Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте..!  :)

Сканиране с Farbar Recovery Scan Tool 

• Моля изтеглете icon1337953436.pngFarbar Recovery Scan Tool (според версията на Windows изберете 32 битовата или 64 битовата версия) и го запазете на десктопа.
  • Стартирайте файла FRST.exe (или FRST64.exe)
  • Програмата ще се стартира. Натиснете YES за да се съгласите с лицензионното споразумение.
  • Натиснете бутона YClYkft.jpg.
  • Изчакайте търпеливо проверката да приключи.
  • Ще се създадат два лог файла с името - FRST.txt и Addition.txt на десктопа.
  • Копирайте съдържанието на файла FRST.txt в следващия си пост.Прикачете Addition.txt в коментар си (погледнете опцията Прикачване на файлове, когато публикувате мнение).

pfNZP4A.png&key=0a487e0a7cff89c690a32d13  Дневници 

В следващия си отговор, моля да включите (като копирате целите съдържания ) следните дневници:

• FRST.txt (копирате цялото съдържание)
  • Addition.txt (копирате цялото съдържание
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Rumen Velev написа:

Направих проверката, качвам двата текст файла, какво следва?

Преди да започнем, моля, прочетете и искрено се надявам да следвате тези важни насоки, така че нещата да преминат  плавно и безпроблемно.

•  Както ще забележите, дневниците, които искаме тук, са доста дълги, затова е нормално да не отговарям точно след като ги публикувате. Това е така, защото ми трябва известно време, за да ги анализирам и след това да действам по съответния начин. Въпреки това винаги ще отговарям в рамките на 24 часа, най-много 48 часа, ако се случи нещо неочаквано
  • Инструкциите които ще Ви  давам, ще са само за вашия компютър и само за вашата система! Използването на тези инструкции на друг компютър могат да доведат до увреждане на този компютър и евентуално да го направи неизползваем !
  • Моля да следвате инструкциите ми в реда в който ги давам.
  • Трябва да имате права на администратор за този компютър,инструментите които ще използваме се стартират единствено от името на администратор.
  • Не стартирайте никакви други инструменти за премахване на зловреден софтуер, освен ако не сте инструктирани!
  • Не инсталирайте  софтуер (или хардуер) по време на процеса на почистване,както и не сваляйте или сканирай те с нищо  вашата система, защото към нея се  добавят повече елементи.Това прави анализа по-труден.
  • Вашите програми за сигурност могат да дават предупреждения за някои от инструментите които използваме.  Бъдете сигурни, всички връзки които давам за изтегляне на инструментите както и самите те, са безопасни.
  •  Моля,по възможност да отговаряте в темата  докато не ви потвърдя че тя е  " Чиста !"
  • Липсата на симптоми не означава, че всичко е чисто.

Моля, имайте предвид, че премахването на зловреден софтуер е непредвидим процес.. Аз ще се погрижа да ви  предложа начини на действие, които не могат да повредят вашия компютър. Въпреки това, за мен е невъзможно да  предвидя всички взаимодействия, които могат да се случат между софтуера на компютъра ви и инструментите които ще използваме , за да ви изчистим от инфекции, и в някои случаи аз не мога да  гарантирам целостта на вашата система. Възможно е, да възникнат ситуации, в които единственото решение е системата ви да се  форматира и да се преинсталира операционната система.Поради тази причина аз ви съветвам  да направите резервно копие на всички ваши лични файлове и папки, преди да започнем с почистването.

• И последно и аз съм човек и  не съм всезнаещ. Има неща, които дори не мога да предвидя. Но това, което знам, отне години, за да науча и усъвършенствам . Аз и екипът ни напълно доброволно помагаме на хората в нужда използвайки собственото си свободно време. Бих искал да уважавате това и да бъдете търпеливи, тъй като понякога реалният живот изисква нашето време и отговорите ви могат да бъдат забавени. Благодаря..!
  • Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах, ще спазвам правилата, благодаря  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Check "VSS" service

Проверете услугата ''Volume Shadow Copy Service" ...вие ли сте изключили тази  услуга ..?

McAfee WebAdvisor - вие ли инсталирахте...? Ако не сте моля следвайте:

Деинсталиране на нежелани / ненужни програми:

• Натиснете клавишна комбинация   WindowsKey.png + R на клавиатурата си едновременно. Напишете (копирайте) в полето appwiz.cpl и кликнете върху OK.
  • В отворилия се списък с инсталирани програми,  деинсталирайте  програмите от карето по долу:
Цитат

McAfee WebAdvisor

CKScanner

Изтеглете  CKScanner  от  askey127 и го запазете на вашия десктоп. 

• Щракнете с десния бутон на мишката върху CKScanner.exe и изберете  Run as administrator
  • Когато инструментът се отвори, щракнете върху Search For Files (Търсене на файлове). 
  • Когато иконата з на курсора изчезне, щракнете върху Save List To File
  • Полето за съобщение ще потвърди, че файлът е запазен. Моля, стартирайте програмата само веднъж. 
  • Инструментът ще създаде дневник на работния плот, наречен CKFiles.txt. Отворете го, след което копирайте и поставете съдържанието му в следващия си отговор.

+

Моля изтеглете Farbar Service Scanner и я стартирайте.

• Сложете всички отметки и натиснете бутона "Scan".
  • Ще се създаде лог файл с името (FSS.txt) в папката откъдето стартирате инструмента.
  • Копирайте съдържанието на лог файла в следващия си пост.

+

Сканиране с SecurityCheck by glax24

• Изтеглете SecurityCheck by glax24 от тук и запомнете инструмента на десктопа .
  • Стартирате програмата (ако използвате Windows XP) или стартирате с десен бутон на мишката от името на администратор (ако използватеWindows Vista/7/8/10)
  • Изчакайте да приключи сканирането.Ще се отвори в текстов файл с име SecurityCheck.txt. Копирайте съдържанието на  този файл  следващия си пост
  • Можете да намерите този файл в основната директория на системния диск в папка с име SecurityCheck, напр. C:\SecurityCheck\SecurityCheck.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Борислав Сердарев
      Хвана ме много лошо този вирус как да го премахна, много сте готини от Калдата Благодаря ви ! 
    • от the guest
      Здравейте,

От прикачен файл се заразих с .....ISO вариант на MSIL/Kryptik.XVV......., в началото Есет
      не можеше да го изчисти, сега мисля че, успях. Може ли да хвърлите един поглед?

Предварително Благодаря
      Addition.txt FRST.txt
    • от мирослав24
      MBAM откри и карантинира две нежелани програми и един ключ в регистъра след планово сканиране .Не виждам някакви проблеми с компютъра,освен че е по-бавен от няколко дни.Трябва ли да правя допълнителни сканирания с FRST или това че ги е карантинирала е достатъчно ?Прилагам лога от MBAM

Malwarebytes
      www.malwarebytes.com
      -Log Details-
      Scan Date: 8/19/20
      Scan Time: 11:56 AM
      Log File: e061e561-e1f9-11ea-9e71-001966873225.json
      -Software Information-
      Version: 4.1.0.56
      Components Version: 1.0.1003
      Update Package Version: 1.0.28709
      License: Free
      -System Information-
      CPU: x64
      File System: NTFS
      User: System
      -Scan Summary-
      Scan Type: Threat Scan
      Scan Initiated By: Scheduler
      Result: Completed
      Objects Scanned: 285140
      Threats Detected: 3
      Threats Quarantined: 3
      Time Elapsed: 1 hr, 13 min, 25 sec
      -Scan Options-
      Memory: Enabled
      Startup: Enabled
      Filesystem: Enabled
      Archives: Enabled
      Rootkits: Enabled
      Heuristics: Enabled
      PUP: Detect
      PUM: Detect
      -Scan Details-
      Process: 0
      (No malicious items detected)
      Module: 0
      Registry Key: 1
      PUP.Optional.InstallCore, HKU\S-1-5-21-3677490310-1812953499-2719145278-1001\SOFTWARE\CSASTATS\ic, Quarantined, 506, 586068, 1.0.28709, , ame, , , 
      Registry Value: 0
      Registry Data: 0
      Data Stream: 0
      Folder: 0
      File: 2
      PUP.Optional.BundleInstaller, C:\$RECYCLE.BIN\S-1-5-21-3677490310-1812953499-2719145278-1003\$RG4RP68.EXE, Quarantined, 515, 790622, 1.0.28709, , ame, , 6382E83EE8373F7EB320C4AB6916C9DC, 368181A26642FD05727AB1CC77D0C242E9F510186028BEFA90F6ABD9A7258632
      Adware.InstallCore, C:\$RECYCLE.BIN\S-1-5-21-3677490310-1812953499-2719145278-1003\$RNNSFPX.EXE, Quarantined, 507, 834715, 1.0.28709, 78E27A9C1798BDE7A312E379, dds, 00858674, 528826720AFA7DF828FFDFBBAB428E67, 08D4DB2268E913E7DDBCF6C447EE3FF3A71AF764E321E1E80B951764EE4588AE
      Physical Sector: 0
      WMI: 0

(end)
    • от heat_bg
      Хванах някакъв вирус и всички снимки и клипове станаха с разширение mado.
      И в момента не могат да се отворят.
      Сканирах PC  с Kaspersky ,Malwarebytes,Anti-spyware и няма оправия.
      Pc-то се оправи но не и снимките и видето.
    • от Jordan890
      Здравейте. Моля за помощ. Когато си включа компютъра, браузърът ми под подразбиране Opera се включва автоматично и ми отваря таб, който автоматично ме води към сайтове за хазартни игри. Аваст не откри нищо, деинсталирах го и инсталирах Bitdefender, който също не откри нищо. Как мога да се справя с проблема ? 
      П.п. това се случи след като изтеглих и инсталирах приложение, което бе препоръчано тук, а именно https://www.kaldata.com/софтуер/adsfix-261716.html AdsFix 7.123.20.1
      Тази тема е продължение на 

Прикачвам файлове от FRST с молба за съдействие. Благодаря! 
      1.txt 2.txt 3.txt
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване