Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, след два дена лазене по нервите се обръщам към тоя майстор форум, който ми е помагал доста през годините.

Искам да отворя порт за сървър, но все удрям на камък.

Изледах и изчетох тумба (съвсем реално число) гайдове какво трябва да се направи и къде често се срещат проблеми/грешки но резултат - никакъв.

Порта който искам да отворя през рутера си (tenda ac1200 - ac6) e 25565 (сървър за майнкрафт). Впоследствие svchot започна да го ползва и започнах да опитвам да отворя порт 25566 - явно нямало значение кой порт, стига правилно да е зададено в сърварните настройки.

Премахнах всички други рутери и устройства по пътя на кабела, че уш да нямам проблеми с тях.

Задал съм инбаунд и аутбаунд правила у файъруола ( опитвах и със спрян файъруол).

Писито съм му въвел статично ипи да си взима от рутера.

В менюто на рутера настройката се води виртуал сървар (не е порт фор.) и уж било същото. 

Пробвах и дмз настройката към същото статично ипи.

Тотално изключих 4те опции за файъруол от рутера, рестартирах 20тина пъти рутер - комп - бойлер - котарак.

Резултат никакъв.

Звънях на доставчика - твърдят че всички портове са отворени от тяхна страна. 

Забелязвам че WAN IP адреса, публичното ми IP и def. Gateway на рутера са 3 различни стойности, незнам дали трябва да е така, но WAN IP- то ми мяза на някакво вътрешно (10.175.1.75).

Имам резервен рутер tplink нещо си 740 дето мисля да пробвам, но не ми се иска пад да им звъня да ми освобождават мак адреса, че все посред нощ го върша тия работи.

И имам спомен че преди време като пренареждах сам си капснах кабелите и оставих някой не вързани (не вярвам да имат нещо с портове ама знае ли човек).

Проверявам в различни сайтове и все казват че портовете на това са затворени. Пускам и някой друг скрийншот на настройките на рутера.

П.С.: сега като качвам снимките забелязвам, че индикаторчето на пс ми показва че няма нет в менюто на рутера, а си имам и в цмд-то пише ай пи руутинг е изключен. Незнам дали и двете работи може да имат общо, но все някой ще ме светне или наругае поне :) .

1584922992798_Untitled-5.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо за да смениш двата рутера просто трябва да набиеш ръчно в 740-ката MAK адреса който е резервиран при доставчика ти. И спирам по този въпрос.

В сегашния си рутер можеш да активираш достъпа по WAN и съответно да го пробваш през мобилен интернет дали стигаш до твоя рутер, ако стигаш значи можеш и порт да пренасочиш, ако ли не значи рутера не се вижда пряко от глобалната мрежа.

Казваш статично IP от рутера ... няма такова нещо, но има резервирано по МАК адрес - за такова IP ли говориш ти?

И още една препоръка - когато правиш и качваш снимки, мисли и за хората с по-малки екрани и резолюция какво и как биха го виждали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, plamen_petrov_80 написа:

Първо за да смениш двата рутера просто трябва да набиеш ръчно в 740-ката MAK адреса който е резервиран при доставчика ти. И спирам по този въпрос.

В сегашния си рутер можеш да активираш достъпа по WAN и съответно да го пробваш през мобилен интернет дали стигаш до твоя рутер, ако стигаш значи можеш и порт да пренасочиш, ако ли не значи рутера не се вижда пряко от глобалната мрежа.

Казваш статично IP от рутера ... няма такова нещо, но има резервирано по МАК адрес - за такова IP ли говориш ти?

И още една препоръка - когато правиш и качваш снимки, мисли и за хората с по-малки екрани и резолюция какво и как биха го виждали.

Това за мака е бомба - мерси.

За мобилния телефон не разбрах - не съм на ти с мрежи.

За айпито имам впредвид че съм запазил адресче за компа, а не да тегли всеки път което е свободно.

И за резолюцията сори, ама стават големи скрийншотите и калдата не ми дава да ги кача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, вашето ISP дистрибутира интернет чрез частни адреси, което е проблем в някаква степен за вас да изкарате услуга в публичното пространство.

Ако доставчикът ви твърди , че е пренасочил към вашият WAN ip адрес портове, то вероятно са тези до 1024ти , които са най често ползвани. Моят съвет е да пробвате с порт в този рейндж , като е хубаво да ползвате такъв, който не се ползва от друга услуга регистрирана в IANA !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JohnTRIVOLTA написа:

Здравейте, вашето ISP дистрибутира интернет чрез частни адреси, което е проблем в някаква степен за вас да изкарате услуга в публичното пространство.

Ако доставчикът ви твърди , че е пренасочил към вашият WAN ip адрес портове, то вероятно са тези до 1024ти , които са най често ползвани. Моят съвет е да пробвате с порт в този рейндж , като е хубаво да ползвате такъв, който не се ползва от друга услуга регистрирана в IANA !

Опитах на пренасоча портове 21 и 80 - без успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някакви други устройства между маршрутизатора и доставчика ? Тоест някакво друго устройство преди тази Тенда ?

Ако ползваш модем тип гейтуей или нещо подобно може и от там да имаш двоен NAT, следователно този частен адрес на WAN да е поради тази причина. В такъв случай пренасочваш порта и на двете устройства (и на модема и на твоята Тенда).

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз това си помислих, доставчика казва че няма друго устройство, ама аз проследих докъдето мога кабелите и стигат до тяхна разпреледелителна кутия ( май че е ).

https://ibb.co/fr8H9DN

преди 6 часа, white gambit написа:

Това за мака е бомба - мерси.

За мобилния телефон не разбрах - не съм на ти с мрежи.

За айпито имам впредвид че съм запазил адресче за компа, а не да тегли всеки път което е свободно.

И за резолюцията сори, ама стават големи скрийншотите и калдата не ми дава да ги кача.

Опитах с ремоте маниджъра и не се получава през мобилната мрежа, но може и нещо да не съм направил като хората.

Въвеждам универсално ипи (пробвах и с това на мобилния си интернет) и после се опитвам да се свържа през WAN IP на рутера (заедно с посочения порт - разбира се).

Screenshot (9).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, white gambit написа:

И аз това си помислих, доставчика казва че няма друго устройство, ама аз проследих докъдето мога кабелите и стигат до тяхна разпреледелителна кутия ( май че е ).

https://ibb.co/fr8H9DN

Опитах с ремоте маниджъра и не се получава през мобилната мрежа, но може и нещо да не съм направил като хората.

Въвеждам универсално ипи (пробвах и с това на мобилния си интернет) и после се опитвам да се свържа през WAN IP на рутера (заедно с посочения порт - разбира се).

Screenshot (9).png

Излъгал съм, явно мобилния ми нет е жив таковата, сега от офиса опитвам ремоте мениджъра и си бачка супер, имам всички опции дистанционно за рутера. Довечера ще пробвам да сменя рутките и всякакви други предложения, които може да имате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема решен, гурото на интернет доставчика ми се съгласи да погледне, всичко му се стори добре, пусна ми "реално" айпи и готово. Благодаря на всички за асистенцията и да се пазите от там квото ни хваща в момента.

Все пак се чувствам малко тъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също не успях да си отворя определени портове. Със статичен адрес и настройки както трябва но реално си остават затворени, въпреки че в рутера са отворени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Камен Петров написа:

Аз също не успях да си отворя определени портове. Със статичен адрес и настройки както трябва но реално си остават затворени, въпреки че в рутера са отворени.

Статичен адрес, ама на компа в LAN или имаш предоставен публичен такъв от ISP? Без перманентен, публичен IP адрес (на WAN), пренасочването е безсмислено...

Има си и DDNS услуги - безплатни и платени...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, street racer написа:

Статичен адрес, ама на компа в LAN или имаш предоставен публичен такъв от ISP? Без перманентен, публичен IP адрес (на WAN), пренасочването е безсмислено...

Има си и DDNS услуги - безплатни и платени...

От доставчика ми е предоставен статичен адрес, но съм все още с един много странен стар корейски рутер, не знам. Аз правих цяло разследване да успея да преведа откъде да отворя портовете, защото цялото меню е на корейски и гугъл не може да го преведе. И бая четох и не знам защо не става.

То цялата работа е, че ми прави проблеми с ъплоада в юторент. Иначе не ми трябват за нищо други тези портове. То е всъщност само един порт де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...