Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, след като стартирам компютъра той забива и не иска да зареди уйндоуса, опитвам да вляза в биоса, но също не ми дава проста забива на старта, пробвах с ресет на СМОС, но без ефект

91030249_2484621345093856_7767419406736424960_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е много стара машина. Използва ли е, правена ли и е скоро профилактика, знае ли се поради каква причина е настъпила ситуацията в момента да не зарежда биос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Това е много стара машина. Използва ли е, правена ли и е скоро профилактика, знае ли се поради каква причина е настъпила ситуацията в момента да не зарежда биос?

Не съм я стартирал от около месец, преди това работеше нормално, уйндоуса беше прясно инсталиран само драйвъри му бяха инсталирани, единствено бях извадил видео картата защото беше на друг омпютър този 1 месец, може ли от тук да идва проблема. Като цяло компютъра не се ползва за друго освен интернет 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, StefanoV08 написа:

Не съм я стартирал от около месец, преди това работеше нормално, уйндоуса беше прясно инсталиран само драйвъри му бяха инсталирани, единствено бях извадил видео картата защото беше на друг омпютър този 1 месец, може ли от тук да идва проблема. Като цяло компютъра не се ползва за друго освен интернет 

Може някой от портовете да не контактува добре. Хубаво е като за начало да се почисти компютъра и да се напръскат слотовете с контактен спрей

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Може някой от портовете да не контактува добре. Хубаво е като за начало да се почисти компютъра и да се напръскат слотовете с контактен спрей

Изчистих го днес от прах на компресор, но за контактен спрей не съм се сещал, че може да има подобен проблем 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А някакъв звук издава ли дъното при включване? При изключен от контакта компютър внимателно извади и върни на място модула(ите) памет.
И пробвай.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

А някакъв звук издава ли дъното при включване?

Да, пиука един път, под модулите РАМ паметта ли имате впредвид

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи кабела за данни на твърдия диск и стартирай машината

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, DarkEdge написа:

Изключи кабела за данни на твърдия диск и стартирай машината

Това излиза 

IMG_20200326_194727_compress88.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

F1 - какво става?

Влиза в биос след като му дам save and exit пише reboot and select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачи сега диска и виж какво ще стане. Най-вероятно там е проблема, ако пак забива - търси нов диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако свериш датата в биос, запишеш промените и след това спреш тока на машината за 5-10 минути - остава ли вярна датата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако свериш датата в биос, запишеш промените и след това спреш тока на машината за 5-10 минути - остава ли вярна датата?

Не след няколко минути пак ги губи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, plamen_petrov_80 написа:

Измери какво е напрежението на CR2032 (батерията на дъното).

С какво се измерва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли смисъл? Отиваш на магазина и за 1-2 лева си вземаш такава батерия, като си носиш старата да сравниш данните. Пробва ли да закачиш диска и да стартираш компютъра? След като си настроил BIOS и си записал настройките, ако не го изключваш от захранването, няма да ги губи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Има ли смисъл? Отиваш на магазина и за 1-2 лева си вземаш такава батерия, като си носиш старата да сравниш данните. Пробва ли да закачиш диска и да стартираш компютъра? След като си настроил BIOS и си записал настройките, ако не го изключваш от захранването, няма да ги губи.

Не е проблем да се купи такава батерия просто незнаех дали е от нея и да като включих харда тръгна компютура 

преди 2 минути, StefanoV08 написа:

Не е проблем да се купи такава батерия просто незнаех дали е от нея и да като включих харда тръгна компютура 

И друг въпрос процесора седи на 100% това на какво може да се дължи xD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяш батерията. И машината ще тръгне.

преди 21 минути, StefanoV08 написа:

И друг въпрос процесора седи на 100%

При заредена система до десктоп, натисни Ctrl+Shift+Esc, кликни на раздел Details, кликни върху CPU (в най-горният ред да е най-голямата стойност).
Направи снимка на десктопа и покажи тук резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега е добре благодаря на всички за полезната помощ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, StefanoV08 написа:

И друг въпрос процесора седи на 100% това на какво може да се дължи xD

За каква ОС става въпрос? Покажи снимка от процесите в task manager, като ги сортираш по % cpu usage

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Борислав Петров
      Здравейте, 
      Направих следната беля: 
      Реших да отворя лаптопа си за да го почистя и сменя термо пастата. Защото започна да вдига много температура. До тук нищо лошо( или нещо което не съм правил и преди).
      При прегледа от къде да разглобя охладителя, допрях отвертката до буксата на дисплея и направих късо. ( Да знам, че трябва да спра тока преди да правя каквото и да е)
      Това беше един от онези моменти на разсеяност в който те е яд доста дълго време!
      Като цяло лаптопа работи, но както се досещате екрана не.... Вижда се картина, но като чели подсветка е изгоряла. Също и от зад на капака има лед светлина която не работи.
      Лаптопа е Asus Rog Strix  gl703ge
      Въпрос ми е: Може ли да се оправи и колко смятате, че би струвало?
      Ще приложа и снимки към темата.

• от Boiko Borisoff
      Здравейте!Без да искам съм изтрил около 30-40 снимки от телефона (бяха на SD card) както и да е върнах снимките с едно приложение от Google Play, но забелязах,че са замаглени (КАЧЕСТВОТО НА СНИМКИТЕ БЕШЕ ДОБРО И ОРИГИНАЛИТЕ ПО ПРИНЦИП СА ЧИСТИ).Въпроса ми е има ли начин да ги върна default и ако да какъв е?
    • от paliona
      Здравейте.
      Купих китайски телефон Q18 XT2500 .
      Причини много. Няма да се повтори. Но все пак вече е факт.
      Проблема ми е следния. Ще го обясня по подробно.
      След като го стартирам горе в дясно с червен надпис пише "Customization"
      А след като му вкарам сим карта на А1 по средата излиза с червени букви следния надпис.
      "Dear user,the SIM card you insertedis not compatible, please insert the corect SIM card "
      Аз знам какво пише на текста. Но сим картата работи перфектно. Никви забележки. 
      Махам картата надписа изчезва.  Customiazation  стои постоянно .
      Опитах да ъпдейтна андроида. Но е стигнал до версия 8.1 и повече за сега не ми дава. 
      Телефона е чисто нов. Но може би софтуера нещо е бъгав или ..... не знам . С две карти е . Пробвах с две едновременно , но без резултат
      Ще се радвам ако някой може да ми помогне да махна поне този дългия надпис.
      Защото стои постоянно .Без значени дали снимаш или гледаш клип.
      Благодаря предварително .

• от Марио Ванчев
      Здравейте, нов съм в Калдата, искам да помоля за мнения малко.. искам да сглобя нещо бюджетно, по възможност да се цъкат приятно CS:GO, LoL, GTA 5 и ако може да е по-безшумно.. някъде към 1500 лв , ще съм много благодарен ! :-))
    • от Кръсти Иванов
      Здравейте! Реших да си сглобя компютър и взех решение да използвам определени части за машината. За първи път ще сглобявам сам и след кратко допитване до интернет подбрах именно тези. Бихте ли ми казали дали съвпадат и ще се получи ли стабилна машина за следващите година-две? 
      (CPU)
      AMD RYZEN 7 2700 Octa-Core 3.2GHz AM4            - 309 BGN
      (MotherBoard)
      ASUS Rog Stirx B450-F GAMING                                 - 250 BGN
      (RAM)
      Team-Group Delta RGB 2x8GB DDR4 3200MHz      - 165 BGN
      (GPU)
      ASRock Radeon RX 580 8GB GDDR5                         - 357 BGN
      (PC BOX)
      Cougar MX330 G                                                           - 75 BGN
      (PSU)
      Thermaltake Smart RGB 500W                                   - 80 BGN
      (SSD)
      Samsung 970 EVO Plus 250GB                                  - 142 BGN
      Благодаря предварително! 
  • Дарение

• Добави ново...