Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с енкодинга на субтитрите

LoNG
 Сподели

Препоръчан отговор

Имам следният проблем. Тегля субтитрите на български и след това във филма ми излизат със странни знаци. Пробвах се да променя енкодинга на субтитрите, но при някой не става, а при други се получава, но въпреки това мака не може да ги прочете във VLC player

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

Като отвориш файла с Notepad - чете ли се?

С какви настройки си пробвал?

Правилният въпрос е: в TextEdit четат ли се?
Mac!
@LoNG, пробвай в плейъра да смениш кодировката:
Tools>Preferences>Subtitles & OSD:
Basic_subtitles_prefs.png

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, DarkEdge написа:

Правилният въпрос е: в TextEdit четат ли се?
Mac!
@LoNG, пробвай в плейъра да смениш кодировката:
Tools>Preferences>Subtitles & OSD:
Basic_subtitles_prefs.png

Направих го. Аз ги отварям първо през Visual Studio Code и след това им променям енкодинга на "windows-1252". Когато и отворя отново те пак не са се променили. 

преди 17 часа, plamen_petrov_80 написа:

Като отвориш файла с Notepad - чете ли се?

С какви настройки си пробвал?

нямаме notepad на мак :д Това, което направих е орното от @DarkEdge и да сменям енкодинга на субтитрите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А презаписваш ли след промяна на кодировката? И не 1252, а 1251

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, DarkEdge написа:

А презаписваш ли след промяна на кодировката? И не 1252, а 1251

699412434_Screenshot2020-03-18at10_59_42.png.fa417b83863bbda051d1099275466932.png

Ето това правя. Първо ги "reopen", а след това ги сейфам също така. Дори си направих експеримент да направя и двете функции и след това да го запиша като нов файл, но в момента, в който го отварям файла отново се бъгва веднага.

Много странен проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Niki5550 написа:

по темата

За mac?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 9 месеца по-късно...
на 21.12.2020 г. в 20:43, dkt написа:

Субтитрите трябва да са UTF-8. 

Имам една моя си програмка (просто извиква iconv -f cp1251 -t utf8, но е по-удобно)

Поддържа конвертиране и в двете "посоки" - cp1251 - utf8 и utf8-cp1251

Загубих и сорс кода, и не ми се занимава да я пиша пак....  ако някой ще я ползва - НЕ прави никакви проверки на входящия файл, ама като казвам никакви - имам предвид наистина никакви! Ако пробвате да конвертирате неподходящ файл, или такъв, който не е в cp1251 / утф8 - ще го повредите безвъзвратно!

т.е. ако дадете да конвертира от cp1251 в utf8, и входният файл не е cp1251 - ще го повреди.

Правил съм си програмката за лична употреба, и за това е такава..... ако по някаква случайност открия сорс кода ще го публикувам, на някой ако му се занимава - да го дооправя.

https://e46.eu/SubConverter.zip

За коя програма става въпрос?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване