Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Доволен съм, клоква се стабилно до 3.95 GHz, с друго дъно може и да може и повече. Паметта ми като бяха само 2 плочки от XMP 3000 MHz я клокнах стабилна на 3400 MHz. Евентуално като излезе в края на годината или догодина следващото поколение Ryzen ще мисля за ъпгрейд към нещо с повече ядра, за момента процесора се справя повече от доволно с абсолютно всичко - виртуалки, компилиране на андроид приложения, андроид емулатори и игри. Преди това бях с 3 поколение Xeon 1230 v2  4 ядра/8 нишки (I7 3770 еквивалент), разликата е огромна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.03.2020 г. в 14:47, П.е.т.ъ.р написа:

Team T Force Vulcan Z DDR4 16GB 3000Mhz TLZGD416G3000HC16C01  аз съм с тази.

Конфугурацията ми е подобна на твоята. Следващия месец мисля да взема и втора плочка. И да станат 2х16gb с доставката вде плочки излизат около 230лв.

Като гледам, такава памет няма налична никъде, така че май няма да вземеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Не ми е спешно. Все някога ще се появи наличност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано да съм лош пророк , но ми се струва , че скоро подобни цени няма да видим . Покрай тоя вирус спекулата с цените ще е още по-голяма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, pepy86 написа:

Дано да съм лош пророк , но ми се струва , че скоро подобни цени няма да видим . Покрай тоя вирус спекулата с цените ще е още по-голяма. 

има и чужди сайтове. Все някъде ще я пуснат. Не знам да ли си спомняте но преди 8-9 години имаше наводнения в Тайван и тогава цените станаха космически HDD и рам поскъпнаха двойно. След месец два се нормализираха. И сега ще стане така. Ако оцелеем разбира се. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъпите памети ги помня и от преди 2 години. 16ГБ кит се продаваше за 300+лв. Задържаха се доста време /близо година/. Ако не ти е спешно за теб не е проблем , но за тези които мислят да изграждат към настоящия момент някакъв билд , определено изчакването не е особено добра идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано аз не виждам смисъл от допълнителните 16 GB, които добавих. Дори и андроид емулаторите, като ги пускам по 2-3, браузър с много табове, IDE и други неща едвам успявам да запълня 16 GB, дори и до 20 не съм стигал, какво остава за 32 GB. Даже изключих и виртуалната памет и пак. Взех ги, понеже бях на ръба понякога, но за момента не мога да ги ползвам пълноценно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен е що годе същото. Единствено red dead redemption 2  минава понякога 16ГБ memory usage . Но това предполагам се дължи и на многото програми заредeни в систем трея ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от игрите засега единствено при anthem съм забелязал да използва много памет, но пак е под 16 GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.03.2020 г. в 17:17, Raze написа:

Днес погледнах сайта на Никем и пак я имат налична.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай, че не се знае до кога ще я има. На тази цена наистина си е оферта отвсякъде, стига да не са объркали нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента с тези  несигурна ситуация покрай карантината не ми се дават пари. Компютъра си работи идеално с една плочка, не усещам нужда от още. 

Логигата ми да взема една плочка е ,че след време когато усетя нужда od добавя още една.

2x16gb e по добре от 4x8gb. Писах, че е налична за информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...