Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Ще си поостанем вкъщи покрай пандемията и решихме, че е време за покупка на великото чудо на техниката - ТЕЛЕВИЗОРА. Нямам понятие от дисплеи, подсветки, резолюции, кои са браншовите доминатори и т.н. за това се обръщам към вас за помощ.
Критериите са:
-доколкото е възможно за бюджета добра картина;
-задължително СМАРТ функционалност, като тук нямам идея коя ОС е удачнам най-вероятно през по-голямата част от времето ще вървят неща от интернет на него;
-възможност за закачане на стена;
-добър хардуер;
- FHD,UHD, 4k?;
- за размер на екрана може би около 40 инча.

Нищо не разбирам, за това Ви моля без нападки и безмислени коментари.
Ще бъда благодарен за конкретни съвети (търси това,това и това), директни линкове (към български вериги за техника, бих предпочел магазин Зора).
Лаишки потърсих и намерих това, като си нямам идея дали е ок или не:
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-UE-43RU7092-4K-Ultra-HD-LED/p/12193

Благодаря много на всички отзвали се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Финехаз написа:

Здравейте! Ще си поостанем вкъщи покрай пандемията и решихме, че е време за покупка на великото чудо на техниката - ТЕЛЕВИЗОРА. Нямам понятие от дисплеи, подсветки, резолюции, кои са браншовите доминатори и т.н. за това се обръщам към вас за помощ.
Критериите са:
-доколкото е възможно за бюджета добра картина;
-задължително СМАРТ функционалност, като тук нямам идея коя ОС е удачнам най-вероятно през по-голямата част от времето ще вървят неща от интернет на него;
-възможност за закачане на стена;
-добър хардуер;
- FHD,UHD, 4k?;
- за размер на екрана може би около 40 инча.

Нищо не разбирам, за това Ви моля без нападки и безмислени коментари.
Ще бъда благодарен за конкретни съвети (търси това,това и това), директни линкове (към български вериги за техника, бих предпочел магазин Зора).
Лаишки потърсих и намерих това, като си нямам идея дали е ок или не:
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-UE-43RU7092-4K-Ultra-HD-LED/p/12193

Благодаря много на всички отзвали се!

Ето Ви едно предложение от мен.   https://www.emag.bg/televizor-led-smart-android-tcl-43-109-sm-4k-ultra-hd-43ep660/pd/DTHDV6BBM/ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че с LG  рядко някой може да сгреши, макар Самсунг да водят по продажби. 

Обикновено до май месец се разкарват от магазините старите модели. Така, че точно сега е момента да се изчака някоя промоция на модел 2019. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроси:

1. На какъв източник на сигнал ще го гледаш? Ако е външен приемник през какъв кабел е свързан?

2. За какво държиш да е Smart? Каква функционалност ще ползваш?

Взимай най-големия размер за предвидените пари. Като го съобразиш с наличното място. Ако ще го закачаш на стена едва ли ще е проблем. Гледай да не го пече слънцето (директно срещу прозореца).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, взех вече телевизор, някакъв Самсунг е, и се опитвам да го вържа към безплатните канали. Нямам идея как работи това, от ТВ не разбирам въобще. Имам 1 малък сателитен приемник от предишния собственик на жилището и предполагам 1 каблче с BNC конектор, което боцнах отзад в телевизора. Въпреки опитите ми да настроя, абсолютно нищо не става, хванах някакви арабски EgyptianTV, OMANHD и saudi1... Въобще не мога да се оправя, дори не знам дали това е пълният набор от условия за свързване с едирната телевизия (Btv, Bnt и другите безплатни). 

Моля помогнете, отчаях се сериозно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш сателитен приемник, свързваш го, и хващаш сателитни канали. Дотук - ясно и логично.

Искаш да гледаш ефирна телевизия? Купуваш си антена за ефирни телевизии. Искаш да гледаш кабелни? Сключваш договор с доставчик на кабелни канали. Пак ясно и логично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

Имаш сателитен приемник, свързваш го, и хващаш сателитни канали. Дотук - ясно и логично.

Искаш да гледаш ефирна телевизия? Купуваш си антена за ефирни телевизии. Искаш да гледаш кабелни? Сключваш договор с доставчик на кабелни. Пак ясно и логично.

Да разбирам, че сателитчето и антената за ефирна имат разлипни функции? Можеш ли да ми кажеш ориентировъчна цена за тази антена и дали има значение откъде ще се закупи? Благодаря ти за бързия отговор! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Финехаз написа:

Да разбирам, че сателитчето и антената за ефирна имат различни функции? 

Ами, много естествено :) . Само че не разбирам много от антени, не гледам телевизия. Изчакай Филипов или Колев60 да се включат в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не ти е ясно, няма да се оправиш сам. Попитах нещо, отговор няма. Аванта има, ама за без пари си хванал арабелите с чалмите. За по-хубави неща на български (не ти знам езиковата подготовка)  Има платени неща, други излизат по други начини, но не всичко е без пари. За 1 МРЗ си си купил копчето, сега ще му шиеш и балтона. До тук не видях и какво SMART ползваш, ама взични знаете да искате нащо, без да знаете дали ви трябва или защо. Но това предполага и наличието на интернет, за който нищо не си казал. Така че виж предния ми пост и конкретизирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.03.2020 г. в 20:27, Филипов написа:

Въпроси:

1. На какъв източник на сигнал ще го гледаш? Ако е външен приемник през какъв кабел е свързан?

2. За какво държиш да е Smart? Каква функционалност ще ползваш?

Взимай най-големия размер за предвидените пари. Като го съобразиш с наличното място. Ако ще го закачаш на стена едва ли ще е проблем. Гледай да не го пече слънцето (директно срещу прозореца).

1.Понятието източник в случая не го разбирам напълно, за мен източник беше малкото сателитче, което подозирам е било на Булсатком. 

2.YouTube за момента, ще видя какво смислено има още. Целта беше да има достъп до интернет, телефоните в домашната мрежа да могат да го виждат и съответно понякога да се свързват и излъчват без да има нужда от кабел и всевъзможни преходници(OTG, USB Type-C, Lightning и т. н.). Чувал съм легенди за някакви листи с канали, Kodi и т. н.,но още са ми далечни неща (Знам че Kodi работи с Android, а не с Tizen). Като цяло съм ИТ фен и ако имам възможност за смарт устройство бих купил. 

3. Езикова подготвка - английски. 

4. ТВ е свързан с домашната Wi-Fi мрежа. 

5.Взех най-големият, който пасва на секцията. 

Надявам се вече информацията да е достатъчна, за да ми дадете нужните насоки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш интернет а кабелна нямаш ли ? ако нямаш провери какво предлага като канали доставчика ти дали са по вкуса си ако са пускай смело .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Град? ТВ кула? Ефирната телевизия, която е от 4-5 до10 канала у нас, може да се хване с едно кабелче, мушнато в буксата.

Тубата можеш да гледаш, ако имаш такава икона, или имаш отворен браузър. Все пак ТВ свърза ли се с "домашната мрежа"?

Две години най-малко няма да има никакъв спорт, така че поне това е ясно! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, adersa написа:

Имаш интернет а кабелна нямаш ли ? ако нямаш провери какво предлага като канали доставчика ти дали са по вкуса си ако са пускай смело .

Година и половина сме в това жилище и преди няколко дни купихме телевизор - не гледаме телевизия като цяло, за това и не искам да давам излишни пари всеки месец. 

преди 5 часа, JKirilov написа:

Град? ТВ кула? Ефирната телевизия, която е от 4-5 до10 канала у нас, може да се хване с едно кабелче, мушнато в буксата.

Тубата можеш да гледаш, ако имаш такава икона, или имаш отворен браузър. Все пак ТВ свърза ли се с "домашната мрежа"?

Две години най-малко няма да има никакъв спорт, така че поне това е ясно! ;)

Уж включих кабелчето където трябва но не се получи работата. 

Свърза се с интернет, гледахме през Тубата видеа, от лаптоп също. 

Остава въпросът нужна ли ми е някаква антена за безплатната ефирна ТВ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ефирна - зависи от кое село си и други неща като видимост към предавателя, околен бетон и арматури. Ти нещо ще плащаш ли на някой доставчик или изкаш хептен за без пари? Кои български програми те интересуват и кои чужди? Като имаш интернет повечето нашенски може да ги гледаш на сайтовете им. Тук отгоре има една голяма лаладжийска тем, в които някои дават линкове за нещо си. Кой какво, как и дали гледа е отделен въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм от село, живея в град Пазарджик.

Нищо не искам да плащам понеже телевизорът ще се включва 2 пъти в месеца и то за видеа от интернет и евентуално някой път да се гледа Мастър шеф, като съм чувал, че БТВ е от безплатните канали, за това ми е неоправдано да плащам дори 1 ст. на оператор като няма да ползвам реално платена услуга. 

Чужди програмни не ме интересуват - интересува ме бТВ.

Нужни ли са ми други устройства, които трябва да се свързват към телевизора и ориентировачно какви са им цените (20,50,100 лв.?)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Финехаз написа:

Чужди програмни не ме интересуват - интересува ме бТВ.

Нужни ли са ми други устройства, които трябва да се свързват към телевизора и ориентировачно какви са им цените?

Затрупаха те с въпроси,но никой не иска да ти отговори конкретно.Трябва ти една антена за ефирна телевизия.Мисля че са по-10 20 лв.В Пазарджик има добър сигнал,така че ще хващаш тези безплатни телевизии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

Затрупаха те с въпроси,но никой не иска да ти отговори конкретно.Трябва ти една антена за ефирна телевизия.Мисля че са по-10 20 лв.В Пазарджик има добър сигнал,така че ще хващаш тези безплатни телевизии.

Благодаря ти, това ме интересуваше!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не обясниш къде ти се пада кулата и за железобетоните, вкл. на околните сгради, никва антена не мое ти помогна! Кажи сега как фана тубата, а не можеш едно кирливо бтв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, JKirilov написа:

Ако не обясниш къде ти се пада кулата и за железобетоните, вкл. на околните сгради, никва антена не мое ти помогна!

Кулата...!Железобетоните...!Околни сгради...! Ти май си изперкал нещо.В Пазарджик имам един по стар модел Самсунг.С една стайна антенка(една педя голяма),се хващат тези ефирните програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

Кулата...!Железобетоните...!Околни сгради...! Ти май си изперкал нещо.В Пазарджик имам един по стар модел Самсунг.С една стайна антенка(една педя голяма),се хващат тези ефирните програми.

Ти не само IT спецялист не си, ами и никакъв!

преди 10 часа, Финехаз написа:

Уж включих кабелчето където трябва но не се получи работата. 

Чети и записвай. Не че не може да го е ръгнал другаде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на включилите се в дискусията и най-вече на @Димитър59, за краткия и точен отговор.

Темата е приключена, модератор или админ може да я заключи ако прецени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да беше почнал в първия пост че искаш за без пари да гледаш ефитрна телевизия в Пазарджик.

Предавателят ти е 100W на сградата на общината  и е на 35 канал. Достатъчна ти е стайна антена примерно такава http://www.shop.pacostar.com/product/72/dvb-t-tsifrova-efirna-antena-s-magnit-ap8112.html

Разни стари неща от соц. време не са подходящи, защото тогава аналоговата се излъчваше на хоризонтална поляризация, а сега е на вертикалма. Останал е един мултиплекс със 6 SD програми БНТ1, БНТ2 БНТ3, bTv, Нова, BGonAir.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...