Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Вече съм с ново компютърче и се опитвам да си свържа 2-та монитора, както бях направил на старият.
Проблемат е следният, на старият компютър бях свързал единият монитор с HDMI, а другият с DVI.
Понеже си взех и нов монитор който е HDMI, искам да свържа двата монитора които са HDMI и да махна този който е DVI, но имам проблем. Към видео картата имам само 1 HDMI порт, като свържа единият монитор там, другият го свързвам към HDMI порта който е на дъното, но поради някаква причина монитора който е свързан към дъното не ми го изкарва, отивам в дисплей настройките и пише че само един монитор е свързан.
Някакви съвети?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво чудно има? Единия монитор е включен към дискретната карта, другия към интегрираната. Включваш двата монитора към дискретната (със съответния преходник) и си ти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

И какво чудно има? Единия монитор е включен към дискретната карта, другия към интегрираната. Включваш двата монитора към дискретната (със съответния преходник) и си ти

Ама пичага, нали това казвам, че дъното и видео каратата имат само по ЕДИН HDMI порт. И да искам да сложа 2-те на едно, няма как.. И двата монитора са HDMI..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато има въшна видео карта вградената не работи. Тоес няма как да изкараш картина.

С някакъв преходник ако картата има други изходи. 

основната разлика между HDMI  и DVI е ,че HDMI  има и звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, RudeBoy написа:

Видеокартата няма ли други изходи? Ползвай ги.

Има, но няма това което ми върши работа.

преди 11 минути, П.е.т.ъ.р написа:

Когато има въшна видео карта вградената не работи. Тоес няма как да изкараш картина.

С някакъв преходник ако картата има други изходи. 

основната разлика между HDMI  и DVI е ,че HDMI  има и звук.

Ще стане ли ако си взема HDMI преходник който е и 2 порта? Смисъл, вкарвам преходника в HDMI порта и ми отваря още 2 грезда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, WhiteTooth написа:

Тогава вариантите са два - ползваш преходник ; сменяш видеокартата или монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, RudeBoy написа:

Тогава вариантите са два - ползваш преходник ; сменяш видеокартата или монитора.

Видеокартата е MSI GeForce RTX 2070 SURE 8GB, няма шанс да я сменя.
Монитора е MSI 27 inch Curved 1ms 144hz, който също няма как да хвърля при све че струва над 700лв.
Ще поръчам от amazon-а един преходник, благодаря много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, виж сега колко лесно ще стане, след като написа модела на видеокартата :) .

Така като гледам, тя има един HDMI, обаче цели 3 DisplayPort-а.

Купуваш си от най-близкия магазин един DP - HDMI кабел, и си готов.

Пък ако дадеш модел и на монитора, може да се окаже, че той има и DisplayPort ... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, WhiteTooth написа:

Ще стане ли ако си взема HDMI преходник който е и 2 порта? Смисъл, вкарвам преходника в HDMI порта и ми отваря още 2 грезда?

не съм ползвал такъв преходник(по скоро разклонител) предполагам ,че ако стане и на двата монитора картината ще е еднаква източника на сигнала идва от едно място. 

вземи си преходник от Дисплей порт към HDMI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При наличието на четири цифрови изхода нямаше нужда от тази тема...

http://hama-bg.com/bg/product-view/27736.html

И за стария монитор: http://hama-bg.com/bg/product-view/27762.html

преди 1 час, RudeBoy написа:

Пък ако дадеш модел и на монитора, може да се окаже, че той има и DisplayPort ... ;) 

144Hz със сигурност има и производителя обикновено препоръчва него.

Ако е такъв случая http://hama-bg.com/bg/product-view/29476.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Roujin Z написа:

144Hz със сигурност има

... невярно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...