Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, въпросът ми се вижда в заглавието на темата.

Intel-Core i7-9700 8x 3Ghz ( up to 4,7Ghz )

MSI GeForce RTX 2070 VENTUS 8G GDDR6 (256bit )

16GB DDR4 2666 GHz ( Не съм сигурен, но мисля че е на Kingston HyperX Fury )

512GB SSD M.2 Intel 660p & 1TB HDD Seagate WB.

27'' MSI Optix MAG271CQR-003DE, Curved 1ms, 144Hz Monitor

450 Watts Power Supply ( Не знам какво е, но мисля че е 80 GOLD PLUS ).

Не съм сигурен какво е дъното!

Въпросът ми е следният, тъй като вече поръчах компютъра, но не съм сигурен дали захранването е достатъчно, и дали като цяло компютърчето е добро, ще го използвам предимно за гейминг, като искам да поддържа предимно meduim настройки. Гледах benchmarking с процесора, рамта и видео картата, общо взето останах доволен.
Просто не съм сигурен дали захранването е достатъчно, ако може да ми отговорите на този въпрос.

Преди някой да е тръгнал с коментари от сорта на "Като не знаеш какво купуваш, или дали захранването е достатъчно, защо си поръчал..." искам да се изясним, имам НАД 30 дни срок в който да върна поръчката, АКО съм недоволен или има проблем с продукта. Също така работя като доставчик и САМ мога просто да обработя покупката като отказана и да я върна. Така че, МОЛЯ Ви, просто ми отговорете дали захранването е хубаво, и като цяло дали самата машинка е хубава.

П.П: Сегашният ми компютър е с захранване на Cooler Master 600W 80 Gold Plus, в бъдете ако ми се наложи, просто ще ги сменя. Но, разбира се гаранцията ще отпадне.
Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина е с златен сертификат трябва да е достатъчно качествено и да има 8pin.

Но наистина е странен избор както и това QLC и да не знаеш какво е дъното?

Защо въобще даваш пари след като не знаеш за какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не казваш най-важното - точен модел на захранването!

Добре е да погледнеш какво точно е поръчано, като дъно също!

Малко е глупаво да ти пада гаранцията само заради една лепенка на кутията - а ако това захранване което те са монтирали не издържи и погуби цялата система те ще поемат ли пълния ремонт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне да беше казал от къде и за какви пари я вземаш тази машина. Без да знаем подробности, няма как да определим какво е захранването, което и ти не знаеш какво е, освен да хвърлим боб?!? Принципно готовите сглобки, дори и на машини с компоненти висок клас, никога не са за препоръчване, понеже масово се слагат бюджетни части - освен захранването, не е ясно каква е кутията, охлаждането и дъното. Във всеки един момент може да даде дефект, а парите, които плащаш, са повече, отколкото ако си поръчаш от друг сайт части и там ти сглобят машината. Също и гаранцията е ограничена, а реално на повечето компоненти е 3+ години, някои 5+ и доживот. И паметта най-вероятно е бюджетна, затова е на толкова ниска честота. Дано поне дъното издържи процесора и да има читаво охлаждане, не да тротълва при товар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ти не казваш най-важното - точен модел на захранването!

Добре е да погледнеш какво точно е поръчано, като дъно също!

Малко е глупаво да ти пада гаранцията само заради една лепенка на кутията - а ако това захранване което те са монтирали не издържи и погуби цялата система те ще поемат ли пълния ремонт?

Да, имат услуга при която е посочено, че, ако машината даде дефект, нещо се повреди и т.н. Те лично ще поемат щетите, както и доставката.

преди 2 минути, Raze написа:

Поне да беше казал от къде и за какви пари я вземаш тази машина. Без да знаем подробности, няма как да определим какво е захранването, което и ти не знаеш какво е, освен да хвърлим боб?!? Принципно готовите сглобки, дори и на машини с компоненти висок клас, никога не са за препоръчване, понеже масово се слагат бюджетни части - освен захранването, не е ясно каква е кутията, охлаждането и дъното. Във всеки един момент може да даде дефект, а парите, които плащаш, са повече, отколкото ако си поръчаш от друг сайт части и там ти сглобят машината. Също и гаранцията е ограничена, а реално на повечето компоненти е 3+ години, някои 5+ и доживот. И паметта най-вероятно е бюджетна, затова е на толкова ниска честота. Дано поне дъното издържи процесора и да има читаво охлаждане, не да тротълва при товар.

Причината поради която се наложи да взема prebuilt, е защото моят компютър почти си е заминал, нямам възможност да купя части по отделно и поради тази причина се наложи да взема на изплащане, просто нямах друг вариант. Отделно, имам допълнителна гаранция в която е писано, че всякакъв вид повреда ще бъде оправена за тяхна сметка. Също така, наложи се да взема от този сайт, тъй като майка ми се води като лоялен клиент там, и е идно от малкото места от които дават на изплащане, понеже повечето места работят с банки и там вече става сложно и бавно. Също така имах и бюджет в краят на деня. А причината поради която не съм добавил модел на захранване и дъно, е защото поради някаква причина не е вписано, или Аз не го намирам.

Цена: 3.612,15лв
Линк: ЦЪКНИ
Както казах, мога да го върна до 31.05.2020 без проблеми, а и това че работя като доставчик която работи за тази фирма ми дава възможността да го обработя като отказах по всяко едно време на денонощието и да ми върнат парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

450 вата  "злато" не са много на пазара и ако предположим , че захранването е пример CORSAIR SF450, то няма да имаш ядове с него пък е и със сериозна гаранция ! Но цената му за това е и доста сериозна , като лично аз бих заложил на SEASONIC SSR-500LC !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, JohnTRIVOLTA написа:

450 вата  "злато" не са много на пазара и ако предположим , че захранването е пример CORSAIR SF450, то няма да имаш ядове с него пък е и със сериозна гаранция ! Но цената му за това е и доста сериозна , като лично аз бих заложил на SEASONIC SSR-500LC !

Както казах, точно в този случай не зависи много, много от мен. Бюджета ми беше около 2,000 евро ( с условието че ще бъда на изплащане ), сайта от който го поръчах може би, беше единственият който не работи с банка и одобрява клиенти много по-лесно. Майка ми е пазарувала доста уреди от там и е станала лоялен клиент. По начало плановете ми бяха да си събера достатъчно пари и да си купя всичко на части, но уви.. В момента компютъра ми просто издава багажа, а и параметрите му не са хубави. А и с този корона вирус, както и "карантината" която настъпи ще се стои вкъщи, а ако ще се стои вкъщи, то поне да има на какво да играя, а не само клипчета в YouTube в продължение на 15 дни. :D А, гаранцията си е стабилна, ако нещо не ме изкефи, просто ще го върна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече поръчано нещо - какво мнение искаш?

MSI Aegis.... готова сглобка, предполагам от MSI са си преценили захранването и сигурно вдяват повече от нас.

Дали си заслужава парите е друг въпрос, ама имал си бол - дал си ги. 

Да ти е жив и здрав, да не го хваща кУронавируса, и след като са ти дали 30 и кусур дена (дали?) да си джиткаш и после да им го върнеш ако не те кефи, вземи напиши ти тук малко отзиви да знаем дали да си купим и ние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, zlinaka написа:

Вече поръчано нещо - какво мнение искаш?

MSI Aegis.... готова сглобка, предполагам от MSI са си преценили захранването и сигурно вдяват повече от нас.

Дали си заслужава парите е друг въпрос, ама имал си бол - дал си ги. 

Да ти е жив и здрав, да не го хваща кУронавируса, и след като са ти дали 30 и кусур дена (дали?) да си джиткаш и после да им го върнеш ако не те кефи, вземи напиши ти тук малко отзиви да знаем дали да си купим и ние.

30-те дни срок за връщане е поради "карантината", но по-принцип мисля че Ти дават 14 дневен срок. Като по-начало съм си доволен от предишни покупки в otto, но до сега не съм купувал подобна техника от там. Колко да съм имал.. 18 месеца ще има да го изплащам, надявам се да ме издържи поне 2 годинки, след това ще му мислим, ежедневно излизат нови части, евтини, скъпи, хубави... Да сме живи, да сме здрави, а че примерно съм се набутал 3,500лв, майната му, пари се изкарват.

А, дано.. Че остава тоя кУронавирус само на машинката да се залепи.... :X
Ако остана доволен и не забравя, ще обновя темата дали съм доволен или ще Ти драсна едно лично. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, WhiteTooth написа:

Както казах, точно в този случай не зависи много, много от мен.

По едно време сме постнали и сега виждам, че си поръчал готова конфигурация !

Като дойде ше кажеш какво е захранването, но ме озадачава писаното тук , което казва , че захранването е "бронз" и нещата малко стават нонсенс за такава конфигурация !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

По едно време сме постнали и сега виждам, че си поръчал готова конфигурация !

Като дойде ше кажеш какво е захранването, но ме озадачава писаното тук , което казва , че захранването е "бронз" и нещата малко стават нонсенс за такава конфигурация !

Имам друго захранване което е Cooler Master 600W Gold Plus, ако машинката ме издържи около година и няма проблеми, просто ще ги сменя, смятам да използвам като старт, и лека по-лека да я ъпгрейдвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, WhiteTooth написа:

Имам друго захранване което е Cooler Master 600W Gold Plus, ако машинката ме издържи около година и няма проблеми, просто ще ги сменя, смятам да използвам като старт, и лека по-лека да я ъпгрейдвам.

Няма какво да се чудиш тогава - направо от начало ще ги завъртя захранванията !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано кутията събира нормално захранване понеже е малко изчанчена и като гледам са сложили дъно miniITX.

Но няма да ти сложат захранване което не е достатъчно в това поне можеш да си убеден. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Roujin Z написа:

Дано кутията събира нормално захранване понеже е малко изчанчена и като гледам са сложили дъно miniITX.

Но няма да ти сложат захранване което не е достатъчно в това поне можеш да си убеден. 

Ясно, ще видим какво ще стане. И благодаря много!

преди 1 час, JohnTRIVOLTA написа:

Няма какво да се чудиш тогава - направо от начало ще ги завъртя захранванията !

Абе, ако върви без проблеми няма да бутам, че това са си 3 години гаранция, като съм си доплатил допълнително ако случайно нещо се случи на компютъра в следващите 3 години Те си поемат щетите. Като пример, ако захранването изгори, гаранцията ми го покрива, Те си плащат доставката, ремонта и всичко друго. Но, искрено се надявам до там да не се стига.

Между другото, случайно някой от Вас да има идея за хубава механична клавиатура която да е 60% keys? Че в момента съм с Razer Ornata Chroma и ми е малко големичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...