Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

DarkEdge

Открит е бъг в милиони OpenWRT мрежови устройства

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Уязвимостта отбелязана като CVE-2020-7982 позволява отдалеченото изпълнение на код.
Източник:https://thehackernews.com/2020/03/openwrt-rce-vulnerability.html

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано това да няма връзка с булсат и бергон , че от 1 седмица трафика им драстично пада не знам дали заради карантината или е от това писах им викат няма проблеми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, adersa написа:

трафика им драстично пада

Напротив и това е прогнозирано! Трафикът/натоварването на операторите се увеличава!
И това отново няма нищо общо с темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Напротив и това е прогнозирано! Трафикът/натоварването на операторите се увеличава!
И това отново няма нищо общо с темата!

Не искам да се заяждам ама прочетох добре статията и с малко помощ от преводача ама там си го пишеше , бъга най - вече е някой влиза в настройките и започва да праща пакети и така задръства канала . Днеска моите два трафика са добре след новите тестове но преди беше доста зле . Впрочем мрежите започнаха да се товарят след 13 март . И се питам доставчиците няма ли да купят малко трафик колкото да им стигне до 13 април все пак чрез мрежата ползват иптв .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, adersa написа:

Не искам да се заяждам ама прочетох добре статията и с малко помощ от преводача ама там си го пишеше , бъга най - вече е някой влиза в настройките и започва да праща пакети и така задръства канала . Днеска моите два трафика са добре след новите тестове но преди беше доста зле . Впрочем мрежите започнаха да се товарят след 13 март . И се питам доставчиците няма ли да купят малко трафик колкото да им стигне до 13 април все пак чрез мрежата ползват иптв .

Къде конкретно установи проблем, дай линк или скрийншот да видим. Вероятно е в твоя телевизор проблема.

преди 4 часа, DarkEdge написа:

Уязвимостта отбелязана като CVE-2020-7982 позволява отдалеченото изпълнение на код.
Източник:https://thehackernews.com/2020/03/openwrt-rce-vulnerability.html

Ще я закърпят. Уязвимостите са нещо неизбежно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, techmaniac написа:

Къде конкретно установи проблем, дай линк или скрийншот да видим. Вероятно е в твоя телевизор проблема

Днеска няма проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, techmaniac написа:

Ще я закърпят. Уязвимостите са нещо неизбежно.

Видях инфо - снасям. Нали е по-добре да знаем...
Уязвимости разни дебнат отвсякъде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, adersa написа:

Дано това да няма връзка с булсат и бергон , че от 1 седмица трафика им драстично пада не знам дали заради карантината или е от това писах им викат няма проблеми .

Някъде ги шейпват повечко , та за това !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На булсат оптика май няма шейп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JohnTRIVOLTA написа:

Някъде ги шейпват повечко , та за това !

И по какъв начин това е свързано с темата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, DarkEdge написа:

Пита човека дали е от цитираният бъг в темата, а аз отговарям , че не е от него и посочвам от кое трафика им се губи ! Ако сметнете , че е офтопик няма проблем да го изтриете !

преди 6 часа, adersa написа:

На булсат оптика май няма шейп

Естествено, става въпрос за някои при конкуренцията .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неговите постове редовно са крачка встрани от темите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, DarkEdge написа:

В  статията пише , че не става въпрос само за рутери , а за други мрежови устройства - шлюзове , суйтчове не знам дали самите ОНТ използват такъв софтуер и затова питам от това ли  на двата доставчика от 1 седмица ми се губи трафика при тест на скорост . Ти пак гледаш да се заяждаш .

До колкото знам английски си преводох статията + малко помощ от преводач и там пишеше за бъг как с някакъв ключ се влизало в настройките на мрежовите устройства и се управлява трафика с цел флууд и препраща повече пакети и задръства канала .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, adersa написа:

В  статията пише , че не става въпрос само за рутери , а за други мрежови устройства - шлюзове , суйтчове не знам дали самите ОНТ използват такъв софтуер и затова питам от това ли  на двата доставчика от 1 седмица ми се губи трафика при тест на скорост . Ти пак гледаш да се заяждаш .

До колкото знам английски си преводох статията + малко помощ от преводач и там пишеше за бъг как с някакъв ключ се влизало в настройките на мрежовите устройства и се управлява трафика с цел флууд и препраща повече пакети и задръства канала .

Къде конректно ти се губи скорост, дай повече информация. На спийдтест, сваляне от уеб, торенти, кое ?!?

По-назад те попитах, но ти така и не посочи. Затова ти казах, че проблема е в твоя телевизор !

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, techmaniac написа:

По-назад те попитах, но ти така и не посочи. Затова ти казах, че проблема е в твоя телевизор !

Торенти не тегля оправи се проблема явно и двата доставчика са засекли от къде иде проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...