Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

jordanp

Програма показваща скорост на download за определено време

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Търся някоя програма с която мога да проследя: минимална, максимална и средна скоеост на download за определено време (и ако може пикове и спадове под формата на диаграма). Да речем да може да се настройва за 1, 5, 10 мин или 1 час примерно. До не сега не съм използвал някакъв специален софуер за теглене, само вграден във  windosw, там скоростта е променлива, ако може дтам пък да проверя такава статистика?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OpenHardwareMonitor или LibreHardwareMonitor.

P.S. Това би могло да показва трафика единствено за компютъра, на който се ползва. Ако се търси да се гледа цялата мрежа, трябва да се направи или на ниво рутер, или целият трафик да се прекара през един компютър.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, jordanp написа:

Търся някоя програма с която мога да проследя: минимална, максимална и средна скоеост на download за определено време (и ако може пикове и спадове под формата на диаграма). Да речем да може да се настройва за 1, 5, 10 мин или 1 час примерно. До не сега не съм използвал някакъв специален софуер за теглене, само вграден във  windosw, там скоростта е променлива, ако може дтам пък да проверя такава статистика?

Каква е целта на занятието? Ти си с негарантиран интернет, освен това зависи от много неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Каква е целта на занятието? Ти си с негарантиран интернет, освен това зависи от много неща.

Тоест да разбираме че доставчика предлага определени скорости, получава пари за тях, а НЕ ги гарантира, тоест може да получаваме 10 пъти по-ниска скорост и това е нормално?

По темата : https://codebox.net/pages/bitmeteros-downloads

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и от мен предложение, което ще ви задоволи абсолютно всички прищявки. Ползвам го от много време и мога да кажа, че съм очарован . Има и интерфейс на български език. До версия 5.5.5 е безплатна. След малко ще направя няколко снимки, за да добиете представа.  Освен това, може да ви прави пълни отчети за трафика почасово, ежедневно, седмично и месечно във изходен фаил, какъвто и посочите в настройките.

Networx 5.5.5

http://www.freewarelinker.com/softperfect-networx

Допълнено: Забравих да спомена, че при условие, че качвате програмката, системата ще ви поиска задължително инсталация на NetFrameworx 3,5.

ScreenShot003.jpg

ScreenShot004.jpg

ScreenShot005.jpg

ScreenShot006.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Bubbles написа:

Тоест да разбираме че доставчика предлага определени скорости, получава пари за тях, а НЕ ги гарантира, тоест може да получаваме 10 пъти по-ниска скорост и това е нормално?

По темата : https://codebox.net/pages/bitmeteros-downloads

Да, НЕ ГИ гарантира. Това е говорено и в други теми, а можеш да си провериш договора. Там пише, че скоростите са  ДО...еди колко си бегабита и не се гарантират. За скорост по Wi-fi даже няма и да коментирам. Изключваме професионалните услуги. Там нещата са съвсем други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Емил Костов написа:

Да, НЕ ГИ гарантира. Това е говорено и в други теми, а можеш да си провериш договора. Там пише, че скоростите са  ДО...еди колко си бегабита и не се гарантират. За скорост по Wi-fi даже няма и да коментирам. Изключваме професионалните услуги. Там нещата са съвсем други.

Хихи то при това положение е редно и потребитреля да не гарантира колко ще плаща като му дойде падежа. 😅

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Емил Костов написа:

Да, НЕ ГИ гарантира. Това е говорено и в други теми, а можеш да си провериш договора. Там пише, че скоростите са  ДО...еди колко си бегабита и не се гарантират.

Така е.Ама то като е ДО, нула също в лиза в ДО!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Bubbles написа:

Хихи то при това положение е редно и потребитреля да не гарантира колко ще плаща като му дойде падежа. 😅

Хайде хихихи. Ето ти примерен линк. Може да прочетеш и на другите доставчици. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Хайде хихихи. Ето ти примерен линк. Може да прочетеш и на другите доставчици. 

Аз споменал ли съм доставчик?
Няма значение кой е доставчика, това е некоректно, най малкото като не може да се гарантира постоянна максимална скорост, то трябва да има някаква минимална гарантирана(С една дума - Праг) иначе както каза колегата горе, в това число влиза и нулата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Bubbles написа:

Аз споменал ли съм доставчик?
Няма значение кой е доставчика, това е некоректно, най малкото като не може да се гарантира постоянна максимална скорост, то трябва да има някаква минимална гарантирана(С една дума - Праг) иначе както каза колегата горе, в това число влиза и нулата.

Ами за 20 лева толкоз. И ти си слагаш подписа там, не някой друг. При такива услуги толкоз. Да може и до 0 да стигне.Зависи какво сваляш и къде влизаш. Не зависи само от доставчика.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента тествам "Networx 5.5.5". Програмката е добра, само където за съжаление няма отчет за по-кратки периоди от 1 ден За минути и часове не намерих отчети. Сега тегля файл през Google Chrome и странно защо показва там 5-10 (понякога 15-20 единици по-ниска скорост за даунлоуд спрямо Networx 5.5.5 (или в програмата за са завишении)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jordanp написа:

В момента тествам "Networx 5.5.5". Програмката е добра, само където за съжаление няма отчет за по-кратки периоди от 1 ден За минути и часове не намерих отчети. Сега тегля файл през Google Chrome и странно защо показва там 5-10 (понякога 15-20 единици по-ниска скорост за даунлоуд спрямо Networx 5.5.5 (или в програмата за са завишении)?

Ти хубаво го теглиш, но това теглене не зависи само от твоята връзка, а и от това с каква скорост е разрешено да теглиш дадения файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Емил Костов написа:

Ами за 20 лева толкоз. И ти си слагаш подписа там, не някой друг. При такива услуги толкоз. Да може и до 0 да стигне.Зависи какво сваляш и къде влизаш. Не зависи само от доставчика.

То туй е ясно, кофтито е че българския доставчик без оглед кой е не следва максимата "Клиента винаги има право" а винаги ама винаги върти у суче разни правила от тук от там ама да не носи отговорност, ама да не гарантира, ама клиента да му е длъжен...
Едно елементарно сравнение : Правя договор с български оператор за интернет и телевизия - Пича в Офиса ме оспива три часа да взема това, онова, ама другото, ама третото, ама имам право и т.н.r, накрая принтира един ферман 6 листа ситен шрифт, хвърля няколко думички от рода на "Това са ти скоростите, цената дрън-дрън" и те кара да се подпишеш петнадесетина пъти.
Ся отиваш в офис на SFR същите услуги - Интернет и телевизия, каката ти взема ЛК-то, записва ти данните, принти лист и половина скато там фигурират и твоите данни и цените, давата един допълнителен лист с няколко точки правила на компанията, регистрира ти банковата сметката и точка, работа за 10 минути.

Е що така бе Миме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Bubbles написа:

То туй е ясно, кофтито е че българския доставчик без оглед кой е не следва максимата "Клиента винаги има право" а винаги ама винаги върти у суче разни правила от тук от там ама да не носи отговорност, ама да не гарантира, ама клиента да му е длъжен...
Едно елементарно сравнение : Правя договор с български оператор за интернет и телевизия - Пича в Офиса ме оспива три часа да взема това, онова, ама другото, ама третото, ама имам право и т.н.r, накрая принтира един ферман 6 листа ситен шрифт, хвърля няколко думички от рода на "Това са ти скоростите, цената дрън-дрън" и те кара да се подпишеш петнадесетина пъти.
Ся отиваш в офис на SFR същите услуги - Интернет и телевизия, каката ти взема ЛК-то, записва ти данните, принти лист и половина скато там фигурират и твоите данни и цените, давата един допълнителен лист с няколко точки правила на компанията, регистрира ти банковата сметката и точка, работа за 10 минути.

Е що така бе Миме?

Я ми кажи как те успива?? Или ти не не можеш да мислиш, да го питаш или да прочетеш внимателно договора? И не ми казвай, че няма да ти разрешат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

Това смятам ще ми свърши работа.

преди 27 минути, Емил Костов написа:

Ти хубаво го теглиш, но това теглене не зависи само от твоята връзка, а и от това с каква скорост е разрешено да теглиш дадения файл.

Не съм чувал до сега някой да гарантира минимална скорост за интернет (макар, че щеше да е добре), а и не знам как може да я гарантира, като ограничението може да идва и от други фактори. В повечето случаи зарибяват с максимална скорост, но аз смятам че до сега не съм достигал такава за това искам да тествам за някакъв период, като тегля от различни сайтове. Някои от сайтовете може да имат ограничение на скоростта, но това ще се разбере от отчетите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, jordanp написа:

Това смятам ще ми свърши работа.

Не съм чувал до сега някой да гарантира минимална скорост за интернет (макар, че щеше да е добре), а и не знам как може да я гарантира, като ограничението може да идва и от други фактори. В повечето случаи зарибяват с максимална скорост, но аз смятам че до сега не съм достигал такава за това искам да тествам за някакъв период, като тегля от различни сайтове. Някои от сайтовете може да имат ограничение на скоростта, но това ще се разбере от отчетите.

Дадох един примерен линк. Може да прегледаш и други интернет доставчици и да видиш какво пише и там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Дадох един примерен линк. Може да прегледаш и други интернет доставчици и да видиш какво пише и там.

Там действително пише за гарантирана минимална скорост, но коментарът ми беше за доставчиците които съм използвал до сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, jordanp написа:

Там действително пише за гарантирана минимална скорост, но коментарът ми беше за доставчиците които съм използвал до сега.

И там няма гаранция, и там се спекулира, но както и да е. Приятно мерене на скорости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jordanp написа:

Този екран от менюто не го ли забеляза?      А като разтегнеш прозорчето ниско долу в дясно, се вижда трафика на всяка минута                                                                                                                                                                                                                    

ScreenShot003.jpg

ScreenShot004.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като ги премери какво? Нито казва доставчика, нито целата на занятието, нито откъде и какво тегли и колко маймуни са на клона.  И накрая щв спори защо нещо се е изтеглило на 105 вместо за 100 секунди все еднно че има бърза работа и плаща пачка. Аре у лево!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега аз да те попитам каква ти е скоростта от твоя интернет доставчик по договора, подписан от теб? Въпросът ми е към Йордан - питащият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Емил Костов написа:

Я ми кажи как те успива?? Или ти не не можеш да мислиш, да го питаш или да прочетеш внимателно договора? И не ми казвай, че няма да ти разрешат.

Така е думата, мен няма как да ме успят вече(като бях по-малък с случваше), ама много хора ги успиват така, не смятам че е редно да премълчават умишлено важните неща само и само да те накарат да подпишеш хартийката за да вземат прословутите 20 кинта, даже ето ти един конкретен пример - Последния ми договор с Теленор от преди 2 години горе-долу, отивам в офис, обяснявам какво искам, оня си изкара пледоарията на какво имам право кое е супер и т.н., изпрнти фермана, плясна го тезгяха, чета аз, стигам до края гледам, 20 кутийки с отговори Да и Не, повечето някакви тривиални като лични данни и т.н. и стигаме до една напълно непозната за мен "Моментално влизане в сила на договора", викам "Това какво е, какво значи?" Този рече, че било формалност просто за да влезе в сила договора на момента иначе щяло да е след 2 седмици. Видя ми се странно но аз няма как да знам щото в България идвам за по 2-3 седмици да видя семейството, а нашите са възрастни хора ввече и те няма от къде да знаят. Свих раменете, дадох съгласие, турих подписа и готово. Прибрах се ама тая пуста клауза не ми излиза от главата, викам чакай да питам Гошето - Хоп - Клаузата значи че автоматично се отказваш от правото си да прекратиш договора в едноседмичен срок от подписването.
Е как трябваше да я изтискам тая информация от въпросния консултант?

Но да не разтягаме повече локуми, въпроса беше за скоростите, това другото го дадох просто за сравнение. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Така е думата, мен няма как да ме успят вече(като бях по-малък с случваше), ама много хора ги успиват така, не смятам че е редно да премълчават умишлено важните неща само и само да те накарат да подпишеш хартийката за да вземат прословутите 20 кинта, даже ето ти един конкретен пример - Последния ми договор с Теленор от преди 2 години горе-долу, отивам в офис, обяснявам какво искам, оня си изкара пледоарията на какво имам право кое е супер и т.н., изпрнти фермана, плясна го тезгяха, чета аз, стигам до края гледам, 20 кутийки с отговори Да и Не, повечето някакви тривиални като лични данни и т.н. и стигаме до една напълно непозната за мен "Моментално влизане в сила на договора", викам "Това какво е, какво значи?" Този рече, че било формалност просто за да влезе в сила договора на момента иначе щяло да е след 2 седмици. Видя ми се странно но аз няма как да знам щото в България идвам за по 2-3 седмици да видя семейството, а нашите са възрастни хора ввече и те няма от къде да знаят. Свих раменете, дадох съгласие, турих подписа и готово. Прибрах се ама тая пуста клауза не ми излиза от главата, викам чакай да питам Гошето - Хоп - Клаузата значи че автоматично се отказваш от правото си да прекратиш договора в едноседмичен срок от подписването.
Е как трябваше да я изтискам тая информация от въпросния консултант?

Но да не разтягаме повече локуми, въпроса беше за скоростите, това другото го дадох просто за сравнение. :)

Значи може да мислиш! Като всеки започне да мисли и успиване НЯМА да има. Локуми не разтягаме, а караме хората да започнат да мислят както ти си започнал. И не ти се подигравам, а напротив похвално и браво на ТЕБ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.03.2020 г. в 22:25, Филипов написа:

И като ги премери какво? Нито казва доставчика, нито целата на занятието, нито откъде и какво тегли и колко маймуни са на клона.  И накрая щв спори защо нещо се е изтеглило на 105 вместо за 100 секунди все еднно че има бърза работа и плаща пачка. Аре у лево!

Не съм споменавал, че ще оспорвам или че ще имам претенции, ако има разлики в измереното и по договор. Питането ми беше справочно за да разбера най-вече каква пикова стойност на скоростта може да имам за опредлен период от време, независимо от кой сайт тегля (като телггя от 50 сайта е нормално във всеки да има разлика). Освен мен няма други маймуни на клона ("не се разлконява от кутията"). Доставчика е DigSys и в договора ми от преди 8 год. нямам описана макс. или мин. скорост, от справка към днешна дата разбрах, че според тарифния ми план имам само максимална скорост - 6Мб/сек. От проверката с програма разбрах, че максимално достигнатата скорост е била е 0,8154 Mb/s. - на кратко това е което исках да уточня. Благодаря за подксазания софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...