го премесвам с нищо. Чист както си го имам на ролка като го закупувам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Bubbles написа:

Ами надявам се да издържи,на жидеото изглежда добре.
Успех!

А попринцип с какво се меше калая ? Поенеже за първи път чувам че трябва да се премесва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Атанас Димов написа:

А попринцип с какво се меше калая ? Поенеже за първи път чувам че трябва да се премесва

Например с тази паста, като загрее поялника просто я докосваш и после вземаш калай. https://servizno.bg/Pasta-za-kalaidisvane-na-poialnik-YX-B2
Един номер който научих преди години от баща ми - Ако нямаш от тая паста става и с аспирин, просто вадиш едно хапче, пипаш с поялника и после калая.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Bubbles написа:

Например с тази паста, като загрее поялника просто я докосваш и после вземаш калай. https://servizno.bg/Pasta-za-kalaidisvane-na-poialnik-YX-B2
Един номер който научих преди години от баща ми - Ако нямаш от тая паста става и с аспирин, просто вадиш едно хапче, пипаш с поялника и после калая.

Благодаря !! Като отпаднат тези карантини и глупости ще си поръчвам. Хубава вечер ! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Атанас Димов написа:

Благодаря !! Като отпаднат тези карантини и глупости ще си поръчвам. Хубава вечер ! 

Лека вечер :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си запоил никак добре местата! Не си виновен, вероятно нямаш подходящ поялник, но спойките трябва да са гладки и разляти. Имам една снимка:

Solders.jpg

Необходимата за целта паста се намира вътре в:

преди 6 часа, Атанас Димов написа:

имам на ролка

но не винаги е достатъчен, а при по-висока температура на поялника изгаря предварително.

В никакъв случай аспирин!!! Там технологията е друга.

Може да си купиш Паста за запояване:

http://www.elimex.bg/product/99198/pasta-za-zapoyavane-40gr.html

или

http://www.elimex.bg/product/95793/pasta-za-zapoyavane-cynel.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, JKirilov написа:

Не си запоил никак добре местата! Не си виновен, вероятно нямаш подходящ поялник, но спойките трябва да са гладки и разляти. Имам една снимка:

Solders.jpg

Необходимата за целта паста се намира вътре в:

но не винаги е достатъчен, а при по-висока температура на поялника изгаря предварително.

Може да си купиш Паста за запояване:

http://www.elimex.bg/product/99198/pasta-za-zapoyavane-40gr.html

или

http://www.elimex.bg/product/95793/pasta-za-zapoyavane-cynel.html

Благодаря за отговора ще прегледам. Попринцип е за smd елементи поялника. Просто аз го използвам от скоро и все още се уча.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, JKirilov написа:

Ти ще кажеш, знаеш ли колко пъти ми е спасявал кожата тоя аспирин?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Waterstone7474
      Здравейте на всички, днес открих този сайт😲 и останах много впечатлен като четох форума, така че реших да си направя регистрация и да попитам за съвет. Имах Lenovo Y580 от 2012, но се повреди и ми казаха че не може да се оправи. Тогава се поохарчих, но пък 8 години, включително досега, без проблем играх лига на минимум 60 fps (макар че в началото вдигаше към 240, а сега към 80). Развъртях сайтовете и се спрях пак на Lenovo, този път Legion 5. Въпросът е точно каква спецификация ще ми пасва най-добре за лига в дългосрочен план:
      1. Процесор - Intel i5 (10300H  4.5GHz ) или i7 (10750H   5GHz) ? Знам, че лига е много по-зависима от CPU-то и специално 1-core clock, но струва ли се тази разлика в представянето за 200лв разлика в цената? Дали i7 ще ми даде екстра години или две, или така или иначе като нагрее след първата минута тези 5GHz са неизползваеми (четох че не могат да се използват при темп. над 80 градуса)? Иначе Ryzen наистина са страхотни, но тъй като ще го използвам главно за гейминг, ще се спра на Intel заради по-ниския CAS-Lateny и по-високата турбо честота. Относно RAM-та и 8GB сега ме устройват, след време ще си купя нови две 8-ци и ще ги сложа на dual-channel.
      2. Видеокарта - GTX1650 Ti (4GB GDDR6) или GTX1660 Ti (6GB GDDR6)? Засега и двете са overkill за LoL, знам, но искам поне 5 години да нямам притеснения дали ще забива играта или не. 1660 Ti e към 40% по-бърза, но към има по-висок TDP и може да загрява повече..
      3. Откъде да направя покупката? Досега съм пазарувал от технополис, но там няма всички спецификации. Какво ви е мнението за магазините eMAG и Ardes?
      Вариантите стават 4, ето най-евтиния и най-скъпия. Просто много ги премислям нещата и не знам дали не давам излишно пари с по-мощните варианти😀
    • от Марио Проданов
      Здравейте, колеги!
      На скоро родителите ми дадоха техен стар лаптоп Asus F5 закупен през 2009 година и използван до 2014г. 
      Първоначално лаптопа стартира и ми показа още от началото само черен екран. Оставих го 5мин. да вдигне температура и сам потръгна и стартира. Направих профилактика(почистване и добавяне на нова термопаста на CPU и GPU.) Почистване на плочките на  RAM паметта с Brake Cleaner, както и слотовете.  След това го преинсталирах на Windows 7 64bit и всичко си беше наред. 
      Въпреки всичко това още от самото начало лаптопа не записваше датата и часа - нито в BIOS, нито и в ОС. Знаех от къде е проблема - плоската батерия.
      Разглобих лаптопа на цяло - бавно и много внимателно. Смених старата плоска батерия с нова и върнах всичко обратно, както трябва(всички кабели свързани и няма нищо скъсано и счупено, защото не разглобявам за първи път лаптоп или декстоп машина. )
      Както споменах върнах всичко на мястото и не иска да стартира. Като го стартирам - черен екран и не показва нищо повече. 
      Всичко прегледах - RAM, HDD и т.н. Всичко работи, но продължава да дава черен екран.
      Направи ми впечатление, че чипсета на дъното на лаптопа прегрява. 
      Попитах едно момче, което също като мен се занимава с компютри от доста години. Погледнах ме го и ми спомена, че чипсета е изгорял, но аз не съм много съгласен с него. 
      Това е общо взето всичко. 
      Дайте съвет и си изкажете мнението по темата.
      Съжалявам, ако съм забравил нещо да добавя.
      Благодаря за вниманието! 🙂
    • от dakata00ss
      Здравейте! От няколко месеца лаптопът ми замръзва по време на каквато и да е работа, по време на игри се забелязва значителен(с над 50%) fsp drop. Също така има и друг проблем - когато вкарам захранващия кабел в лаптопа(батерията може да или да не е в него), който е вече свързан към тока, лаптопът се включва и изключва сам без да съм натиснал копчето и чак на 3я път се включи нормално. Ползвам две операционни системи - windows и ubuntu. Преди съм нямал такъв проблем, носих го на сервиз и ми казаха, че си прави проверки някакви. Дори и да е вярно мисля, че не е това проблема. Занимавам се с компютри, но нямам особен опит(повече софтуерно, отколкото хардуерно). Четох какво ли не, правих какво ли не и нищо. Ще дам и следния пример - когато стролвам някъде много бързо, лаптопа замръзне за 2-3 секунди и отиде да там, където съм скролнал. Лаптопът е на 2-3 години и е ASUS ROG GL552VX-DM447D. Ако може да ми дадете някакви насоки, какъв е проблема, може ли да се разреши и т.н.? Благозаря предварително!
    • от kolon
      здравейте,
      не съм много сигурен как точно трябва да формулирам темата, но ще опитам.
      повечето от новите лаптопи, които се продават, имат инсталиран windows 10. обадих се в магазин от верига и попитах една служителка дали ако махнат windows 10 от определен лаптоп и ми го дадат с ms-dos, например,  няма да ми намалят цената със 150 - 200 лв. служителката ми каза, че нямало да го направят защото получавали лаптопите така - с инсталиран windows 10 и въобще им било забранено да ги пипат. 
      въпросът ми е дали на такъв лаптоп с windows 10 ще мога да инсталирам някаква друга ос, например linux-distro? мисля си, че не би трябвало да има проблем, обаче често се случва да си мисля едно, а то да излиза съвсем друго.
      какъв е вашият опит?
    • от kolon
      здравейте,
      наскоро се позагледах в ревюта на нови лаптопи и на доста от тях сякаш не можах да видя ethernet lan-socket. не ми се иска да вярвам, че от един момент нататък ще започнат да произвеждат всички лаптопи без възможност за кабелен интернет, защото направо ще е нещо безподобно и чудовищно и все ми се иска нещо да съм недоразбрал и/или недовидял.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване