Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

дръндю

Средна продължителност на живот в България

Препоръчан отговор

https://www.nsi.bg/bg/content/3024/средна-продължителност-на-предстоящия-живот-на-населението-по-области-и-пол

Като обикалям из градът, където живея, повечето некролози са за хора от 50 до 70 години
Питам се, на каква база се изнасят тези статистики, като едно време - онуй гадното комунистическо време -повечето некролози беха за хора от 70 до 90 години
Та се питам, по днешните определения, статистиките дали биха показали, че по онуй време са живели по 120 години :lol6:
Е те за това пущам темата в празни приказки, защото не мога да покажа доказателства 

Според вас, каква е средната продължителностна живот днес?

пп

и до колко може да се вярва на днешните статистики
вероятно се сещате, че темата е провокирана от заболеваемостта и ефективното лечение днес

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спред мен (лично мнение) вече рядко има хора които доживяват дори и до 80.

При този напрегнат живот, кризи с какво ли не, нерви, болести, безпаричие, безобразно вдигане на цените постоянно на почти всичко, безработица, всичко това се отразява на здравето на хората. Знам че съм пропуснал някои фактори, просто за тези се сетих в момента. Който иска може и да ме допълни.

А някога не беше така, живота си беше много спокоен, работа имаше за всички, цените не се вдигаха така главоломно и безумно, но имаше и възрастни хора които са стигнали до 100 и няколко години. Докато в днешно време човек да оцелее до тези години направо ще е някакво чудо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен няма никакъв смисъл да се живее до дълбока старост, защото дебне алцхаймер и старческото оглупяване и един куп други гадости. По-добре е човек да се обеси на време и да си спести унижението от това да не е вече човек, а някакво човекоподобно животно. От момента в който живеенето почва да се видоизменя от удоволствие към страдание, цаката е да му избягаш на живота и ти спират проблемите моментално. Да се мъчат да живеят другите, които са съгласни да страдат още 10-ина години.
А на онова мизерното комунистическо време аз му избягах успешно по най-елегатния начин, изселих се от ада в рая още 1991г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега се сещам, че вдигат вдигат пенсионната възраст на база статистики
имат ли основания за това, при реална средна продължителност на живот около 60 години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви основания да имат? Всичко се прави нарочно с цел възрастните хора да изнемогват и да живеят в мизерия и недоимък, да си отидат по бързо от този свят.

Това е целта на някои безмозъчни същества дето са ги измислили и гласували тези закони.

А иначе ако им дадеш една бала сено на 2 магарета не могат да я разделят, но все пак благодарение на някой я близък, я приятел, я роднина са се намърдали там и се правят на велики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, дръндю написа:

имат ли основания за това, при реална средна продължителност на живот около 60 години

Основанието е че нямало пари, Министерството на болестите и Здравната система ще се погрижат да не доживеем до пенсия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, grizly написа:

Всичко се прави нарочно с цел възрастните хора да изнемогват и да живеят в мизерия и недоимък, да си отидат по бързо от този свят.

Или по-малко хора да достигат пенсионна възраст и да не натоварват пенсионната система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като смена тема дълголетие да се посмеем малко:

Журналистка взима интервю от 120-годишен дядо:

- Дядо, как успяхте да доживеете до тези години? Сигурно никога през живота си не сте пушили, а?

- Ъъъ, момиченце, виждаш ли ей онази купа сено? Сигурно съм изпушил няколко такива купи тютюн през живота си.

- Тогава сигурно никога не сте пили алкохол, а?

- Виждаш ли ей онзи гьол там? Сигурно няколко такива гьола с алкохол съм изпил през живота си...

- Ами тогава сигурно с жените нещо не си се занимавал?

- Виждаш ли онова дърво там, а до него стои една коса?

- Виждам, ама какво общо има косата със секса?

- Така, когато дойде Смъртта да ме прибира, такова чукане ѝ хвърлих, че чак си забрави косата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По моя статистика - средната продължителност е до пенсия. Аз я прескочих .... сега е ваш ред ... :) 

Младите трябва да са спокойни, т.е. няма да се налага да работят и изкарват парите на пенсионерите.

За сметка на това - много пенсионери от Европа ще се ориентират да умрат тука, т.е. клиенти ще има и определено бюджета ще се оправи, защото чуждите старци ще харчат парите си тука, а и ще им е необходимо и слуги.

След пет години българин над 67 години рядко ще се среща .... аз се глася да съм от малцината и да ви досаждам до де мога да си движа пръстите ... :) 

Та, дай боже като прехвърля 90 да сте и вие все тука, но то си е божа работа де ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, grizly написа:

...безпаричие...

Българина ако ще и всичките пари на света да има все ще си повтаря че няма пари.

По темата - Живота е толкова колкото сам си го направиш, с някои малки изключения като неизлечими болести.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

За сметка на това - много пенсионери от Европа ще се ориентират да умрат тука, т.е. клиенти ще има и определено бюджета ще се оправи, защото чуждите старци ще харчат парите си тука, а и ще им е необходимо и слуги.

Така ще стане да, ама ако и те са доживели до пенсия, че при някои е до 67 г. бачкане за право на пенсия.
А пък дядо ми на който съм кръстен умря на 68г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Белгиеца написа:

на 68г.

Пък баба ми на която не съм кръстен умря на 56 .. и к'во?!

Бог да гу прости и майка ми, и баба ми ..... но аз съм жив, а моите дядовци са умрели за България ...

Тъ ... ко речи, ъ?! :) 

Я си гледай детето ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в цитата на този потребител на форума, средната продължителност на живот в света е 67 години
седем години повече от средната продължителност на живот в България
което ме замисля, че не сме от втория, а сме от третия свят...баси

не видях линк, но пък ми звучи достоверно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един яде само пърджоли....

друг само гарнитура......

средно.....пръджоли с гарнитура

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обир.

- Давай парите или живота!

- Че то без пари какъв живот е.

на 21.03.2020 г. в 9:20, дръндю написа:

Като обикалям из градът...

Като обиколиш селата ще разбереш.

на 21.03.2020 г. в 10:10, дръндю написа:

Основанията са нарастващ дял от цигани живеещи на социални осигуровки и деЦки на чаавета. Настоящите пенсии се плащат от работещите. Когато работещите намаляват, за да се плащат социални осигуровки за хора без работа, пенсии, магистралки, трябва... да се увеличат работещите. Вдигаш пенсионната възраст и получаваш още работещи в настоящия момент и по-малко пенсии за плащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Myanmar написа:

Настоящите пенсии се плащат от работещите. Когато работещите намаляват

означава че правото на труд съй бъгясало и свободата е само поредната илюзия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е бъгясало. Това е работеща система. Но не работи, ако образованото и работоспособно население вдига жизнения стандарт, ама на други държави. В Германия всеки осми бил чужденец, примери много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...