Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

неплащане на наем


Препоръчан отговор

Здравейте.Имам апартамент,който давам под наем.Но сега наемателите спират с плащанията с оправдания покрай Корона вирус.

Как да постъпя в момента с оглед на ситуацията сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Svetlana Pukalova написа:

Здравейте.Имам апартамент,който давам под наем.Но сега наемателите спират с плащанията с оправдания покрай Корона вирус.

Как да постъпя в момента с оглед на ситуацията сега.

Според договаора, който сте подписали. Или подписвате анекс, със съответните клаузи и промени.

Аз плащам наем за едно помещение (производствено) на частно лице. Подписахме анекс, според който за март и април ще плащам 70% от договорения наем, при условие, че плата наема за април авансово. Елементарно е. Ако нямате официален договор, наемателя може да не ви плати нищо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

а плащат ли тока,

преди 7 минути, Svetlana Pukalova написа:

Имам договор който е стандартен.

 

и аз имах отдавна проблем с такива - и си спомням че ми казаха че делата са стандартни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как по точно се оправдават с коронавируса - че са болни от него ли?!

Щом като ти ползват апартамента са длъжни да си плащат за това!

След като имаш договор аз на твое място бих поговорил с адвокат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

като титуляр на имота - можеш да поискаш електрото да им спре тока, молбата е стандартна - спират го за седмица

и те сами се изнасят, малко е гадно, но закона го позволява

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко години са ти наематели и досега имало ли е проблеми? Ако не - помисли да отстъпиш нещо, може хората да са без работа, може и да имат извънредни разходи.Всичко се случва. Но докато намериш други ще изгубиш 2 наема, а и разправии ще имаш. Така че ако е някакво временно затруднение, пробвай с разсрочване на суми до 1 - 2 наема. Примерно 2 - 3 месеца да плащат по половин наем и другите след няколко месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, adersa написа:

Викаш полицията те да се разправят с тях

Няма как да се намеси полиция в частно-правен спор.

преди 4 часа, Svetlana Pukalova написа:

Имам договор който е стандартен.

Няма такова животно - стандартен договор.Въпросът е в договора има ли клауза за форсмажорни обстоятелства.

Предложението на Филипов звучи много разумно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Светланке, в момента положението в цяла Европа е такова че никой нищо не знае какво и как.
Затова говори с хората, още повече както ти казаха и по-горе ако са ти наематели отдавна и са свестни хора после трудно ще намериш други като тях щото повечето са... ...не ми се обяснява какви.
Тука е същото мазало, хазяи реват за наеми, хората обаче не могат да работят  и да си плащат, някои опитват да водят дела, други с полиции, но в край насметка държавата защитава наемателите защото на всички е ясно че нямат доходи като не могат да работят.

Има и такива дето стигат до крайности но това са идиоти.

Извод - От глад нема да умреш, ясмо че парите от наема са ти добър допълнителен доход, ама на криза е и то каква.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря на всички,които са писали по моя проблем.

Сега ще се опитам да обясня случая по-подробно.Имам апартамент на мое име който започнах да давам под наем от февруари т.г.

Тъй като работя в чужбина реших да се свържа с брокерска фирма която се занимава и с управление на имота.Свързах се,имаше разговори и

се стигна до подписване на договра.

Намериха за една седмица наематели,млада двойка.

Платиха наема с малко закъснение.Чаках втория наем нооооооо.Оказа се,че двойката са се разделили.Останала е младата дама там само.

От фирмата брокер казаха,че ще я гонят,ама не се знае могат ли сега в тази ситуация.

Говорих и с младата дама,не  и били платили заплата за март м./наема трябва да се плати до 5 число/,което ме съмнява.

Тока още не е платен,срока е до 10март.

Аз не чакам на този наем за да се издържам.Просто си мисля дали Дамата просто не  използва ситуацията за да си прави каквото иска.

Съмнявам се,че ще може да си плаща наема и сметките сама от тук нататък.Обеща,че ще плати.

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.03.2020 г. в 21:27, Svetlana Pukalova написа:

Имам договор който е стандартен.

В стандартните договори е описано какво се случва, ако една от страните не изпълнява задълженията си по него - примерно, не плаща наема.

От друга страна, ти можеш да решиш да изчакаш или да ѝ опростиш наема, с оглед ситуацията. Но решението е твое .

И в двата случая не виждам с какво можем да ти помогнем тук, във форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Svetlana Pukalova написа:

 

казах ти и аз имах такъв проблем - отиваш просто и казваш че имаш некоректен наемател и искаш да спреш тока, звучи като саморазправа, но е законно

ако сама не се изнесе, поне няма да ти навърти сметка , сметката ще е голяма, защото казаха че докато трае това няма да прекратяват електроподаването при неплатена сметка/и

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Svetlana Pukalova написа:

Здравейте и благодаря на всички,които са писали по моя проблем.

Сега ще се опитам да обясня случая по-подробно.Имам апартамент на мое име който започнах да давам под наем от февруари т.г.

Тъй като работя в чужбина реших да се свържа с брокерска фирма която се занимава и с управление на имота.Свързах се,имаше разговори и

се стигна до подписване на договра.

Намериха за една седмица наематели,млада двойка.

Платиха наема с малко закъснение.Чаках втория наем нооооооо.Оказа се,че двойката са се разделили.Останала е младата дама там само.

От фирмата брокер казаха,че ще я гонят,ама не се знае могат ли сега в тази ситуация.

Говорих и с младата дама,не  и били платили заплата за март м./наема трябва да се плати до 5 число/,което ме съмнява.

Тока още не е платен,срока е до 10март.

Аз не чакам на този наем за да се издържам.Просто си мисля дали Дамата просто не  използва ситуацията за да си прави каквото иска.

Съмнявам се,че ще може да си плаща наема и сметките сама от тук нататък.Обеща,че ще плати.

 

 

 

Мдаа със сигурност има и такива, ами при това положение ако е възможно да се направи контакт с посочения в договора за наем работодател на въпросната дама и да се разбере работи ли изобщо там все още, получила ли е заплатата си...
Ся ясно ми е че чак толкова конкретна информация няма никой да даде а и не е коректно да се задават толкова конкретни въпроси но мисля разбра ме какво имам предвид.
Та ако нещо не е точно шута и да се оправя, в другия случай аз поне бих й дал шанс предвид ситуацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...