Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Миро Асенов

Как стои въпросът с неплатени осигуровки и корона вирусна инфекция ?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

ако нямам здравни осигУровки,  ще ме прегледат ли за корона вирУс и ще ме настанят ли в болница безплатно ?

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Миро Асенов написа:

ако нямам здравни осигоровки  ще ме прегледат ли за корона вирос и ще ме настанят ли в болница безплатно ?

Точно на този въпрос не мога дам точен отговор!

Ако има спешен случай, то пациента се обгрижва от медиците дори и да няма осигуровки.(за мое съжаление)

На това разчитат почти всички мангали!

Ти мангал(циганин) ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, ivan_pop написа:

Ако има спешен случай, то пациента се обгрижва от медиците дори и да няма осигуровки.(за мое съжаление)

Защо? Ако някой е сериозно болен какво значение има дали има осигуровки или не? Типично тъпо българско мислене на прости хора. Без никакво извинение към никого. Който иска да се обижда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ice_lion__01 написа:

Защо? Ако някой е сериозно болен какво значение има дали има осигуровки или не? Типично тъпо българско мислене на прости хора. Без никакво извинение към никого. Който иска да се обижда.

Ами защото няма нищо безплатно!Аз плащам осигуровки.

Ако някой няма осигуровки и ползва здравната система безплатно, то разходите аз ги плащам!

Плащам от моите осигуровки и не само аз плащам!

И този който няма осигуровки а ползва, се явява паразит!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма осигоровки, значи не му трябват! Никоя частна болница няма да го върне - там няма начин да не платиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, ivan_pop написа:

Ти мангал(циганин) ли си?

Гаранция! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Миро Асенов написа:

ако нямам здравни осигоровки  ще ме прегледат ли за корона вирос и ще ме настанят ли в болница безплатно ?

Най-вероятно ще те прегледат, но като не можеш да си платиш едва ли ще те те вземат за лечение в болница, освен ако не си човек на някой доктор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен, че темата е глупава, автора е и неграмотен! Срам и позор! Да си си плащал осигуровките. Ти си смукач за системата! Ще си плащаш! Има симптоми по които да се разбере дали си болен от корона "вирОс''.  "осигОровки" Ако си мангал, отивай на сапун. Ако не си - кьотек докато се научиш да пишеш грамотно. Не - никой няма да те гледа без да имаш осигуровки. Отивай да просиш и тогава на доктор. Така или иначе ако си болен, трябва да си стоиш вкъщи. Лечение няма за момента. Да те опънат 1-2 пъти и ще изкараш пари за потребителска такса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Миро Асенов написа:

Да. Ще трябва да доплатиш за стриптизьорките, които ще ти носят плодове и ще те масажират, обаче оркестъра във вторник е безплатен, в сряда - плувния басейн, а през уикенда - бингото и тревата с лечебна цел.

преди 1 час, Eclipse2G написа:

Ако си мангал, отивай на сапун.

Расист!

преди 1 час, ivan_pop написа:

Значи, по твоята логика, бременните жени, непълнолетните, инвалидите и пенсионерите са просто паразити.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Myanmar написа:

Значи, по твоята логика, бременните жени, непълнолетните, инвалидите и пенсионерите са просто паразити.

Не!Опитваш се да извърташ нещата!

Паразити си тези бременни жени които са непълнолетни и са неграмотни!

Реалните инвалиди не са паразити!Паразити са тези дето са инвалиди на книга, а реално карат скъпи коли и са здрави като камък!

Пенсионерите не са паразити защото когато са работили са внасяли осигуровки!

Децата които ходят на училище и учат  не са паразити!Те са бъдещето на България!

Децата които не ходят на училище, или ходят на училище но не учат, са паразити!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много опростяваш нещата. Поляризираш ги. И си свеждаш до пари, което е много погрешно. Ако една отрепка цял живот си е внасяла здравните осигуровки, това не ѝ прави живота по-ценен от жена, родила на 16 и останала без образование.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivan_pop написа:

Ако някой няма осигуровки и ползва здравната система безплатно, то разходите аз ги плащам!

Ванка, аз от 15-тина години плащам пълни осигуровки върху доста голяма заплата, поне до средата не периода. Веднъж на 2 години ходя на доктор, плащам си таксите, 1-2 пъти съм имал направление. По-точно 2 пъти. И аз не смятам, че хилядите, които съм дал, се равняват на двете направления. Но разбирам това, щото утре и аз ще ъм пенсионер, ако имам късмет. Циганина не плащал.  Лошо. Ама на циганин никой пари не дава. Циганина няма образование. Няма, щото никой в нашата държава не го е интегрирал. Щото ако сега бяхме интегрирали всякакви цигани, турци и каквито се сетиш, нямаше да имаме никакви проблеми. Ако циганина днес не знаеше, че е циганин, а се смяташе за българоговорящ и дори българин, даже и нямаше да се питаме, какви сме ние, българите. В миналото сме били сбор от поне 50 племена. Още едно циганско племе нямаше да навреди на гена ни! Но не, ние си знаем своето!

о. 

преди 1 час, JKirilov написа:

Гаранция! ;)

Май ще те чукам, така както вървят нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми излезе късметя, отивам да плащам осигуровки... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май на някой му се яде БАНичка? Нищо, баничарниците са затворени, но форума не е и се раздават топли, топли...особено на идиоти....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се как така все още Далаверко не измисли закон да се закрият частните болници както направи с лотариите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ivan_pop написа:

Така е безплатно няма, но освен циганите има и много хора които и да искат е могат да ги плащат, да 17.60лв. на месец не е нищо, обаче като се сетя че и аз преди години съм живял с 10 кинта цяла седмица и то с още един човек, та добре знам какво е да нямаш.
Така че недей да лепиш веднага етикета, не знаеш ТИ утре в каква ситуация ще изпаднеш. Освен това говорим за извънредна ситуация, или ти предпочиташ тия дето нямат осигуровки нито пари да не ги лекуват и да ги пратят на улицата при теб и семейството ти?

преди 4 часа, Eclipse2G написа:

Освен, че темата е глупава, автора е и неграмотен! Срам и позор! Да си си плащал осигуровките. Ти си смукач за системата! Ще си плащаш! Има симптоми по които да се разбере дали си болен от корона "вирОс''.  "осигОровки" Ако си мангал, отивай на сапун. Ако не си - кьотек докато се научиш да пишеш грамотно. Не - никой няма да те гледа без да имаш осигуровки. Отивай да просиш и тогава на доктор. Така или иначе ако си болен, трябва да си стоиш вкъщи. Лечение няма за момента. Да те опънат 1-2 пъти и ще изкараш пари за потребителска такса.

Абе ти пиеш ли си лекарствата?
Модераторите спят ли?

П.П.
За грамотността съм съгласен.

преди 39 минути, adersa написа:

Чудя се как така все още Далаверко не измисли закон да се закрият частните болници както направи с лотариите .

Какво общо има едното с другото?
Да ок ясно е че в кочинката всичко е далавера, но пък с тия лотарии виждаш какви мизерии са направили.

преди 3 часа, Кико написа:

Ванка, аз от 15-тина години плащам пълни осигуровки върху доста голяма заплата, поне до средата не периода. Веднъж на 2 години ходя на доктор, плащам си таксите, 1-2 пъти съм имал направление. По-точно 2 пъти. И аз не смятам, че хилядите, които съм дал, се равняват на двете направления. Но разбирам това, щото утре и аз ще ъм пенсионер, ако имам късмет. Циганина не плащал.  Лошо. Ама на циганин никой пари не дава. Циганина няма образование. Няма, щото никой в нашата държава не го е интегрирал. Щото ако сега бяхме интегрирали всякакви цигани, турци и каквито се сетиш, нямаше да имаме никакви проблеми. Ако циганина днес не знаеше, че е циганин, а се смяташе за българоговорящ и дори българин, даже и нямаше да се питаме, какви сме ние, българите. В миналото сме били сбор от поне 50 племена. Още едно циганско племе нямаше да навреди на гена ни! Но не, ние си знаем своето!

о. 

Май ще те чукам, така както вървят нещата

Циганите ги изтърваха навремето.
Бай Тошо(Вечна му памет) ги беше научил да работят и нямаше ядове с тях, а следц като дойде демокрацията ги пуснаха в разпасана команда и те ти го резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тема като тема. Автора пита - колко е грамотен е отделен въпрос.

Първо да уточним, че става дума за неплатени Здравни осигуровки в България. В повечето държави в ЕС, такова делене на осигуровките няма. Затова е възможно, ако човек е живял извън БГ - да се окаже с ;прекъснати здравноосигурителни права”!

Второ - да ви напомня

Чл. 82. (1) Извън обхвата на задължителното здравно осигуряване на българските граждани се предоставят медицински услуги, които са свързани със:

1. медицинска помощ при спешни състояния;

1а. интензивно лечение на здравно неосигурени лица;

6. задължително лечение и/или задължителна изолация;

6а. осигуряване на медицински дейности при пациенти с инфекциозни заболявания по списък, определен с наредба на министъра на здравеопазването, включително за предотвратяване на епидемиологичен риск;

Закон за здравето

В случая с коронавируса, не е въпрос само за излекуване на конкретния пациент, а за неразпространение на заразата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, BG-Team-DRIFT написа:

Абе запомни го това. Разбера ли кой си, на никой няма да е лесно! Честно ти казвам, ядоса ме. Ще те разбера кой си. Млъкни по-добре и не си създавай проблеми!!! Явно не ме познаваш или си мислиш, че правя неща, които не са присъщи за трезвомислещ. Така е, точно такива неща правя! Замъчли по-добре, че ще стане доста зле! А ако си от ония отгоре, направо мамата ти ще разкатая. Само да разбера кой си!  Ще плачеш, обещавам!

Ти пък кой си и за що се бориш? Друг ром? :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси. Всеки избръмчава, както си знае. Офлайн, онлайн. Остава да ни спрат интернета

https://www.kaldata.com/it-новини/ес-предупреди-че-заради-масовото-полз-331922.html

и ще стане мазало.

Към автора: тестът е платен и е над 100 лева. Имало уж някакви евтини, ама тук ги няма. Апропо, на какъв принцип се избира кой да бъде тестван? Търкат вече непотребните билетчета ли? Или който се обади?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спешна помощ са ДЛЪЖНИ по закон да обгрижат човек БЕЗПЛАТНО без значение какъв е , дали е плащал или не осигуровки/ за разлика от Германия например , където можеш да умреш пред болницата ,ако нямаш здравна осигуровка/. Ако човек е болен  със съмнение за коронавирус по приценка на лекар му се прави БЕЗПЛАТЕН тест , ако обаче искаш да ти направят тест дали си болен по собствено желание си ПЛАЩАШ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия с платените осигуровки, се имат нещо повече хора от останалите ли? А какво ще кажат ако се озоват в положението на някой плащал 25 години и по някакъв начин, поради стечение на обстоятелствата не плаща колко беше там 2-3 месеца, щото си е изгубил източника на доход и няма спестявания и баш тогава се разболее, точно когато си е изгубил здравните привилегии. Не може да си плати за възстановяване и никой не му пука че преди това за 25 години е внесъл ХХХХХ лева в системата. Той няма права и толкоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, sliderum написа:

Тия с платените осигуровки, се имат нещо повече хора от останалите ли? А какво ще кажат ако се озоват в положението на някой плащал 25 години и по някакъв начин, поради стечение на обстоятелствата не плаща колко беше там 2-3 месеца, щото си е изгубил източника на доход и няма спестявания и баш тогава се разболее, точно когато си е изгубил здравните привилегии. Не може да си плати за възстановяване и никой не му пука че преди това за 25 години е внесъл ХХХХХ лева в системата. Той няма права и толкоз.

За да се възстановят здравните права трябва да се платят /възстановят/ здр. осигуровки  за три години  назад.Това важи за всички.Освен това данъчните могат да  изнудят/макар и неправилно/да се плати и някой пропуски за други години..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, JKirilov написа:

Друг ром? :no-no:

Какъв ром какви 5 лева?!Ром е едно много приятно на вкус питие!Тук за друго става въпрос!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от коя гледна точка се гледат нещата. От морална или от финансова? Лекарите ги интересуват само пари, но къде остана морала?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...