Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

До изтичане на договора ми остава по-малко от месец и взех да се ослушвам.Ходих при конкуренцията, има добри оферти.Там ми казаха, че ако по-малко от месец преди да изтече договора сменя оператора, не дължа неустойка на стария оператор.

Това така ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, ivan_pop написа:

До изтичане на договора ми остава по-малко от месец

Подал ли си предупреждение за прекратяване на договора? Ако не, може да имаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, JKirilov написа:

Но ще сбъркаш.

О нима?

Кой нормален би стоя при тия мошеници?
Не че другите са цветя за мирисане, но все ще е по-добре.

По-темата : Е нали имаше опция като ти остават 6 или по-малко месеца от договора можеш да преминеш към друг оператор при това без да се обаждаш на стария и и без да си губиш номера?
Или това вече е в историята?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, RudeBoy написа:

Подал ли си предупреждение за прекратяване на договора? Ако не, може да имаш проблеми.

Не съм.И какво предизвестие като договора изтича след по-малко от месец?

преди 20 минути, JKirilov написа:

Но ще сбъркаш.

По кой начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По твоя начин, няма да е по моя. ;)

Работата е ясна, решил си, но защо пускаш тема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, JKirilov написа:

Работата е ясна, решил си, но защо пускаш тема?

Въпроса беше дали ще плащам неустойка?

И още един въпрос.Телефона ми е Леново П2, за две SIM или една SIM и SD.

Може ли да прехвърля контактите от старата на новата SIM директно ако са  едновременно в телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко може. Просто върви там, където си избрал новия доставчик и ще обяснят, и помогнат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 56 минути, ivan_pop написа:

Може ли да прехвърля контактите от старата на новата SIM директно ако са  едновременно в телефона?

Не, защото в момента, в който се изключи едната карта, тя ще стане неактивна и съотвено данните й - недостъпни. Направи си архив на сегашната карта, а  после ще възстановиш данните на новата. Примерно с Droid Transfer

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivan_pop написа:

Въпроса беше дали ще плащам неустойка?

Не би трябвало да плащаш никаква неустойка, още повече че ти остават броедни дни до изтичане на договора ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ivan_pop написа:

До изтичане на договора ми остава по-малко от месец и взех да се ослушвам.Ходих при конкуренцията, има добри оферти.Там ми казаха, че ако по-малко от месец преди да изтече договора сменя оператора, не дължа неустойка на стария оператор.

Това така ли е?

Ако искаш да смениш оператора като си запазиш номера, отиваш при който си избрал казваш им какво искаш, до два дни ще получиш известие дали се е случило прехвърляне, а към оператора на който е бил абонамента дължиш остатъчната такса за месеца. 

преди 2 часа, ivan_pop написа:

И още един въпрос.Телефона ми е Леново П2, за две SIM или една SIM и SD.

Прехвърлянето на абонатите може да се случи като ги копираш от старата SIM в телефона, след това ги прехвърлиш от телефона на новата SIM. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, FusE написа:

Ако искаш да смениш оператора като си запазиш номера, отиваш при който си избрал казваш им какво искаш, до два дни ще получиш известие дали се е случило прехвърляне, а към оператора на който е бил абонамента дължиш остатъчната такса за месеца. 

Прехвърлянето на абонатите може да се случи като ги копираш от старата SIM в телефона, след това ги прехвърлиш от телефона на новата SIM. 

Аз доколкото си спомням, като подписвах договора платих една такса.Т.е. таксата е за предстоящия месец.

А в какъв формат трябва да копирам контактите от SIM в телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ivan_pop написа:

А в какъв формат трябва да копирам контактите от SIM в телефона?

Няма формат, контактите се копират в телефона от старата SIM през опцията в указателя след това ги местиш на новата карта, това е като най лесен вариант без допълнителни приложения. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, DarkEdge написа:

Не, защото в момента, в който се изключи едната карта, тя ще стане неактивна и съотвено данните й - недостъпни.

Оказа се, че може.

Новата ми карта не е активна още.Ще я активират в Понеделник.Старата карта е активна.

Сложих ги двете в телефона и от менюто копирах контактите от старата в новата карта.

За проверка след това, сложих новата карта в един стар телефон в който няма записани контакти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.03.2020 г. в 17:08, ivan_pop написа:

Това така ли е?

При А1 и Теленор можеш да смениш/прекратиш договор с оператора по всяко време като дължиш само 3 месечни такси неустойка. Това при положение ,че не си взел устройство на изплащане.

Не бих минал на друг оператор. А1 за мен имат най добрите условия.

Често пътувам и нито един от другите оператори не предлага толкова изгоден пакет за дневни разговори в страни извън евросъюза. Теленор изобщо не предлагат минути за физически лица а при виваком има такса активиране плюс дневната такса. 

Пиши на съпорта на А1 във фейсбук ще ти предложат много mf изгодни условия и цени от обявените в сайта r;. Примерно аз плащам 12лв за 1000минути към всички и 1000мб нет. Нета е малко но пък почти навсякъде има Wi-Fi такаче ми стига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, П.е.т.ъ.р написа:

При А1 и Теленор можеш да смениш/прекратиш договор с оператора по всяко време като дължиш само 3 месечни такси неустойка. Това при положение ,че не си взел устройство на изплащане.

Не бих минал на друг оператор. А1 за мен имат най добрите условия.

На другия оператор минавам на 30(утре) този месец, а договора ми с А1 изтича на 24-ти другия месец.Получих SMS от А1, че дължа неустойка 16.03лв. като таксата ми беше 22лв. на месец.Обадих се на А1 като казах, че искам по-низка такса на новия договор.Предложиха ми за 17.99лв. 300мин.+250Мб.

Отидох във Виваком.Подписах договор за 15.99лв. със 500мин. и 300Мб.След като излезе първата фактура, имам право да подпиша за 16.99лв., неограничени минути и 5Гб.

Е къде е Киро на кирия от А1?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ло е да се пазариш. Онлайн съпорта на А1 предлага условия който никъде ги няма обявени.  На А1 майка ми ползва 500 минути към всички 500мегабайта и неограничени разговори с 5 номера за 8 лв на месец. Ако чак толкова ти трябва мобилен интернет за 6лв можеш да добавиш 3000мега байта. При плащане онлайн също има бонус мегабайти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, П.е.т.ъ.р написа:

Може ло е да се пазариш.

Аз нямам навика да се пазаря!Както и който се опитва да се пазари с мен го отрязвам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, П.е.т.ъ.р написа:

Може ло е да се пазариш. Онлайн съпорта на А1 предлага условия който никъде ги няма обявени.  На А1 майка ми ползва 500 минути към всички 500мегабайта и неограничени разговори с 5 номера за 8 лв на месец. Ако чак толкова ти трябва мобилен интернет за 6лв можеш да добавиш 3000мега байта. При плащане онлайн също има бонус мегабайти.

Абе ти на заплата ли си при тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

Абе ти на заплата ли си при тях?

Не. Абонат съм им от 21 години. Имал съм даване и с другите и за мен най малкото зло са те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те така ходят , сравняват  оферти и накрая пак на а1 :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...