Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Във връзка с настоящата ситуация е необходимо да се извършва дистанционно обучение в моето ВУЗ. Никой няма точна идея как да стане, но подразрбрах, че не се планира видеоконферентна връзка - било много сложно да се направи.

Имам идея да решавам задачите на бяла дъска, напр. формат A3 или A2, като заснемам процеса с камера. В общи линии - да правя това, което върша по време на реалните упражнения. Там оставям студентите сами да избират задача от ръководството, която да решаваме, тук просто ще реша 5-6 задачи от всяка тема - смятам, че стигат. Ще съпровождам решаването със съответни коментари.

Моят смартфон прави добри клипове, но искам да купя камера и да използвам настолния си компютър. Първо, може ли да препоръчате подходяща камера? Или просто да кажете какви минимални параметри трябва да има? Не търся някакво супер качество.

Някакви съвети за стойка, дъска за писане? Някой правил ли е нещо подобно?

Тъй като досега не съм използвал камера на настолния компютър, ще имам ли нужда от някаква допълнителна програма? С Windows 7 съм. Искам прост запис на клипове. Евентуално, ако може и да сложа долу вдясно имейл или нещо подобно, но не е задължително.

Благорадя предварително на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-простото е едно стативче за телефона, и подходящо осветление. Няма смисъл да се мъчиш с допълнителна камера и софтуери. Прехвърляш след това клипа на компютъра, и с проста програма можеш да си сложиш воден знак, ако държиш. Или просто с маркера да си напишеш мейла някъде по дъската :) .

А за дъска и стойка - извинявай, ама си мисля, че един преподавател във ВУЗ би трябвало да може сам да си ги избере тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е дисциплината?

Защо трябва да е видео с аналогово писане по бяла дъска?

Не е ли по добре да се направи в Word или PowerPoint?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, RudeBoy написа:

... с проста програма можеш да си сложиш воден знак ...

С коя по-точно, нямам опит с манипулиране на видео?

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Не е ли по добре да се направи в Word или PowerPoint?

Работя и с двете програми, правил съм най-различни неща. Но, ще ми отнеме много време, а то не е в голямо количество. Освен това, резултатът няма да е така обучителен както видеото, колкото и да разчупя една презентация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи това българските институции включително медиите са нема такава малоумна пасмина.

Тука където съм аз, един от националните канали има всеки ден от 8:00 до 16:20 програма съдържаща обучителения процес на учениците по националната образователна програма, до 12:30 програмата е за тези от началните училища, след обед е за по-големите, има и програма за студентите но не съм обръщал внимание както точно е съставена и какво включва.

Защо кошлука не пусне същото по едно от БНТ-та? Или БТВ да спре малко турските сапунки, разните гласове, ферми и т.н. еквиваленти на бай брадър и да пуснат подобна програма?

Иначе по самата тема : Кое точно е сложното?

Всеки студент си инсталира  една  от многото програми  за видеоразговори, прави се конферентна връзка с админ даксала и точка.
Още повече ти си лектор, изкрваш си лекцията и затваряш, който слушал слушал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...