Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам лаптоп HP на около 10 год.работещ за сега без проблем.Преинсталирал съм Windows 7 няколко пъти...също без проблем.Имам друг лаптоп Sony Vaio една идея по млад от HP но без дисково устройство-само USB.Преди 5-6 год.го преинсталирах веднъж без проблем и сега желая да повторя но проблема е че не помня как разчете инсталационната флашка.В BIOS няма Boot USB а и тогава го инсталирах без ровене в биоса.Днес си играх два часа без резултат,изключване..включване..ESC,F1,F2 до F12.Някой може ли да ми каже след изкл.и включване какво се натиска или комбинациа от клавиши за да започне да чете от инсталационната флашка.Опцията на лаптопа ASSIST не ме интересува защото там го връща във фабрични настройки и после следват 1000 актуализаций,стар IE а Windows 7 който искам да инсталирам е с всички актуализаций до 2020 г.работи перфектно на HP и няколко месеца не съм имал никакви проблеми.Дали проблема е във флашката...не знам.Инсталационните файлове от диска на HP съм ги копирал на флашката.Едно е сигурно,никога не бих си взел втори път Sony Vayo но понеже сега имам такъв...работещ,искам някак си да го преинсталирам.Драйвери за модела имам от първата преинсталация от официалния сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си правилно бутваща флашката от ISO-to. С "копиране" няма да стане....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп има ли някакво boot меню, което да излиза с някой от клавишите? Да не би преди да си инсталирал windows през самия windows? В BOOT настройките на BIOS USB-то разпознава ли се? Някакъв точен модел на това vaio? Снимки от BIOS дяловете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, KGKulata написа:

Инсталационните файлове от диска на HP съм ги копирал на флашката

Я обясни по подробно как и какви файлове копираш. С какъв tool правиш флашката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Няма как в bios да няма опцията флашката да ти е Boot устройство и ти да искаш да инсталираш Windows от такава. Кажи точен модел на Sony лаптопа

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартиране на лаптопа "помпи" F11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела е SVE1111M1EP,пробвах и без копие на флашката...само ISO но без резултат.Имаше някаква комбинация в клавишите но не я помня какато е комбинацията за звук и яркост-драйвер за Fn клавиш комбиниран с другите клавиши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 часа, KGKulata написа:

пробвах и без копие на флашката...само ISO но без резултат

Тази флашка как я създаде? Сигурно ли е, че е зареждаща(bootable)?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Тази флшка как я създаде? Сигурно ли е, че е зареждаща(bootable)?

Как мислиш :)

преди 29 минути, KGKulata написа:

Инсталационните файлове от диска на HP съм ги копирал на флашката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам и с Rufus и ще пиша ако има резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, KGKulata написа:

Ще пробвам и с Rufus и ще пиша ако има резултат.

Й работиш с образа (ISO-то)м не с разпактирани файлове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих проблема.С Rufus също нищо не стана...смотана работа.Пробвах с Windows7-USB-DVD-Download-Tool и нещата се получиха-чудесна  и елементарна програма.Грешката е моя-проблем с флашката.Най точен отговор по темата ми даде Dark Edge-да помпам F11 до откат.Намерих друга тема в KALDATA по тази тема.Явно и други потребители по този въпрос със SONY са си блъскали главата.Колкото до BIOS там няма опция за четене от USB може би защото лаптопа не разполага с DVD и явно си чете само от USB.Благодаря на всички включили се в темата и за желанието да ми помогнат.Успешен ден на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, KGKulata написа:

С Rufus също нищо не стана...

преди 15 минути, KGKulata написа:

проблем с флашката.

Значи не Rufus е виновен, а флашката, да?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката с  Windows7-USB-DVD-Download стана но явно аз не можах да се справя с Rufus.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, KGKulata написа:

Оправих проблема.

Що не сложиш Уиндоус 10 за да не се мъчиш после пък и с него, като искаш да инсталираш софтуер не поддържащ повече Уиндоус 7 ?
Например от сайта на никон готините им безплатни софтуери за обработка на снимки не поддържат вече Уиндоус 7.
Уиндоус 10 е безплатен за твоя лаптоп ( поне за сега де, не знам до кога ще продължава безплатната баница).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.03.2020 г. в 11:35, Белгиеца написа:

Що не сложиш Уиндоус 10 за да не се мъчиш после пък и с него, като искаш да инсталираш софтуер не поддържащ повече Уиндоус 7 ?
Например от сайта на никон готините им безплатни софтуери за обработка на снимки не поддържат вече Уиндоус 7.
Уиндоус 10 е безплатен за твоя лаптоп ( поне за сега де, не знам до кога ще продължава безплатната баница).

Преди пробвах с десетката но първо визията не ми хареса,второ на по слабите лаптопи той товари повече от седмицата и също така ползвам притурка за RAM и CPU на дисплея от 10 години която не става за десетката и толкова съм и свикнал че ако я нямам все едно нещо не му е наред.Да не говоря че старите версий на uTorrent тогава не можеха да се инталират на десетката-от 3.2 и надолу а само по новите.Аз ползвам на 3.1.2 последната версия и консумацията на RAM ми е около 32-35 процента а с новите версий отива над 75 процента и работата на лаптопа става тегава а ветилатора му горещ като печка и на моменти ще излети във въздуха от високите обороти.Това че седмицата не се подържа не ми пречи.Нямам важни и специални неща в лаптопа а Windows 7 работи перфектно и с лекота.Колкото по темата по горе,инсталирах Wndows7 на Sony Vaio с вградените актуализаций до 2020 год.от p2p сайта качен от оригиналния сайт на Microsoft. Имаше още 7-8 актуализаций да инсталирам и лаптопа тръгна перфектно,с такава лекота с която не е работил дори когато го купих нов от магазина с вградените 1000 излишни приложения в него.Обаче както винаги аз се сблъсках с малък проблем който не е толкова важен но все пак искам да го оправя.Не мога да намеря драйвер или софтуер(не знам кое от двете трябва)за активиране на камерата.Имах иконата на работния плот а сега я нямам за активиране на камерата.Два дена се рових в интернет,намерих два драйвера за Window 7 x64 но не стана гимнастиката с лаптопа-не бяха за моя модел SVE1111M1EP.Моля някой с желание да ми помогне да даде някаква идея какво да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...