Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Исках да ви попитам въпрос относно Web Design-а и по точно Front-End Fundamentals.

В момента изучавам HTML5 / CSS 3 / JavaScript. Та, въпросът ми е : Трябва ли да се насочвам към изучаването на друг език или тези са ми достатъчни за работа в някоя фирма или дори за стажанска работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 34 минути, Danaill2 написа:

Здравейте!

Исках да ви попитам въпрос относно Web Design-а и по точно Front-End Fundamentals.

В момента изучавам HTML5 / CSS 3 / JavaScript. Та, въпросът ми е : Трябва ли да се насочвам към изучаването на друг език или тези са ми достатъчни за работа в някоя фирма или дори за стажанска работа?

Според зависи е. Често в дадени фирми искат и повече.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PHP, Pearl

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще се занимаваш с frontend, JavaScript е задължителен, като най-вероятно след него ще ти се наложи да хванеш TypeScript (или най-малкото би било хубаво), и някой от популярните фреймуърци/библиотеки - Angular, React, Vue, Svelte. Ако искаш да нагазиш и в backend, ще ти е полезно да поназнайваш основите на бази данни (както SQL, така и NoSQL, но може би по-скоро първото) и език/платформа/фреймъурк според случая (доста са) - PHP (със Symfony, Zend), Python (обикновено с Django), Node (често с express), ASP .NET...

Сравнително рядко се търсят хора, които се занимават и с дизайн, и с програмиране - обикновено е или само едното, или само другото (изключение е ако работиш на свободна практика и искаш сам да си правиш и дизайн, и да пишеш код).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...