Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет на всички! Предварително се извинявам, ако темата ми се повтаря, но след признавам си кратко търсене, не намерих сходна. От седмица-две Google Chrome не ми зарежда както трябва доста сайтове. По-точно зарежда, но само текст, без изображения, а има и сайтове като този например за които ми изписва, че използват неподдържан протокол и въобще не мога да ги отворя (пиша Ви през Мозила). С Windows XP съм и компютърчето ми е доста старичко, но до сега не ми се е случвало да не ми зарежда изображения. От доста време като отворя началната страница ми изписва, че Chrome и Vista вече не се поддържат, но не съм имал такъв проблем.

1.JPG.a4351194638c85c1b95f6f1f7acd2ba0.JPG
2.JPG.788deb6c91d2cedbda316bac4a18b5d5.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То си пише горе, актуализирай го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са параметрите на системата ти?

Пробвай с последната версия на FireFox за XP и с Maxthon.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, techmaniac написа:

То си пише горе, актуализирай го.

Пробвал съм, не става. Дори след деинсталация на наличната версия на хром и опит за изтегляне на най-новата версия, винаги ми е изтегляло тази с която съм в момента.

преди 45 минути, plamen_petrov_80 написа:

Какви са параметрите на системата ти?

Пробвай с последната версия на FireFox за XP и с Maxthon.

Я виж това ли са параметри, че хич ме нямa (преписвам ти какво пише на лепенката на компютъра):
Intel Celeron processor 560
(2.13 GHz, 533 MHz FSB 1 MB L2 Cache)
2GB DDR2
160 GB HDD
802 11b/g wlan

Иначе Firefox не използвам много, понеже сякаш ми и
два тежичък. С него пък не ми отваря клипчета от някои сайтове. Изписва ми "Не е намерен поддържан видео формат и вид MIME". Като цяло нямам браузър, който да работи на 100%. На всеки му има по нещо. Иначе Maxthon, как е, лекичък ли е? Аз затова си държа на хрома, понеже за сега той ми върви най-плавно, като изключим тези проблеми от сега, разбира се.

преди 36 минути, [email protected] написа:

Може би Pale Moon също не е лоша идея... XP и Vista не се поддържат вече, а не Chrome и Vista. :)

Прав си, объркал съм се, хаха. А да те питам и теб каквото питах съфорумеца по-горе, как е браузъра, лек ли е? Търся нещо максимално сходно с Хром или поне максимално плавно работещо спрямо моят компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи си една 32bit 7-ца (8.1) и я оптимизирай добре, тогава ще можеш да сложиш актуална версия на браузър.

Провери какво е дъното ти и дали поддържа 2 ядрени c2d процесори, прегледай и как е въпроса с паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение и от мен. 

Виждам, че компютърчето е много слабо. Опитай да качиш портативните версии на софтуера, с който работиш. Най вече се отнася за браузърите, които ползваш. Почти всичкия софтуер го има и в Portable  версия. При мен имам такова , малко по добро от твоя с Е8400 и 2 гигабайта RAM, което се справя задоволително, но го ползвам единствено за всевъзможни експерименти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за мненията, но грам не разбирам от компютри и написаното от Вас ми е равносилно на това да чета нещо написано на патагонски 😅. Ако няма някакъв чалъм да потръгне хрома бързо и най-вече просто (като ползвателят му), ще се наложи да пробвам с други браузъри. За начало ще пробвам тези, които ми препоръчахте по-горе, а именно Maxthron и Pale Moon.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

Maxthon

преди 1 минута, sv3tlio написа:

Maxthron

Този е някакъв нов :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Този е някакъв нов :)

Тъкмо гледах и аз :

Maxthon
Уеб браузър

Windows: 5.3.8.2000 / 25 октомври 2019 г.; преди 4 месеца

Тегля го сега.

Изтеглих го, при инсталация уж ми показа грешка : 1.JPG.6dbf59fc38d8ad809ecf5a3074ecc357.JPG

След като махнах това което ми излезе се опитах да отворя браузъра, ме вкара без проблем. Пробвах с cars.bg и този път виждах картинките от обявите безпроблемно. Но като отворих Youtube същата работа като с chrome:

2.JPG.cda65390f7b8c0450c8c8b9530de37fd.JPG

Както забелязвате и тук Youtube ми казва, че скоро ще спре поддръжката и на този браузър. Иначе изтеглих последната версия, но явно ще трябва да се търси друг браузър. Ще пробвам с Pale moon сега.

Между другото сега след като сайтът на Pale Moon ме пита каква версия да изтегля 32-bit или 64-bit, се замислих, че никога не съм знаел каква е разликата и кое точно трябва да изтегля когато съм бил поставян пред този избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

И на мен YT ми изкарва жълтото предупреждение, че ще спре да работи, но продължава нормално. Последния за XP  - 49.0.2623.112 m

Проблем има с някои сайтове и шифрирането https. За такива като този форум, НАП - Maxton или Palemoon

https://hardwarebg.com/forum/showthread.php/293655

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Филипов написа:

И на мен YT ми изкарва жълтото предупреждение, че ще спре да работи. Последния за XP - 49.0.2623.112 m

Проблем има с някои сайтове и шифрирането https. За такива като този форум, НАП - Maxton или Palemoon

https://hardwarebg.com/forum/showthread.php/293655

Какво му е на този форум? Работи без проблеми с XP и стар браузър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи Chrome и Firefox ми отпадат напълно като варианти, понеже не мога да актуализирам и двата. А относно луната - каквато и версия да изтегля ми излиза това 273934369_.png.d796e93bca6e7e27b1ed20d17e611287.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светльо, няма как, трябва да го сменяш това XP ... Минало му е времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти до коя дата искаш да го актуализираш?

XP спря през 2014 година!

Firefox коя версия сложи ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, sv3tlio написа:

Прав си, объркал съм се, хаха. А да те питам и теб каквото питах съфорумеца по-горе, как е браузъра, лек ли е? Търся нещо максимално сходно с Хром или поне максимално плавно работещо спрямо моят компютър.

Извинявам се че се изказах неподготвен (малко или много ! ) ( В смисъл такъв че този браузър вече иска поне Windows 7.

Просто преди съм виждал във форума предложения за този браузър именно за Windows XP, но както и да е...

За да се поправя, ето едно друго предложение от мен, след известно проучване (не че съм открил топлата вода) за браузър, който съм ползвал сравнително дълго време , макар и не на Windows XP, а може би и на него да е било, не помня:

https://browser.yandex.com/ ( Мисля че ако го изтеглиш от https://browser.yandex.ru/ ще е на руски език и обратното за .com сайта, но не съм убеден ;) )

Току-що го тествах на виртуална машина XP - YouTube и Cars.bg работят !

Последната му версия за модерни ОС е 20.3.1, а за XP - последната която някога ще има си остава 17.4.1. 

Не бих казал че е лек браузър, но е функционален.

Реални снимки от преди малко:

2020-03-23-180311.jpg

2020-03-23-180442.jpg

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата работа е, че ти е стара операционната система, както и хардуера му. От там ти идва и проблема с поддръжката и т.н. Аз бих боцнал някое линуксче. Поне ще се обновява софтуера и ще работи прилично горе-долу с тия параметри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

Ти до коя дата искаш да го актуализираш?

XP спря през 2014 година!

Firefox коя версия сложи ти?

608875811_.png.58fe9b7079d08962cb4073547fc113b7.png

Честно казано, не знам коя версия, предполагам цифрите най-отзад на името на файла. Обаче виж какво ми излиза като отворя самият сайт, а именно, че използвам остаряла система (факт неоспорим). Преди известно време опитах да изтегля наново Mozilla, барем тръгне по-добре от преди, но без успех. Може би ще я карам така - някои сайтове през Chrome, други през Mozilla, понеже както казах по-горе нямам браузър, който да ми работи на 100%, но пък за сметка на това 50% от единия и 50% от другия правят 100%😄.

преди 2 часа, [email protected] написа:

Извинявам се че се изказах неподготвен (малко или много ! ) ( В смисъл такъв че този браузър вече иска поне Windows 7.

Просто преди съм виждал във форума предложения за този браузър именно за Windows XP, но както и да е...

За да се поправя, ето едно друго предложение от мен, след известно проучване (не че съм открил топлата вода) за браузър, който съм ползвал сравнително дълго време , макар и не на Windows XP, а може би и на него да е било, не помня:

https://browser.yandex.com/ ( Мисля че ако го изтеглиш от https://browser.yandex.ru/ ще е на руски език и обратното за .com сайта, но не съм убеден ;) )

Току-що го тествах на виртуална машина XP - YouTube и Cars.bg работят !

Последната му версия за модерни ОС е 20.3.1, а за XP - последната която някога ще има си остава 17.4.1. 

Не бих казал че е лек браузър, но е функционален.

Реални снимки от преди малко:

2020-03-23-180311.jpg

2020-03-23-180442.jpg

Успех !

Благодаря ти за предложението за Яндекс и най-вече времето, което си отделил за изпробването му :) Изтеглих го, обаче ми зарежда сайтовете по-бавно от Хром. Иначе и при мен Youtube и Cars имат картинки, като ги отворя през Яндекс. А сходното с него и хром е в това, че има сайтове в които или виждам като в Youtube само заглавие, или сайта ми го отваря по някакъв начин, дето ако не знам в къде съм влязъл, няма и да разбера. Искам да кажа, че веднъж зарежда даден сайт до степен заглавия, втори път до крайно разбъркано меню, така да се изразя. другата обща черта е, че хром и яндекс ми показват и следното съобщение при някои сайтове : This site cannot provide a secure connection cdn1d-static-shared.phncdn.com uses an unsupported protocol. These errors may occur because you are using an outdated version of Windows This version does not support modern encryption methods, without which Browser cannot guarantee that your data will be secure. Updating your operating system is highly recommended. Yandex will no longer release Browser updates.
Най-вероятно ще си остана с мозилата, понеже там единственият проблем е този, че ми изписва проблемът с неподдържаният протокол и вид MIME.

преди 1 час, Eclipse2G написа:

Цялата работа е, че ти е стара операционната система, както и хардуера му. От там ти идва и проблема с поддръжката и т.н. Аз бих боцнал някое линуксче. Поне ще се обновява софтуера и ще работи прилично горе-долу с тия параметри.

Прав си, но да ти кажа, не му е само това проблема. Направо си плаче за нов компютър. Сега гледам има хубави на приемлива цена и може би, ща не ща ще ми се наложи (то май вече почна и да ми се налага де) да си взема друг. Иначе Linux e вариант, но самият лаптоп не е в състояние да ходи по "майстори" (тука ще ме извинят занимаващите се с компютри за махленското сравнение 😅) нито пък аз познавам някой, който би могъл да ми го преинсталира и затова пак казвам, че по натам във времето ще обмисля към какво ново устройство да се насоча.

преди 4 часа, RudeBoy написа:

Светльо, няма как, трябва да го сменяш това XP ... Минало му е времето.

Така е, наистина, но както писах и по-горе на Eclipse, май ще е най-добре нова машинка, понеже не само на ХР му е минало времето, ами и на самият лаптоп. С него съм от 2008г., а с този уиндоус от 2011г. И сега, като гледам как лека-полека доста сайтове и програми спират да ми работят адекватно, това е най-удачното решение. Моята работа е малко все едно да карам някоя стара кола, за която вече няма части никъде.

А относно Мозила - някой може ли да ми каже как да оправя този проблем с клипчетата? Малко по-муден браузър ми е от Хром, но за сметка на това няма сайтове, които да не ми отваря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някога инсталирал ли си Windows? Какъвто и да е? Инсталирането на Linux е по-лесно. Да, после ще трябва да свикнеш да работиш по малко по-различен начин, но може да удължи живота на лаптопа ти с някоя и друга година. Все още не е съвсем зле като хардуер, за ровене в нета става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, RudeBoy написа:

Някога инсталирал ли си Windows? Какъвто и да е? Инсталирането на Linux е по-лесно. Да, после ще трябва да свикнеш да работиш по малко по-различен начин, но може да удължи живота на лаптопа ти с някоя и друга година. Все още не е съвсем зле като хардуер, за ровене в нета става.

Най-много да си инсталирам някоя по-стара игра. Уменията ми свършват до там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ sv3tlio

С компютър с подобни параметри процесор/РАМ, до началото на 2019, с WindowsXP Professional SP3 ползвах тази https://www.filepuma.com/download/google_chrome_32bit_49.0.2623.112-11045/ версия на Хром и работеше без забележки по отношение отворени сайтове(вкл. Youtube). Някои започнаха да не се отварят, но като тебе допълвах с Мозилата. Може да пробваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Popov написа:

@ sv3tlio

С компютър с подобни параметри процесор/РАМ, до началото на 2019, с WindowsXP Professional SP3 ползвах тази https://www.filepuma.com/download/google_chrome_32bit_49.0.2623.112-11045/ версия на Хром и работеше без забележки по отношение отворени сайтове(вкл. Youtube). Някои започнаха да не се отварят, но като тебе допълвах с Мозилата. Може да пробваш.

Пробвах приятелю - деинсталирах старият хром и изтеглих този, който ми даде, но продължава да не ми отваря същите сайтове, които не можех да отварям и преди това. И между другото, след като изтеглих файла и щракнах два пъти върху него, не ми изписа очакваното "run", ами направо ми отвори Chrome. Явно с него ще съм дотук. Колкото работи - толкова. Сега по-скоро търся как да си реша проблема с Mozilla. Изтеглих си Adobe flash player за Mozilla и сега вместо неподдържан протокол и вид MIME, ми излиза "this video is unavailable". И там ударих на камък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

566656088_.png.e2895d260a6c2ab8afa08173cfa4730e.png

Ето например vbox7 - Щракнах върху клипче избрано на случаен принцип и не ми го отваря. Между другото Vbox7 e  единственият сайт, (поне от тези които съм пробвал наскоро и иначе посещавам от дъжд на вятър ) който не мога да отворя нито от Chorme, нито от  Mozilla.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЩЕ ПОЛЗВАМ ТЕМАТА

аз също имам проблеми с Chrome от няколко дни, на повечето намерих решение с други тепърва се боря.

настоящият ми проблем е с отказа на Chrome да зарежда някой сайтове нормално, излизат или без снимков материал или направо с "blank page" 

П.С. проверих версията на браузера и пише ,че е актуална 

П.С.2 пуснах тема с въпросът си и в официалният им "community support" ,но вече няколко дни нямам отговор

thread-35523373-3896076678833870977.jpg

Untitled-1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...