Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам проблем с инсталирането на драйвъра на sony vaio. Преинсталирах го понеже не беше пускан от поне 3-4 години.
Инсталирах драйвереи понеже липсваха. Драйвъра за wifi се инсталира без проблем. Другите също. Но искам да е на кабел и инсталирам драйвъра: realtek ethernet drive. Но нищо не става. Няколко пъти го инсталирах иска рестарт и след растарта пак няма..
Някой ако може да помогне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в Device Manager и дай хардуерния идентификатор на картата. Също с коя ОС си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, tepmu написа:

Влез в Device Manager и дай хардуерния идентификатор на картата. Също с коя ОС си.

Той си беше закупен с windows 7 home . И никога не е бил преинсталиран. Просто сега като го включих след толкова време работеше много бавно. И го преинсталирах на windows 7 ultimate. Вмомента работи много  добре.
Но просто искам да инсталирам драйвъра да е с кабел. Всички други драйвъри се инсталираха без проблем от сайта на сони

преди 7 минути, tepmu написа:

еи.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам си инсталирал драйвера от сайта на производителя на лаптопа и не е станало, за това е нужно да кажеш хардуерния идентификатор на мрежовата карта за да ти намерим подходящ драйвер. Ако все пак не си инсталирал драйвера от официалния сайт, го направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, tepmu написа:

Предполагам си инсталирал драйвера от сайта на производителя на лаптопа и не е станало, за това е нужно да кажеш хардуерния идентификатор на мрежовата карта за да ти намерим подходящ драйвер. Ако все пак не си инсталирал драйвера от официалния сайт, го направи.

Atheros Communications Inc.

преди 5 минути, tepmu написа:

Обаче това не е лаптоп. All in one е с тъч дисплей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е хардуерен идентификатор, него може да видиш като дадеш десен бутон на Atheros > Свойства > Подробни данни > от падащото меню избираш хардуерни идентификатори (би трябвало да е 3-то) и копираш първото. Също е хубаво да кажеш колко бита ти е операционната система 32 или 64. Може също да кажеш точния модел на лаптопа т.е серията, трябва да е пише на стикер отдолу, защото има няколко:
l96ujl3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, tepmu написа:

Това не е хардуерен идентификатор, него може да видиш като дадеш десен бутон на Atheros > Свойства > Подробни данни > от падащото меню избираш хардуерни идентификатори (би трябвало да е 3-то) и копираш първото. Също е хубаво да кажеш колко бита ти е операционната система 32 или 64. Може също да кажеш точния модел на лаптопа т.е серията, трябва да е пише на стикер отдолу, защото има няколко:
l96ujl3.png

Ще погледна сега. Обаче не е лаптоп. А all in one 

преди 8 минути, tepmu написа:

l96ujl3.png

Модела е VPCJ112FX. Системата е 64 бита

,уеу,еу,у,е.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в Device Manager-а под "Мрежови карти" има ли и други устройства. Защото този Atheros е за безжичния интернет, той не ни интересува в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е драйвера, според сайта на производителя - https://www.sony.com/electronics/support/vpc-series-vpcj11-series/vpcj112fx/downloads/W0005665#relevant_products Думите на @plamen_petrov_80 ме карат да се замисля, че проблемът ти може изобщо да не е в драйвера, защото ако няма удивителни в Device Manager-a значи драйверите са си наред. Кабелът директно ли го включваш в компютъра или минава първо през рутера, защото ако го включваш директно той си е прихванал Mac адреса на рутера и за това нямаш Интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, tepmu написа:

Това е драйвера, според сайта на производителя - https://www.sony.com/electronics/support/vpc-series-vpcj11-series/vpcj112fx/downloads/W0005665#relevant_products Думите на @plamen_petrov_80 ме карат да се замисля, че проблемът ти може изобщо да не е в драйвера, защото ако няма удивителни в Device Manager-a значи драйверите са си наред. Кабелът директно ли го включваш в компютъра или минава първо през рутера, защото ако го включваш директно той си е прихванал Mac адреса на рутера и за това нямаш Интернет.

През рутера минава. Преди да го преинсталирам си беше и на кабел и на wifi. След преинсталацията нямаше драйвъри. Като включвам кабела веднага показва че е на кабел(преди преинсталацията) А сега нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натисни Winkey+R и в полето за писане впиши
cmd
и натисни Ctrl+Shift+Enter.
В новоотворилия се черен прозорец постави следния текст:

wmic computersystem get model

Там трябва да е моделът на машината.
Натисни Winkey+R и в полто за писане впиши
powershell
В новоотворилия се прозорец постави следния текст:

get-wmiobject win32_networkadapter -filter "netconnectionstatus = 2" |select netconnectionid, name

Покажи картинка на резултата

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, DarkEdge написа:

Натисни Winkey+R и в полето за писане впиши
cmd
В новоотворилия се черен прозорец постави следния текст:

wmic computersystem get model

Там трябва да е моделът на машината.
Натисни Winkey+R и в полто за писане впиши
powershell
В новоотворилия се прозорец постави следния текст:

get-wmiobject win32_networkadapter -filter "netconnectionstatus = 2" |select netconnectionid, name

Покажи картинка на резултата

иии.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, според страницата на машина тя е без LAN контролер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Преди да го преинсталирам си беше на кабел 😕

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш такъв порт, значи най-вероятно имаш и Ethernet Controller. Изтегли Aida64 и виж тя дали ще открие каква ти е Lan картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай снимка от целия device manager, не каза, дали има нещо с въпросителни. Така само пишем излишно и гадаем!

преди 7 минути, DarkEdge написа:

Уж трябва да има, поне на тази картинка се вижда долу-дясно:

s-l1600.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, tepmu написа:

Ако имаш такъв порт, значи най-вероятно имаш и Ethernet Controller. Изтегли Aida64 и виж тя дали ще открие каква ти е Lan картата.

Имам си порт. Кабела даже е включен вмомента

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи картинка на целия прозорец на диспечера на устройства. С разгърната секция Мрежови карти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

Покажи картинка на целия прозорец на диспечера на устройства. С разгърната секция Мрежови карти

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това трябва да ти е за Ethernet https://www.sony.com/electronics/support/downloads/W0005968

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядай

Marvell_Yukon_setup_v11.45.4.3.zip

2012-03-23

преди 4 минути, tepmu написа:

Това трябва да ти е за Ethernet https://www.sony.com/electronics/support/downloads/W0005968

Там е по-стара версия на драйвъра - 11.25.2.3/08-05-2010

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

Заповядай

Marvell_Yukon_setup_v11.45.4.3.zip 1 MB · 2 изтегляния

2012-03-23

Там е по-стара версия на драйвъра - 11.25.2.3/08-05-2010

image.png.d475565c79f6e57f84f0df582e76557e.png Благодаря ви ! Всичко е 6. Този драйвър от файла стана ! А този от линка не ! Желая ви лека вечер ! И благодаря отново !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запази си драйвърите на друг дял/диск за да си ги имаш за преинсталация.
Можеш да ползваш Driver Magician Lite с чиято помощ да си експортираш всички не Microsoft драйвъри
https://www.drivermagician.com/PortableDML.zip
Да си ги имаш за в бъдеще

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло тези Sony Vaio с техния сайт за драйвери винаги ми е създавал проблеми, толкова некомпетентна работа, че нямам думи, как може да не сложиш Ethernet драйвера...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от cvetiss
      Добър ден! Днес докато вървяха на детето песничките на телевизора изведнъж показа черен екран, музиката си продължи, предполагам защото телевизора беше включен в домашно кино. Изключвах го няколко пъти от дистанционното, после и от контакта, но резултат нямаше. Какъв може да е проблема и какво мога да направя аз. Телевизорът е само на 3 месеца.
    • от loranst looa
      Здравейте преди няколко дни получих доста подробно съобщение че Гугъл променя своите условия за кой ли пореден път , обаче това което ми направи впечатление беше, че доста широко се акцентира  върху правата за интелектуалната собственост . Описва се как компанията може по свое усмотрение да премахне съдържание което прецени за такова увреждащо авторските права  и сродни на него , как без предупреждение може да преустанови услугите които предлага на даден потребител инт . И аз като повечето потребители използващи услугите на Гугъл като Google Drive , Picassa , Google Photos  и прочие се чудя сега след влизането в сила на тези промени може ли Гугъл да премахне от личния ми профил в GoogleDrive който използвам за собствена употреба снимки и видео което съм качел още преди години говорим за видео и снимки които съм качил от торенти и други подобни сайтове  ? Като искам да подчертая че не става въпрос за разпространение на такива материали в Интернет пространството а за личното им използване. Защото почти всеки в днешно време има качени подобни файлове в онлайн виртуални дискове и точно това е въпросът ми трябва ли всички да се притесняваме ,че съдържанието което сме качили в личните си профили на Гугъл Драйв , и Photos може просто ей така да бъде изтрито без предупреждение и да загубим цялата си информация ? 
    • от kolon
      здравейте,
      един аматьорски въпрос. надявам се да не е прекалено тъп.
      става дума за една мрежова карта на един hp pavilion
      RTL8101/2/6E PCI Express Fast/Gigabit Ethernet controller
      въпросът ми е, може ли да се смени само хардуеърния порт на картата или трябва да се сменя цялата карта.
      в смисъл, ако имаме проблем само с хардуеърния порт на картата, а иначе останалата част от картата да си работи нормално.

• от salfie
      Здравейте!
      Имам sony xperia xa, работеше си перфектно, докато един ден не поиска да се включи. Зарежда логото и се изключва и пак се опитва да се включи ..
      Прочетох няколкот решения за този проблем, които са помогнали на някои хора. Едно от тях беше да се остави телефона да се зареди 4-5 часа, направих го и пак същото. След което реших да пиша и в сайта на sony. Там съпорта ми каза да изтегля приложението им xperia companion и да стартирам опцията software repair. Послушах ги, следвах стъпките, които ми беше описал как става всичко, но пак без успех. Той ме посъветва да занеса телефона в сервиз и то най-добре в сервиз на sony.
      Тъй като ми е интересно и искамда се опитам, аз да оправя телефона, има ли някои повече информация от какво може да е това и също така дали ще може да ми съдейства, ако трябва да се отвори и да се сменя някоя част.
      Също така ако има някаква социална общност, която е свързана с поправка на телефона искам да се включа в нея.
      Благодаря предварително!
    • от Галин Тенев
      Здравейте, колеги, имам следния проблем. Стария телефон умря (Sony xperia z3), [наду се отвътре, батерията отказва да се зарежда, общо взето 5г. Телефон дал си е живота вече] за моя лична заблуда и съжаление всички контакти са били в устройството. В момента съм с (Sony xperia xa2 ultra), та има ли някакъв вариант да успея да прехвърля контактите, да ги сваля, копирам, снимам или по някакъв начин да ги прехвърля. Примерно като го включа към PC, Да намеря някакъв файл, който да съдържа информацията с контактите. Благодаря 
  • Дарение

• Добави ново...