Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RudeBoy

Проблем със "син екран" и IRST драйвер

Препоръчан отговор

преди 11 минути, DarkEdge написа:

Стига, ве! Верно ли? А имаш iaStor.sys, защото е драйвър, обслужващ интелските дискови контролери. И nvstor си имаш, нищо, че примерно нямаш дисков контролер на nvidia.

Нали бях простак и беше спрял да комуникираш с мен? Няма нужда да почваш отново, все още съм си същият простак ;)

на 8.03.2020 г. в 16:16, DarkEdge написа:

Е, това е несириозно, да не кажа прросташко. Аз с простаци не комуникирам! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, tepmu написа:

Първата ти грешка е, че изобщо си инсталирал някога това недоразумение Intel Rapid Storage Technology напълно ненужно е, ненапразно от няколко години вече не се поддържа.
Втората ти грешка е, че си опитал да го инсталираш наново.
Третата ти грешка е, че не си се запознал по-добре с въпросния файл iaStor.sys, защото не върви само с Intel Rapid Storage Technology, а и с Chipset-a или видеодрайвера. Например аз никога не съм инсталирал това, но имам същия файл.

Ненапразно се пишат официални драйвери за дадения хардуер, ако не беше проблем да се кара с универсалните, защо да си създават всички главоболия? Моите съвети към теб са да си инсталираш официалните драйвери за чипсет и вградената видеокарта. Също така си върни System Restore може да бъде много полезно в някои ситуации. Друг вариант е да си пуснеш временно актуализациите и Windows да инсталира подходящ драйвер (не винаги това е най-доброто, така че ти си решаваш).

Първо - компютърът ми е сглобяван октомври 2014 г. Дъното ми е с Intel-ски чипсет, и съответно на DVD диска, придружаващ го, имаше и IRST драйвер. Оттогава досега винаги съм го инсталирал, и не ми беше правил проблеми. Признавам - не бях наясно какво точно прави, по описанието звучеше като по-оптимизирано използване на двата ми диска. Може и да нямах полза от него, но поне не пречеше.

Второ - къде видя, че съм се опитвал да го инсталирам наново?... В грешка си. Както казах, преди 3-4 месеца го деинсталирах, защото ми причини същия син екран, както и сега. Оттогава липсва на компютъра ми. Затова по указания от нета деинсталирах SATA/AHCI драйвера, с надеждата след рестарт Windows да го замести с по-подходящ. Което не се случи. Признавам, това беше грешката ми.

Трето - да, не съм се запознавал подробно с този файл. Защото досега не съм имал причина. Във Windows има хиляди милиони малки файлчета, не мога да знам всяко едно от тях за какво служи. Но с каквото и да върви, в момента няма такъв файл на системния ми диск. А драйвери за чипсет и видео имам, актуалните, свалени от сайта на производителя, а не "универсалните". 

Дали да пусна System Restore и Windows Update е мое решение, все пак става дума за моя компютър. Не ползвам Windows от вчера, наясно съм и с ползите, и с вредите от двете неща, и предпочитам да ги нямам.

Имаш ли нещо друго да добавиш към приключената тема?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, RudeBoy написа:

Дали да пусна System Restore и Windows Update е мое решение, все пак става дума за моя компютър. Не ползвам Windows от вчера, наясно съм и с ползите, и с вредите от двете неща, и предпочитам да ги нямам.

Имаш ли нещо друго да добавиш към приключената тема?...

Не знам защо се правиш на ощипана госпожица. Първо ясно съм писал, че това са съвети, а и дори да не бяха естествено, че компютърът си е твой и ти си решаваш. Второ писал съм в темата с цел да помогна, ако не си го разбрал, си е твой проблем. Трето на снимката по-долу, която си качил това си е точно универсален драйвер, а не свален от сайта на производителя, за това писах, че е хубаво си сложиш официалните.

Нямам какво друго да добавя към приключената тема.

преди 10 часа, RudeBoy написа:

standard-sata-ahci-controller-driver-in-

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам "ощипаната госпожица" си ти. Изсипа една купчина приказки, дето не помагат изобщо, и то след като проблемът е решен. Сериозно ли очакваше благодарности?... 

Този скрийншот е свален от интернет, за да покажа на DarkEdge какво съм деинсталирал. По това време нямах работещ Windows, и нямаше как да си снимам моя Device manager. Ама - ако беше прочел внимателно какво съм писал, щеше да го знаеш, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се подведох отначало, че искаш да възстановиш Intel RST... Сори, за което

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем :) . Вината не е твоя, сега като чета началото на темата, виждам, че аз малко объркано съм описал нещата. Важното е, че се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...