Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кико

Колко ще посетим работното си място след обявяване на "Извънредно положение".

Ще работите ли в условия на "Извънредно положение" заради обявената пандемия от коронавирус.  

13 гласували потребители

1. 1. Ще работите ли в условия на "Извънредно положение" заради обявената пандемия от коронавирус.

• Ще работя
    • Няма да работя
    • По мой избор

Препоръчан отговор

Аз утре чакам да ми се обадят за работа, не знам дали ще ми се обадят. ТИР-а чакаше на Унгарската граница оня ден и не знам какво е положението, Дефакто съм на повикване. Вие ще работите ли в тия условия и ако работите, как така ви накараха да работите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тирове ли разтоварваш

аз съм безработен

едни по интервюта за работа казаха че ше ми се обадят преди неколко години

друг пък каза че имало работа и плащал

аз го питах зависи каква работа и че трябва да ми се обади 1 седмица предварително да си наглася нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Миро Асенов написа:

тирове ли разтоварваш

аз съм безработен

едни по интервюта за работа казаха че ше ми се обадят преди неколко години

друг пък каза че имало работа и плащал

аз го питах зависи каква работа и че трябва да ми се обади 1 седмица предварително да си наглася нещата

Не, но внасяме суровини с ТИР-ове. Без тия суровини, не може да работим и един ден. Навремето, когато шефа бе наистина шеф, пазеше на скалд суровини за около месец работа напред. Сега сина му, който ръководи от 12 години след смъртта на баща си, каза, че баща му е грешил, че е затварял толкова пари. Е, сега работим ден за ден и ако има забавяне в доставките дори за няколко часа, се налага да променяме работното си време. Примерно от втора смяна в понеделник да ходим редовна във вторник. Или да се налага от първа смяна в четвъртък, да минаваме втора в петък, Случвало се е да почваме седмицата и в неделя. Всякакви комбинации има, всички противозаконни. И това само, защото шефа смята, че баща му е грешил с малкото запаси, дето си осигуряваше.   Щото ако сега имахме поне за седмица запаси, нямаше да се притесняваме от това извънредно положение. То и в извънредното положение е казано, че се забраняват определени дейности, но не и нашите.  Само че ние сами си го набутваме отзад с политиката, която водехме десетина години или по-точно от предната финансова криза. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Кико написа:

Не, но внасяме суровини с ТИР-ове. Без тия суровини, не може да работим и един ден. Навремето, когато шефа бе наистина шеф, пазеше на скалд суровини за около месец работа напред. Сега сина му, който ръководи от 12 години след смъртта на баща си, каза, че баща му е грешил, че е затварял толкова пари. Е, сега работим ден за ден и ако има забавяне в доставките дори за няколко часа, се налага да променяме работното си време. Примерно от втора смяна в понеделник да ходим редовна във вторник. Или да се налага от първа смяна в четвъртук, да минаваме втора в петък, Случвало се е да почваме седмицата и в неделя. Всякакви комбинации има, всички противозаконни. И това само, защото шефа смята, че баща му е грешил с малкото запаси, дето си осигуряваше.  

е да ама сега  шефа ти си е купил едно фeрари мерари или нещо подобно от терикатлък няколко години .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Миро Асенов написа:

е да ама сега  шефа ти си е купил едно фeрари мерари или нещо подобно от терикатлък няколко години .

Не е Ферари, БМВ 7-ма серия е ;) И не е една. Отделно, че няколко години плащахме на шефа лихвите, дето той трявбаше да плаща към банки. Отделно, че и заплат ни дължи, както и отпуски заради смяна имената на фирмите. Вече не знам колко имена сменихме. Но жив и здрав да е дебелака, има 3 деца ако не греша. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ncl написа:

Ще работя, разбира се.

Ти и аз да, майка ми примерно ги затварят до 29-ти. А тя е пенсионерка. Говоря за Монтюпе - Русе. Производство на разни алуминиеви компоненти за известни автомобилни марки. Макар че тук става въпрос за изхранването на рабите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние не може да спрем работа. Обектите не могат да останат без охрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ncl написа:

Ние не може да спрем работа. Обектите не могат да останат без охрана.

Но парламента може :)  Футболисти, вземащи милиони на месец, пилоти от Ф1, вземащи също милиони, спират. При най-малката опасност спират. Но ти работиш. Защо? Колко вземаш? 1000, 2000 лева? Защо милионерите не ни дадат пример как се работи, а страхливо се крият в хралупите си? Ами то вчера прекратиха рали Мексико един ден преди края. Защо? За да можели хората да се приберат по домовете. Че то и сега не могат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ncl написа:

320 лева.

Ще си го сложа в рамка :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам късмета да работя от къщи, така че за мен почти няма промяна с изключение на това, че тия дни съм ограничил излизанията навън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, ncl написа:

320 лева.

преди 25 минути, Кико написа:

Ще си го сложа в рамка :) 

Дневно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То пък голям келепир да не работиш, особенно ако ще е за сметка на отпуската, вместо да почиваш лятото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ined написа:

То пък голям келепир да не работиш, особенно ако ще е за сметка на отпуската, вместо да почиваш лятото.

Това лято няма да се почива.   Най-малкото всички си отложиха работите за август.  Някак си им се видя уместно да го направят. И ги разбирам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние нямаме отпуски. Плащат 100 лева за цялата година и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ncl написа:

Месечно, разбира се.

Дори майка ми, дето са на минималната, вземат повече като че ли.  Между другото, при нас шефа реши преди 2 седмици да съкрати малко хора и част от охраната. Аз се чудя, как охраната ще се справи. 10 човека охрана ще съкращава или по-точно им даде предизвестия. Не знам. Хората са си точно по график, ако съкрати 10 човека, ще трябва да работят извънредно, предпоалгам без пари. Той тоя пари дава само, ако си увеличиш двойно работата и то нещо от сорта на 5%. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е на 8 часа - да. Нас ни осигуряват на 4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ncl написа:

Ако е на 8 часа - да. Нас ни осигуряват на 4.

Бачкат си по 24 часа, почиват мисля 3 дена, да не те излъжа.  Но да бачкаш 24 часа, да почиваш 2 дена, си е убийствено. Работил съм два дена  първа, два дена втора, два дена нощна, два дена почивка и на практика почивката ти е около един ден. Накрая на месеца пак ни се падаше един извънреден. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние сме през ден. От понеделник до петък по 15 часа, събота, неделя и на празниците по 24.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ncl написа:

Ние сме през ден. От понеделник до петък по 15 часа, събота, неделя и на празниците по 24.

Добре де, обърка ме. На месец какво значи това? 320 лева за тоя труд? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ncl написа:

Да, 320 лева чисто.

Ами тя минималната е доста повече, но вие сте на 4 часа осигуровка. Тогава трябва и по-малко да ви удържат от брутото. Как така работите по 15 часа през ден, а ви плащат за 4 часа явно? Това си е жива експлоатация. 

ПП:, Леле, какви схеми се въртяли в Боковата ни държава...а дали Боко знае това или Чоко не му е казал още?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кико написа:

Отделно, че и заплат ни дължи, както и отпуски заради смяна имената на фирмите.

имаше май някаква врътка на 50000 лв печалба ако си смениш името на фирмата не дължиш ддс или нещо такова 

преди 32 минути, Кико написа:

Аз се чудя, как охраната ще се справи. 10 човека охрана ще съкращава

може да сложи камери и сот и 3 -4 човека да се въртят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...