Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

В опит да инсталирам windоws 10, сгафих.

Препоръчан отговор

преди 7 часа, ined написа:

тулса на майкрософт която се чете винаги.

Да ,ама въпросният тул я прави по подразбиране в GPT за UEFI,там не можеш да избираш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 123
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аз нещо не съм съгласен. В биос-а може да е UEFI или Legacy Диска може да е MBR или GPT UEFI комуникира с GPT дискове, а Lagacy с MBR. В момента диска му е MBR и флашката която е н

Да ,ама въпросният тул я прави по подразбиране в GPT за UEFI,там не можеш да избираш!

Пусни снимка от таск мениджър, раздел "performance". Възможно е когато ти е била бавна машината да са се теглили и инсталирали обновявания. Драйверите си ги инсталирай от сайта на производителя на

Публикувани изображения

преди 10 часа, plamen_petrov_80 написа:

Аз нещо не съм съгласен.

В биос-а може да е UEFI или Legacy

Диска може да е MBR или GPT

UEFI комуникира с GPT дискове, а Lagacy с MBR.

В момента диска му е MBR и флашката която е направена явно за UEFI мрънка, че диска не е GPT.

Прав си. Вместо MBR съм написал UEFI.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Viz Eymal написа:

Като се замисля,  два пъти съм му инсталирвал windows 8.1 pro 

Заповядвам ти сега да го инсталираш за трети последен път 8.1 и да сложиш ИЗО-то за Уин 10 Про в инсталирания вече 8.1 и да кликнеш два пъти на него. После избираш от опциите да ти запази всичкият ти инсталиран софтуер в 8.1 да си ти работи и в 10 про.
Те така се прави ако искаш да ти е безплатен новия Уиндоус без кракове.

преди 11 часа, A.com написа:

Rufus сам ще изтрие и форматира флашката. Просто му задай да я направи GPT.

Иначе, заради такива случаи е хубаво човек да има един диск с Linux Live CD. Стига да има и CD/DVD устройство де. :)

Сега Уин 10 ще му разреши да си направи CD от което да буутва и ремонтира Уин 10 . А ако му е направил и image ще може да си го връща в състоянието в което е правен имиджа, та даже и тотално всичко де е било омазано и да не тръгва сам.
Вчера ги правих и двете от 10-ката ми 1511. В имиджа са включени и другите дялове нужни му на Уин 10.
Не мога да ги опиша на български щото при мен е на френски.
Но някой от вас може да му лепне снимки с менютата къде да ги търси тези функции.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той си е имал софтуер за 8.1 ще си го тури пак и после като сложи 10 върху 8.1 всичко си продължава легално.
Пък и аз мисля и за другите читатели на темата, да не си трият 7 или 8 преди да инсталират 10. А да инсталират върху 7 или 8 сваляйки директно от сайта на микрософт 10 с предвидения за целта tool .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Белгиеца написа:

аз мисля

Това са си твои мисли, които е по-добре да запазиш за себе си!
От всичките ти постове виждаме какъв IT експерт си...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте за късния отговор, току що ставам.
Тази сутрин успях да намеря флашка с уиндоус 10 записана с програмата Руфус, и успях надеждно да сложа уиндоус 10, но поради притеснението което бях получил, нямам спомен по време на инсталация, в менюто за дяловете, дали изтрих стария дял, да не съм направил грешка и да съм инсталирал новия уиндоус върху стария, това как може да се провери?

Искрено благодаря за бързите реакции и че се опитвате да помогнете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери в С: има ли папка windows.old - ако няма, си форматирал дял С, ако има - си направил тип ресет на Windows. Има ли останала някоя инсталирана преди програма?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Провери в С: има ли папка windows.old - ако няма, си форматирал дял С, ако има - си направил тип ресет на Windows. Има ли останала някоя инсталирана преди програма?

Не намирам нищо старо от предния ОС, нито програми нито файлове.

Untitled.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свиркай си и помисли как да запазиш важните си файлове от ... вируси (въведената карантина не пази от това).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Viz Eymal написа:

Не намирам нищо старо от предния ОС, нито програми нито файлове.

Ако правилно разчитам скрийншота - не си разделил диска на (поне) две части?... Голяма грешка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи картинка на disk management - десен клик по старт бутона и избери Disk Management

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи какво се вижда е управление на дисковете?

Искрено се надявам да не си сбъркал най-важното за теб действие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросната грешка се получава, защото Windows 10 по подразбиране се инсталира в GPT дял, докато по-старите версии работят с MBR по подразбиране, също и твоята флашка. MBR е по-стар стандарт и има ограничения от към количеството памет беше 2TB ако не се лъжа, тъй като този стандарт е от 80-те години тогава явно не е било необходимо повече. GPT е по-нов стандарт и няма тези ограничения, за това за мен е по-добрият, но и с MBR да останеш едва ли ще имаш проблем освен при преинсталиране. За да разрешиш проблема направи един от тези варианти:

1. Влез в BIOS и намери "Secure Boot" и го направи на "Disabled". Въпросната опция съм е срещал на различни места в различните BIOS-и - в таб "Security", "Boot" или "System Configurations". След като приключиш инсталацията може да я включиш отново. Аз лично смятам този вариант за най-добър и удобен.
2. Когато стигнеш до менюто с дяловете ги изтриваш и ги създаваш наново. Инсталаторът на Windows 10 ще ти ги създаде в GPT и няма да имаш никакви такива проблеми в бъдеще. Имай предвид, че изтриеш ли ги ще загубиш цялата си информация, която се намира на тях, за това внимавай и действай само ако нямаш ценна информация или имаш резервно копие. По тази причина аз не го препоръчвам, но го давам, защото е възможен.
3. Този вариант вече го видях някъде - като закачиш харда на друг компютър и с програма го оправиш.

П.П Видях, че си се оправил по някакъв начин, но все пак го пиша да знаеш в бъдеще, че имаш варианти, също на някой друг потребител ако му се наложи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И намери начин да си прехвърлиш 650 гигабайта информация на още един диск, че ако нещо стане не ми се мисли.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Viz Eymal написа:

Ето

dfvdvda.png

изчетох темата и още в първия пост видях че се опитваш вурху MBR, да инсталираш GPT
тази картинка потвърждава, че си с MBR

настройките на руфъс, трябва да са така за MBR

132813228_.PNG.d1f6a09d0d404d77becfa74dff7c6151.PNG

пп
аз предпочитам, флашките да ги правя с UltraIso
предполагам знаеш, че се форматира само дялът с уиндос и резервирания за системата
всичко друго го запазваш

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Не по идеалния начин, но и така става.

Какъв е идеалния начин?

преди 57 минути, Емил Костов написа:

И намери начин да си прехвърлиш 650 гигабайта информация на още един диск, че ако нещо стане не ми се мисли.

Какъв е най добрия вариант за Бекъп?   На какво да ги прехвърля, на друг хард, с или без ОС?  Нали има външни хардове за памет, за такъв ли имаш предвид?  Как да я прехвърля, за да не станат преки пътища, просто маркирам и с плъзгане на мишката? Изрежи- постави или друго?

преди 43 минути, дръндю написа:

настройките на руфъс, трябва да са така за MBR

Благодаря!

Значи е изтрит стария дял и съм сложил уиндоус 10 на чисто така ли?  Не е останало нищо старо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Viz Eymal написа:

Какъв е идеалния начин?

Според мен - това 4.99GB Free space не трябва да го има. И можеш да сложиш на дял Е: някакво по-смислено име, което да показва съдържанието му. Например при мен е "Снимки".

И не знам защо нямаш Recovery дял.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Според мен - това 4.99GB Free space не трябва да го има. И можеш да сложиш на дял Е: някакво по-смислено име, което да показва съдържанието му. Например при мен е "Снимки".

И не знам защо нямаш Recovery дял.

Recovery дял Се заблудих че го прави автоматично, ами сега ако наистина го нямам, то как да го направя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Viz Eymal написа:

Какъв е най добрия вариант за Бекъп?   На какво да ги прехвърля, на друг хард, с или без ОС?  Нали има външни хардове за памет, за такъв ли имаш предвид?  Как да я прехвърля, за да не станат преки пътища, просто маркирам и с плъзгане на мишката? Изрежи- постави или друго?

Най-добре е да си купиш външен хард диск. На него не е нужно да има операционна система. Прехвърляш ценните файлове и папки с "копирай/постави". И пазиш някъде на сигурно място. Може да не е всичко, например на разни филми и инсталационни файлове на игри, които можеш пак да си намериш в нета, няма нужда да им пазиш копие. Но снимки, документи, ценна музика - задължително.

току-що, Viz Eymal написа:

Recovery дял Се заблудих че го прави автоматично, ами сега ако наистина го нямам, то как да го направя?

Свърши вече, той се прави автоматично при инсталацията. Карай така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеалния начин е да имаш само няколко primary partitions, аз би задълбал и да са с точни размери.

650GB информация не е малко и най-лесния и евтин вариант е да се копират и на един преносим диск. Тук много важно е какво точно има в тези 650GB, колко често се променя, ползва и т.н.

Никога не съм обичал плъзгането с мишката, тори съм го забранявал, че стават големи грешки като работиш с калпава мишка.

Изрежи - не! Това не прави копие, а мести съществуващите файлове! Т.е. отново имаш само едно копие.

Гледайки твоето C:\ твърде много е заето, скрити файлове виждаш ли, я прегледай кое колко тежи по папките и файловете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Идеалния начин е да имаш само няколко primary partitions

Няма никаква нужда от това. Може и САМО с 1 primary дял - този с boot инфо.
Този диск твърд(hdd) ли е или твърдотелен(ssd)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, RudeBoy написа:

Най-добре е да си купиш външен хард диск. На него не е нужно да има операционна система. Прехвърляш ценните файлове и папки с "копирай/постави". И пазиш някъде на сигурно място. Може да не е всичко, например на разни филми и инсталационни файлове на игри, които можеш пак да си намериш в нета, няма нужда да им пазиш копие. Но снимки, документи, ценна музика - задължително.

Аз лично съм копирал и филми, защото не се знае ако поискам да гледам някой след време, дали ще има сийдъри. За това съм си направил колекция на филми от 90-те години,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване