Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Майка ми и баща ми са си закупили телевизор Панасоник 49 инча,   Panasonic TX-49DSW504S, и имат проблем с него, но тъй като те са в България, а аз не, за съжаление не мога да им помогна на място. Проблемът е следният - искат да влезнат през браузър в сайтове с онлайн филми например filmisubs или filmi2k. Oт първия сайт директно ги изхвърля, а във filmi2k плейърът не тръгва. Не разбирам особено, но предполагам, че самият софтуер не ги допуска или? Ако някой има идея случайно как да им помогна и на какво се дължи това, ще съм изключително благодарна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно, "браузъра" няма идея какво да прави със тези стриймове или каквато там технология ползват. Като 90% от "смарт тв-тата".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел кактоп са написани на капака - побългарени не ги разбира търсачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Филипов написа:

Марка и модел кактоп са написани на капака - побългарени не ги разбира търсачката.

Това е телевизора спред написания от автора.

преди 21 минути, street racer написа:

Най вероятно, "браузъра" няма идея какво да прави със тези стриймове или каквато там технология ползват. Като 90% от "смарт тв-тата".

Може да пробва в друг браузър, макар че ОС на тези смарт телевизори е доста орязана. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, FusE написа:

Може да пробва в друг браузър

+1

Възможно е да има няколко браузъра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този телевизор няма как да стане гледане на онлайн филми. Варианите са да вземат някой android box или да го закачат към компютър/лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Deyana Ivanova написа:

Здравейте. Майка ми и баща ми са си закупили телевизор Панасоник 49 инча,   Panasonic TX-49DSW504S, и Проблемът е следният - искат да влезнат през браузър в сайтове с онлайн филми например filmisubs или filmi2k. 

Най-евтино се решава това с един 7 метров HDMI кабел от компютъра до телевизора и всичко ще работи без ядове. Ако компютърът е по-близо може и по-къс кабел. При мен 2 компютъра са свързани така към 50 инчови телевизори и всичко работи готино. Например от този сайт www.1plus1.ua можеш да пробваш при теб да гледаш на запис Голос краини в резолюция 1080 HD и все едно че гледаш канала от кабеларка, така добре работи от компютър, пък Украйна е на майната си далече от мен тука в Белгия.
Всякакви боксове за застаряващи хора, може и да работят, ама може и да не успеят да ги командват и няма да има как ти от разстояние да им помагаш, асвен ако не си купила същия пре теб и да си му хнавала цаката на настроиките. Докато от компютъра е лесно и знаеш вече как да им обяснявеш по Скайпан или по  Вибратора къде да натискат и избират в кое меню, понеже ти виждаш същото пред очите ти.
За да схванеш по-добре капанът на боксовете, ще добавя че 2004 г. година карах в един магазин дето сглобяваха нов компютър за майка ми, да му турят Уиндоуса на френски а не на български, за да мога аз да им помагам от разстояние и да виждам същите менюта като тях там в София.

А иначе да, те продавачите така лъжат и при мене тука я излъгали една да си купи скъп телевизор, щото бил с Интернет. Само дето още не го ползвала с интернет, ха ха ха ... 
И аз имах един пансонис дето уж можел да показва видео от интернет, ама като го пуснеше детето и по едно време спре видеото и вика че му се е препълнила паметта.  След като му сглобих нов компютър и го свързах към телевизора, да видиш как няма повече проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Докато от компютъра е лесно и знаеш вече как да им обяснявеш по Скайпан или по  Вибратора къде да натискат и избират в кое меню, понеже ти виждаш същото пред очите ти.

Скайпа ОК, но как ще сложиш сим карта на вибратор че да се обадиш след това?! Сигурен съм че си намерил начин и ще очаквам с нетърпение да ни осветиш и нас за това научно откритие от към универсалност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Белгиеца написа:

И аз имах един пансонис дето уж можел да показва видео от интернет, ама като го пуснеше детето и по едно време спре видеото и вика че му се е препълнила паметта. 

Като не знаеш какво да купиш кой ти е виновен ! 

преди 2 часа, FusE написа:

Скайпа ОК, но как ще сложиш сим карта на вибратор че да се обадиш след това?! Сигурен съм че си намерил начин и ще очаквам с нетърпение да ни осветиш и нас за това научно откритие от към универсалност. 

Пак не е пил хаповете и започнаха безмислените фермани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, FusE написа:

Готово бе, ти само речи и ще те открехна на тънки хватки.
Симкартата я ръгаш у GSM от преди 10 години. Андроида го инсталираш на лаптоп(че) и там инсталираш вибриращият Viber . Ще ти прати код със SMS да го напишеш у вибратора и готово имаш чисто нов акаунт. После инсталираш вибратора на компютъра ( десктоп) и там ти вика да си пуснеш смартфона и вибратора в него и да го приближиш до екрана на компютъра ти ( десктопа бе). Разтваряш лаптопа с екрана назад за да ти е по-удобно и му насочваш уеб камерката към монитора на десктопа ти.  И хоп готово, можеш да ползаш вибратора и на настолния компютър. Без да си си купувал смартфон. 
Други въпроси имаш ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама какви въпроси да има човека, та ти така превъзходно и цветущо   си описал всичко, че на него не му остава нищо друго, освен да ти се възхищава и завижда. 

А за тънките хватки пък мога само да немея.Поклон пред техническия ти гений.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, badr написа:

А за тънките хватки пък мога само да немея.

Така правим ние тарикатите които не искаме да ползваме смартфони, щото не ни е кеф да ни шпионират в кой кенеф какъв цвят фекалии изпущаме и колко звучно попръдваме.
То има и това:
https://www.pine64.org/pinephone/
бачка без вграден шпионски андроид и може да му разкачиш вътре камерата и микрофона даже ( не знам как ще говориш без микрофон де)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Белгиеца написа:

( не знам как ще говориш без микрофон де)

Ше викаш по силно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Белгиеца написа:

Така правим ние тарикатите които не искаме да ползваме смартфони, щото не ни е кеф да ни шпионират в кой кенеф какъв цвят фекалии изпущаме и колко звучно попръдваме.

Тарикатите,с вибриращият viber,на лаптопче,са още по уязвими!Компютрите изпращат много повече и по-подробна информация,от колкото смартфоните.А също така,по-лесно е да те гепят ако си с компютър на точен адрес,от колкото със смартфон в движение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Димитър 59 написа:

Компютрите изпращат много повече и по-подробна информация,от колкото смартфоните.

Уеб камерката си стои над екрана пред мен, ама не е постоянно в USB-то. Та няма как да ми скива мутрата някоя рускиня хакерка. И компютърът въобще не знае къде ходя. А смартфонът ти следи стъпките благодарение на GPS-а. Па и ви подслушва кво си лафите у ресторанта и праща по интернет доклади.
Аз така и не съм разбрал за какво би ми потрябвал смартфон. Свободен човек съм, не завися от никого да треперя на минутата да си чета и-мейлите. Даже мобилният ми телефон си го нося спрян у джоба, та няма как да ми се обадиш. Трябва да ми звъниш на стационарния ми GSM телефон вкъщи, а ако ме няма, еми пак ще пробваш по-късно.

А ти на какъв панасоник  гледаш от интернет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Белгиеца написа:

Свободен човек съм, не завися от никого

Не лъжи, зависиш от булката и контейнерите за смет.

преди 6 часа, Белгиеца написа:

Трябва да ми звъниш на стационарния ми GSM телефон вкъщи, а ако ме няма, еми пак ще пробваш по-късно.

Ма не сте ли със шайбов телефон !? Ауууууууууу за какъв "специалист" се мислиш пък да не знаеш че през GSM те подслушват даже кой канал по телевизията гледаш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Белгиеца написа:

Уеб камерката си стои над екрана пред мен, ама не е постоянно в USB-то. Та няма как да ми скива мутрата някоя рускиня хакерка.

Дори да не я включваш постоянно,уеб камерката отдавна е изпратила снимката ти.Избрали са някоя по-хубава и са я поставили за аватар на дългото ти досие.След това им стига микрофончето...

преди 8 часа, Белгиеца написа:

Даже мобилният ми телефон си го нося спрян у джоба

Той 100% фигурира в досието ти от лаптопа.Спрян,ама с батерия в него...,значи, че gps-са,микрофона,камерката,могат да си ги включат дистанционно при нужда... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.03.2020 г. в 8:14, Димитър 59 написа:

Той 100% фигурира в досието ти от лаптопа.Спрян,ама с батерия в него...,значи, че gps-са,микрофона,камерката,могат да си ги включат дистанционно при нужда... 

В моята къща никой не ползва смартфон бе. Ползваме мобилни телефони с бутони Панасоници и Самсунляци. Те не могат са се свързват към интернет нито пък имат GPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Белгиеца написа:

Те не могат са се свързват към интернет нито пък имат GPS.

И без gps,тези телефони могат да покажат къде си.Там проследяването става чрез телефонните им кули.Само че вместо точност до 5 метра е 50 метра, което им е достатъчно.А всички разговори ти ги записват и пазят по няколко години...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тва е живота, на дивана пред телевизора 30г. и когато се излиза до кофите се завиваш със фолио.

Защо страхът от технологиите е безпочвен — част 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Димитър 59 написа:

Там проследяването става чрез телефонните им кули.Само че вместо точност до 5 метра е 50 метра, което им е достатъчно.

Дрън дрън та пляс, няма такава точност до 50 метра.
Пък и моят телефон го нося изключен, ядец !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от tresoro
      Предимства и недостатъци на браузъра "Тор"
      Използвайте само браузъра "Тор" не позволявайте да ви следят кой от къде си иска.Пазете се сами !
    • от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• от Marinela Georgieva
      Здравейте!
      Преди 2 дни инсталирах пиратската версия на Norton Internet Security + ID security. След рестарта на компютъра обаче, за появи огромен проблем с Chrome - не зарежда, не иска да показва начална страница, дори и настройки! Рових се в настройките на антивирусната, деинсталирах я, рестартирах компютъра няколко пъти. Опитах да деинсталирам Google Chrome, но ми даде грешка. Не че не мога да използвам Morzila/Opera, но с Chrome ми е по-удобно.
      Моля, помогнете!

Благодаря много предварително!
    • от Hariton Palazov
      Здравейте,днес като си включих компютъра забелязох че иконката на Microsoft Edge ми я няма търсех я в търсачката нищо не намерих и след това го намерих ръчно  по точно папката му там имаше иконка,но като я натиснах нищо не стана.Как мога да го оправя ?
    • от pcservizpld
      Здравейте колеги.
      Занимавам се с компютри от дълги години. въпреки всичко изпитвам затруднение в намирането на свестен браузър. Не изобщо не ми хвалете Firefox и Chrome, ама изобщо.
      Вярно е имат много функции, приложения и ала бала.... Обаче забелязвам в последните години как тези два браузъра, на 5 отворени страници, след това затворени и отворени други 5 изпозлват 400 мб рам и трупат кеш още около 200, въпреки че е зададен 80 МБ във настройките на браузъра, аз следя колко трупа по друг простичък начин. Това е и при двата браузъра, самите те без отворени stranici, заемат около 250 мб рам БЕз приложения. Имам доста отметки, ама може ли едни отметки да трупат 100 рам ?!
      освен това, дори при нова машина, след определено време  и общо за деня отворени около 50 страници ( както и затваряни, не стоят 50 постоянно отворени ) би двата браузъра просто крашват. това ми се е случвало както при мощни, така и при стари машини. Абсолютно където съм ги позлвал със това натоварване се случва.
      Дразни ме факта, че браузъра дори след затваряне не трие скрития кеш и следващото му отваряне е все едно никога не сте го спирали, освен ако не е бил рестартиран компютъра, но дори и тогава има остатъчен кеш и след 1 седмица имате натрупани едни 400 Мб които по някаква причина тормозят компютъра ви.
      Колкото и да ви се стори смешно имам добри впечатления от Microsoft Edge версията на Win 10, който за съжаление не става за по-стари ОС.
      И да наистина съм впечатлен, лек, не товари, зарежда бързо, няма страничен кеш, лесен за употреба. Минусите му са, че не може да отваря натоварени с много java, флаш и jquery сайтове. Аз не успях да подкараб ДСК Директ и Еконт котролния панел примерно, за други не знам.
      Няма приложения, но и не му трябват.
      За Opera също не ми говорете, почти същата работа. малко по-добре е, но... не достатъчно...
      Трябва ми такъв браузър за стари компютри, които ще дарявам, за да може да  се браузва сравнително нормално. Едно време имаше един страшен браузър, който и до ден днешен не мога да се сетя как се казваше и дали изобщо съществува още. Но беше страшен за старите машини.
      Ако имате идеи и предложения пишете :). Лекия браузър ще е полезен и за работни компютри изпълняващи функции на команден център за бариера, където е абсолютно ненужен мощен компютър.
      Благодаря на отзовалите се
  • Дарение

• Добави ново...