Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

plamen74

Дайте съвет с какво да заменя касетофона?

Препоръчан отговор

Значи с колегата прехвърляме записи от VHS  на компютър, но имаме проблем със звука. Получава се пик от прекалено силен звук. Дистанционното на видеото не помага, защото звука го взимаме заедно с картината от скарт буксата и си е с еднаква сила без значение колко намаляме звука. За това ползваме двукасетъчен касетофон Aciko acr 410s който има AUX с чинчове. А от него подаваме на кепчъра от изхода на слушалките. Няма го пика, но се чува шум, който няма как да избегнем по този начин. Директно от видеото към кепчъра го няма шума, но пък го има този кофти пик. За това търсим някаква алтернатива с която да заменим касетофона и звука да е без този шум. Въпроса е да има опция за усилване/намаляване силата на звука и еквалайзери. Надявам се някой от вас да знае какво може да ни свърши работа. Кепчъра е EasyCap, а видеото е посочено в другата тема. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни входа през 100k резистор ще намали аудио сигнала с около 50%,ако все още е силен може и към маса да се пусне един резистор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С всички видео касети ли е така (от различен източник)?

Ако пак е наличен проблема , по скоро се дължи на кофти  евтин кепчър.

За проба ако имате възможност използвайте друг видео плеър VHS за пробата( това е възможно да е вторият виновник) или кофти запис (микрофона е бил зле)

За да се елиминират един по един причинителите на проблема.

Примери за хубав кепчър аналогов:

Elgato Video Capture for Mac & PC, 640×360 (16:9), RCA, SCART, Composite

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е с всички касети. Само тези на един приятел. Сватбата му от 1998г. и бала му от 1996г.  Моята сватба е от 1996г. и звука е перфектен. Не знам Фокс студио Свищов с каква камера са му ги снимали?!

Бях се замислил за нещо такова, но не намирам по-малък вариант: Behringer XENYX 1002 FX 

В крайна сметка ще го поръчам, но ми се искаше нещо по малко по размер, че стана пренаселено на бюрото ми! Четири компютъра, а сега и лаптоп с VHS видео плюс касетофона и взех да се чудя как да работя :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стандартен 5-10 канален EQ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen74 написа:

Не, не е с всички касети. Само тези на един приятел. Сватбата му от 1998г. и бала му от 1996г.  Моята сватба е от 1996г. и звука е перфектен. Не знам Фокс студио Свищов с каква камера са му ги снимали?!

Бях се замислил за нещо такова, но не намирам по-малък вариант: Behringer XENYX 1002 FX 

В крайна сметка ще го поръчам, но ми се искаше нещо по малко по размер, че стана пренаселено на бюрото ми! Четири компютъра, а сега и лаптоп с VHS видео плюс касетофона и взех да се чудя как да работя :D 

Не бързай. Елиминирай един по един проблема. Първо материал, видео плеър, и след това кепчър.

Май си отговори на въпроса, да не се окаже материала.

Евентуално ако става дума за една две касети, ако се използва аудио софтуер (или вграден филтър плугин във видео обработваща програмата), който да нормализира звука не е ли по добра идея.

Вместо да си дадеш парите за нов кепчър или миксер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какви ги мътите с двукасетъчен касетофон. И като прехвърляте повече от едно нещо правите глупости. Вероятно не работите и с AV сигнал, а прехвърляте през RF. Не знам с какви възпроизвеждате VHS. Стандартният им звук е през неподвижната глава на половин касетофонна скорост, но доста камери записват Hi - Fi от видеоглавата.

Като цяло изхвърлете тези "кочини" и си вземете за никакви пари специализирано устройство VHS - DVD (има ги по под 100 лв.). И след това оправяте цифровия запис - монтаж, менюта, надписи и т.н. Нещо такова - първата попаднала ми обява.

https://www.olx.bg/ad/recorder-dvd-video-combo-CID632-ID86NNH.html

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, plamen74 написа:

Получава се пик от прекалено силен звук

Ти да не говориш за онзи пик,където на места в записа се чува силно,а после намалява?На някои VHS  камери,автоматичното регулиране на звука,не беше на ниво,затова се получаваше така.Ако това е причината,то самият запис си е такъв.Оправянето с миксера,който си избрал може да се получи,но не като фиксираш силата,а като дебнеш ръчно през цялото време.Защото ще има участъци със силен звук и такива със слаб.Съществуват различни софтуери за такива случаи, с автоматично регулиране на звука,но резултатът е компромисен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, oic написа:

Не бързай. Елиминирай един по един проблема. Първо материал, видео плеър, и след това кепчър.

Май си отговори на въпроса, да не се окаже материала.

Евентуално ако става дума за една две касети, ако се използва аудио софтуер (или вграден филтър плугин във видео обработваща програмата), който да нормализира звука не е ли по добра идея.

Вместо да си дадеш парите за нов кепчър или миксер.

Пробвах с обработваща програма, но става по-зле. Все едно съм сложил високоговорителя под тенджера. Намерих обаче по-малък Беринджър, който има автоматични филтри и плюс това звука ще бъде подаден направо от пулта в лаптопа, защото има Audio Usb изход.!

преди 2 часа, Филипов написа:

Не знам какви ги мътите с двукасетъчен касетофон. И като прехвърляте повече от едно нещо правите глупости. Вероятно не работите и с AV сигнал, а прехвърляте през RF. Не знам с какви възпроизвеждате VHS. Стандартният им звук е през неподвижната глава на половин касетофонна скорост, но доста камери записват Hi - Fi от видеоглавата.

Като цяло изхвърлете тези "кочини" и си вземете за никакви пари специализирано устройство VHS - DVD (има ги по под 100 лв.). И след това оправяте цифровия запис - монтаж, менюта, надписи и т.н. Нещо такова - първата попаднала ми обява.

https://www.olx.bg/ad/recorder-dvd-video-combo-CID632-ID86NNH.html

Филипов чети, не пиши направо!!! Написал съм ясно, че звука и картината се взимат от скарт изхода на видеото!!! 😉

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То от толкова текст трудно може да се разбере. Написах как би било най-добре за качеството.

Предполагам че правите грешка да пъхате звука в микрофонен вход на кепчъра, а не в линеен и това води до претоварване на звука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Филипов написа:

То от толкова текст трудно може да се разбере. Написах как би било най-добре за качеството.

Предполагам че правите грешка да пъхате звука в микрофонен вход на кепчъра, а не в линеен и това води до претоварване на звука.

Пак не четеш?! 

Цитат

...защото звука го взимаме заедно с картината от скарт буксата...   А от него подаваме на кепчъра...

След като директно няма начин за намаляване на звука, прибягнахме до касетофона, който има AUX вход. А от изхода за слушалки подаваме пак на кепчъра!

Няма значение, звука вече ще е през един малък Беринджър пулт и от неговото USB към USB-то на лаптопа. А картината си остава Скарт на видеото към чинч на кепчъра! ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎25‎.‎3‎.‎2020‎ г. в 20:18, FusE написа:

Пусни входа през 100k резистор ще намали аудио сигнала с около 50%,ако все още е силен може и към маса да се пусне един резистор. 

Това е решението, даже може и 100k потенциометър да се сложи и да се регулира нивото на сигнала.. Разкарай го този касетофон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...