Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

pivaylov

Сглобяване на аудио система за домашно ползване

Препоръчан отговор

За чистене ще е след десетина години слушане. Не запушвай отворите отгоре ще изгорят крайните транзистори, в режим A-B грее дори при ниски мощности достатъчно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pivaylov написа:

Ресийвъра е при мен. Разопаковах го и днес или утре ще си поиграя с него. Имам обаче един въпрос относно почистването и прахоляка, понеже отворите са му отгоре и ще се напрашава много. Как мога да го почиствам? Внимателно с компресор или просто да му сложа нещо отгоре да не влиза прах? Но тогава не знам с охлаждането и температурите какво ще стане.

Щом е нов ресийвъра желателно е да не го отваряш когато го почистваш.

Една суха кърпа е достатъчна. Когато вече не гаранционен (и посъбере повечко прахоляк) може и с компресор да се издуха прахоляка, след като се отвори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Колев60 написа:

"...а това прави теб за смях"

Не го прави, защото той наистина е за смях в разделите. Сигурно е същият Тропчо и в реалния живот.

Колев, бързо забрави как ме обиди неоснователно, а после трък-трък. Извинение няма вече седмица.

Но понеже го правите на въпрос - ако може поне едно невярно нещо, което съм написал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JKirilov написа:

Но понеже го правите на въпрос - ако може поне едно невярно нещо, което съм написал?

Това е предизвикателство, може би е по вярно да се търси един верен пост по темата който си написал. 99% от което пишеш из темите е откровен спам, да не говорим за неуважителното отношение към автори на теми. Не е срамно да не разбираш, срамно е когато не уважаваш тези които разбират!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, pivaylov написа:

Как мога да го почиствам? 

Не е зор да го чистиш от прахоляка, освен ако не си го сложил в някоя дъскорезница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.03.2020 г. в 12:02, pivaylov написа:

...

Жалко, много жалко!
При избора сте подценили един важен порт, защото липсва ( лично мнение ). В 2020г устройство без LAN e примитивно. Моят модел го предлага. Абонат съм на нетфликс и спотифай. Слушам предимно класическа и кафе дел мар музика, но не това искам да изтъкна. Onkyo предлага шлюз, чрез когото да направите свързан ресийвъра в вашия "умен дом".  В OpenHAB2 или Home Assistant е въпрос на конфигурация на няколко файла (binding, thing, item, sitemap, rules). В първия вариант, например, разполагате с 35 бутона. Представете си виртуално интернет дистанционно, което винаги е с вас където и да сте по света. Ако владете питон или джава, може да допишете правила в центъра на вашия умен дом, включително интеграция на гласови команди под даден асистент: гугъл, сири, алиса и т.н.

Но има  компенсация. Някое умно инфра-дистанционно от рода на броадлинк или туя ще догони пропуска.

За неразбралите - активирате телефона и властно изричате "Хей гугъл, превключи на Миши Шамара от Свиленград до Варна! " или "Хей гугъл,  изключи ресийвъра!"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Profruit написа:

Жалко, много жалко!
При избора сте подценили един важен порт, защото липсва ( лично мнение ). В 2020г устройство без LAN e примитивно. Моят модел го предлага. Абонат съм на нетфликс и спотифай. Слушам предимно класическа и кафе дел мар музика, но не това искам да изтъкна. Onkyo предлага шлюз, чрез когото да направите свързан ресийвъра в вашия "умен дом".  В OpenHAB2 или Home Assistant е въпрос на конфигурация на няколко файла (binding, thing, item, sitemap, rules). В първия вариант, например, разполагате с 35 бутона. Представете си виртуално интернет дистанционно, което винаги е с вас където и да сте по света. Ако владете питон или джава, може да допишете правила в центъра на вашия умен дом, включително интеграция на гласови команди под даден асистент: гугъл, сири, алиса и т.н.

Но има  компенсация. Някое умно инфра-дистанционно от рода на броадлинк или туя ще догони пропуска.

За неразбралите - активирате телефона и властно изричате "Хей гугъл, превключи на Миши Шамара от Свиленград до Варна! " или "Хей гугъл,  изключи ресийвъра!"

Може ли някой бюджетен модел на такова умно инфра-дистанционно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, JKirilov написа:

Колев, бързо забрави как ме обиди неоснователно, а после трък-трък. Извинение няма вече седмица.

Не пиши дето не трябва глупости и никой няма да те обижда. А като ти трябват интернет забавления, има и такива под форуми. Върви и разказвай вицове. Нали знаеш, че там поставям най много плюсове. В техническите под форуми го давай по сериозно, за да почувства всеки един ползвател, че има файда от написаното от теб. Разбираш ли бе Георги? (Jorge)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз очаквам вместо да се отплесваш по офтопици да споделиш резултата от разопаковането. Например надпис за клас на работа и изглед вътре през прорезите за вентилация Все си мисля че няма нищо многоканално, а си е чисто стерео. С псевдо съраунд задни на разлика или още няколко маломощни стъпала от тип 2003 / 2030. Тези ОТ, за които писа в темата купил ли си ги и ако да как свирят? Добре ли е за твоите музикални предпочитания? Голямо значение за звука има и акустичното оформяне на помещението, което винаги се подценява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Филипов написа:

Аз очаквам вместо да се отплесваш по офтопици да споделиш резултата от разопаковането. Например надпис за клас на работа и изглед вътре през прорезите за вентилация Все си мисля че няма нищо многоканално, а си е чисто стерео. С псевдо съраунд задни на разлика или още няколко маломощни стъпала от тип 2003 / 2030. Тези ОТ, за които писа в темата купил ли си ги и ако да как свирят? Добре ли е за твоите музикални предпочитания? Голямо значение за звука има и акустичното оформяне на помещението, което винаги се подценява.

Понеже не съм много в час с аудио техниката и това ми е първия ресийвър и впечатленията са ми само добри. Много лесно меню за настройка. Вързал съм към него 2 фронтални akai по 70вата в стерео режим и за моите нужди е прекрасно. Имам две колони Jamo Classic 10, които ще ги монтирам по-нататък + централна колона мисля, че ще е много повече от достатъчно за потребител като мен. Снимки ще кача довечера как изглежда отвън и през прорезите какво се вижда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Довечера" мина, но нищо. Само с тези AKAI много си се минал, предполагам те е подвела цената? ;)

Щом ти харесва, слушай си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за закъснението. AKAI не съм ги купувал, а ги имах налични и за моите стандарти дори и с тях е много добре. Това явно е защото не съм имал допир до наистина качествена марка, но пак казвам ще се използват Jamo Classic 10. Прикачвам снимки на ресийвъра, но дали ще се вижда нещо вътре не знам. Наистина съм доволен от покупката и за непрофесионален юзър като мен е много над необходимото. Но както се казва: апетита идва с яденето. Все пак това е най-бюджетния смислен вариант поне според мен.

viber_изображение_2020-03-28_12-46-25.jpg

viber_изображение_2020-03-28_12-46-251.jpg

viber_изображение_2020-03-28_12-46-262.jpg

viber_изображение_2020-03-28_12-46-273.jpg

viber_изображение_2020-03-28_12-46-286.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е втора употреба спокойно можеш да свалиш внимателно капака и да почистиш с прахосмукачката и клечки за уши.

А акаите да не са много стари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, JKirilov написа:

Щом е втора употреба спокойно можеш да свалиш внимателно капака и да почистиш с прахосмукачката и клечки за уши.

А акаите да не са много стари?

Ресийвъра е чисто нов! А акаите са доста стари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам драскотини, затова...

Не го пипай! Завивай го, когато не свири.

Акай - ОК. Тогава може да свирят добре, понеже AKAI аудио продукти няма от 20 години, фирмата фалира. Сега некви румънци са купили името за балами. ;)

Бяха добра фирма едно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Receiver.jpg

Вероятно са прашинки. Свиркай си.

Само не усилвай много!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JKirilov написа:

Receiver.jpg

Прахоляк е това.

Какво имаш предвид с "не усилвай много"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, pivaylov написа:

За да не изпушат колоните...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, pivaylov написа:

Това е правилен съвет да не пробваш да ги усилваш много колоните. Стават понякога едни грешки и после няма колони. Дмек не работят повече. Да ти го обяснят господа инженерите що се получава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото сме бедни, а за тия в Белгия чак не ми се мисли... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...