Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

В опит да инсталирам windоws 10, сгафих.

Препоръчан отговор

току-що, Белгиеца написа:

Еми ти нали торентска стара версия си му инсталирал,

какво ще рече торентска стара?   Нали свалих уиндоус от последните версия, и го инсталирах след като изтрих стария дял С

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 123
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аз нещо не съм съгласен. В биос-а може да е UEFI или Legacy Диска може да е MBR или GPT UEFI комуникира с GPT дискове, а Lagacy с MBR. В момента диска му е MBR и флашката която е н

Да ,ама въпросният тул я прави по подразбиране в GPT за UEFI,там не можеш да избираш!

Пусни снимка от таск мениджър, раздел "performance". Възможно е когато ти е била бавна машината да са се теглили и инсталирали обновявания. Драйверите си ги инсталирай от сайта на производителя на

Публикувани изображения

преди 39 минути, Слави Маринов написа:

А бре,ти трябва да купиш един голям твърд диск на Калдата,че им изпълни ресурсите с тия романи,кога ще пуснеш един кратък пост?!

Аз си имам фенове читатели, как да ги лиша сега от четиво ?

преди 3 минути, Viz Eymal написа:

Нали свалих уиндоус от последните версия, 

хайде пак както аз ти казвам и ще видиш че няма да има после old. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да правя нищо преди да си запазя информацията, а това ще си го позволя след около 2-3  на заплата, надявам се че до тогава уиндоуса ще издържи, да не започне да трие и да се бъгва и в един момент да угасне просто.  В такава ситуация може ли да ми създава главоболия и какви?  Означава ли че в момента имам два уиндоуса?  Или не е както го разбирам, мога ли да карам така още няколко седмици?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Viz Eymal написа:

Грешно се изказах, до колкото разбрах това означава че имам стара ОС, тоест предишната. не е добре, е общо казано.

Ама по на горе наистина следвах инструкциите и системата беше чиста, уж всичко старо изтрито както и направих, сега ко стана и как стана. След случката с ъпдейтите описана по горе.

Това, че ти е останала и старата ОС няма никакъв проблем. Е да заема само място, но това не е болка за умиране. Ти си прехвърли важната информация на още едно място, стига го мисли този windows вече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

ова, че ти е останала и старата ОС няма никакъв проблем

И все пак от мой интерес!  Как стана това?  Изтривам дяла, качвам снимки тук че системата е чиста, и изведнъж хоп, windows old и налична стара версия. Не намирам логично обяснение, как изобщо се случи, при условие че я нямаше и беше чиста. Какви са възможните причини и как това може да се е случило след ъпдейт. Впрочем, след като се инсталираха ъпдейтите тази сутрин, уиндоуса тръгна по същия начин, все едно стартира за пръв път, с Hello и така, без да избирам език само.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Viz Eymal написа:

И все пак от мой интерес!  Как стана това?  Изтривам дяла, качвам снимки тук че системата е чиста, и изведнъж хоп, windows old и налична стара версия. Не намирам логично обяснение, как изобщо се случи, при условие че я нямаше и беше чиста. Какви са възможните причини и как това може да се е случило след ъпдейт. Впрочем, след като се инсталираха ъпдейтите тази сутрин, уиндоуса тръгна по същия начин, все едно стартира за пръв път, с Hello и така, без да избирам език само.

Очаквай още много изненади. Уиндоус 10 е като филм. Погледни го от хубавата страна - нема да ти е скучно. И хубавото е че редовно има апдейти и редовно пускат нови изненади.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не намирам нищо старо в папката OLD от предния уиндоус, нито програми нит нищо, аз мисля че това е от ъпдейтите, след като са надградили уиндоуса и е направено резервно копие от стария, тоест, този който инсталирах оня ден, а не по предния. И все става въпрос за един уиндоус, а дали е така не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Viz Eymal написа:

Не си изтрил дяла. Изписало ти е, че има вече инсталирана ОС и ти е дало опция да инсталираш върху нея или отделно. И ти си избрал да инсталираш отделно на същия дял. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Viz Eymal написа:

Как стана това?  Изтривам дяла, качвам снимки тук че системата е чиста, и изведнъж хоп, windows old и налична стара версия. 

Ами просто :) . Инсталирала ти се е по-нова версия на Windows, през ъпдейтите, с надграждане. Затова и толкова време ти беше зает компютъра да се ъпдейтва.

Да не те притеснява, работи си така. DarkEdge да каже дали можеш да изтриеш папката Windows.old.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, ако няма важна информация там. Но по-добре да се инсталира на чисто, тази папка може да отнеме много време да се изтрие. Ето начини:

https://www.windowscentral.com/how-properly-remove-windowsold-folder-windows-10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Емил Костов написа:

Не си изтрил дяла. Изписало ти е, че има вече инсталирана ОС и ти е дало опция да инсталираш върху нея или отделно. И ти си избрал да инсталираш отделно на същия дял. 

Невъзможно!  Лично върху дяла натиснах делете- и създадох на ново мегабайтите!

преди 13 минути, RudeBoy написа:

Ами просто :) . Инсталирала ти се е по-нова версия на Windows, през ъпдейтите, с надграждане. Затова и толкова време ти беше зает компютъра да се ъпдейтва.

Да не те притеснява, работи си така. DarkEdge да каже дали можеш да изтриеш папката Windows.old.

Това е, и аз така мисля, че точно това стана.

преди 10 минути, Raze написа:

Може, ако няма важна информация там. Но по-добре да се инсталира на чисто, тази папка може да отнеме много време да се изтрие. Ето начини:

https://www.windowscentral.com/how-properly-remove-windowsold-folder-windows-10

Благодаря, но все пак ще изчакам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига го мисли този Windows. Нали си го инсталирал вече и работи. Не ми се мисли, когато тръгнеш да прехвърляш ценната информация каква тема ще пуснеш ;) И да възможно е, точно това си направил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Емил Костов написа:

Не ми се мисли, когато тръгнеш да прехвърляш ценната информация каква тема ще пуснеш

Ами като дойде момента, ще разбереш, в кръга на шегата!  Иначе не е приятно два уиндоуса, чувал съм че бая мизерии става и бъгове, но дано утрае известно време

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Viz Eymal написа:

Ами като дойде момента, ще разбереш, в кръга на шегата!  Иначе не е приятно два уиндоуса, чувал съм че бая мизерии става и бъгове, но дано утрае известно време

Ти нямаш ДВА уиндоуса. Имаш просто останала папка и толкоз. Не знам какви мизерии те гонят. При мен колко такива машини са идвали идея си нямаш. Единственото като проблем е, че губиш част от мястото в дял С. Това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Viz Eymal написа:

Невъзможно!  Лично върху дяла натиснах делете- и създадох на ново мегабайтите!

Това е, и аз така мисля, че точно това стана.

Благодаря, но все пак ще изчакам.

Какво и кого ще чакаш? Папката от самосебе си няма да изчезне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Какво и кого ще чакаш? Папката от самосебе си няма да изчезне.

Човекът го е страх бе. И аз да имах само един твърд диск с важни данни на него и мене щеше да ме е страх. По-добре е да е предпазлив отколкото  самонадеян и да си прецека твърдия диск от незнание.
Ако ми беше съсед щях да му дам на заем един твърд диск да го свърже през USB и да си прехвърли на него временно всичко важно и тогава нямаше да го е страх така.
Страх лозе пази.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, RudeBoy написа:

дали можеш да изтриеш папката Windows.old.

Толко шум за нищо-изтриването е съвсем лесно. Отива в "Почистване на диск"-Почистване на системни файлове-в диалоговия прозорец слага чек срещу папка "Windows Old" , пуща изтриване и готово.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, B3M2W0 написа:

Толко шум за нищо-изтриването е съвсем лесно. Отива в "Почистване на диск"-Почистване на системни файлове-в диалоговия прозорец слага чек срещу папка "Windows Old" , пуща изтриване и готово.

Или казано по друг начин -  Disk Cleanup.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От какво има да го е страх? Това е системната папка на сария windows, oстанала е, понеже не е инсталиран на чисто или е надграждал след това. То като го е страх, най-добре да си изключи компютъра и да не го ползва. Много по-верятно е да му изгори някоя част, отколкото да се повреди нещо при изтриването на тази папка. Нужна е единствено ако реши да се върне към предната версия на windows, което не се знае дали ще е успешно и дали няма да повреди нещо, ако реши да го прави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То като го е страх, най-добре да си изключи компютъра и да не го ползва. 

Е мене като не ме е страх и си прецаках една операционна система преди час, писах в една друга тема как.
Сега ще трябва да чакам да пуснат до май нова версия и хайде пак нова инсталация, да ми дойде акъла у главата като не ме е страх и не внимавам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От какво има да го е страх? То като го е страх, най-добре да си изключи компютъра и да не го ползва. 

ма ниможи тъй е чуек, ти не разбра ли, треа виндолса да е прилежно апдейтнат, прилежно ъктивиран, с антивирусна - една, две, три, четири антивирусни, иначе ни стаа!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Белгиеца написа:

Е мене като не ме е страх и си прецаках една операционна система преди час, писах в една друга тема как.
Сега ще трябва да чакам да пуснат до май нова версия и хайде пак нова инсталация, да ми дойде акъла у главата като не ме е страх и не внимавам.

Щот не можеш да драснеш два три реда в черния джам та да го оправиш нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, petie1 написа:

Щот не можеш да драснеш два три реда в черния джам та да го оправиш нали?

Позна, кеф ли ти е ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Белгиеца написа:

Позна, кеф ли ти е ?

Не жал ми е

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване